Козметика за 7 годишно дете

  • 4 247
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Дъщеря ми е на 7 години и забелязвам ситни пъпчици по носа, 2-3. Не знам дали са начало на акне или е от жегата. Може ли да ми препоръчате нещо за измиване на лицето или почистване? Все още и е суха кожата, само на носа ми се струва малко мазна?  newsm78

# 1
  • Мнения: X
А да помислите първо как се храни детето? Прекалено мазно меню, прекалено много преработени и фаст фууд храни, както и прекалено много и нискокачествено месо в менюто могат да доведат до пъпки, запушени пори и черни точки при дете не в пубертета. Не особено добра хигиена също.


# 2
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
хума  - меко и почистващо.
Вероятно е замърсяване.

# 3
  • Мнения: 466
мицеларна вода, оттук нататък ще и се появяват по - често пъпчици, като влезне в пубертета

# 4
  • Мнения: 120
А да помислите първо как се храни детето? Прекалено мазно меню, прекалено много преработени и фаст фууд храни, както и прекалено много и нискокачествено месо в менюто могат да доведат до пъпки, запушени пори и черни точки при дете не в пубертета. Не особено добра хигиена също.



Помислила съм- нито едно от изброеното не е. Черни точки  и запушени пори няма. И хигиената и е добра.
Мицеларна вода и аз ползвам, но ми се струва рано да използва, въпреки, че днешните деца влизат рано в пубертета. Сигурно ще пробвам хума.

# 5
  • Мнения: 197
Розова вода..био по възможност.

# 6
  • Мнения: 365
Кастилски течен сапун (аз ползвам цитрусов за много по-малко дете, податливо на ужасно фрапиращ топлинен обрив по цялото тяло) Почиства до съвършенство, но също така пари на очите и доста изсушава - някакво естествено масло трябва после, примерно кокосово, там където е по-суха кожата, за да не пресушава.

# 7
  • Мнения: 1 000
Мицеларна вода и аз ползвам, но ми се струва рано да използва, въпреки, че днешните деца влизат рано в пубертета. Сигурно ще пробвам хума.

Има много хубава бебешка мицеларна вода на Биодерма  Peace

# 8
  • Мнения: 120
Мицеларна вода и аз ползвам, но ми се струва рано да използва, въпреки, че днешните деца влизат рано в пубертета. Сигурно ще пробвам хума.

Има много хубава бебешка мицеларна вода на Биодерма  Peace
не знаех, че има детска, ще потърся, мерси

# 9
  • София
  • Мнения: 318
Ползвала съм розова, термална вода или бебешко мляко. Млякото е страхотно за почистване на по-суха кожа. На морето почиствах основно с него.
Мицеларна вода за бебета и деца има на доста производители. Отдавна се каня и аз да купя, но не ѝ е дошъл реда...

Последна редакция: пт, 22 юли 2016, 12:10 от zina_

Общи условия

Активация на акаунт