Февруари още е далече, но тупти мъничко сърце в мама вече!

  • 53 434
  • 739
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 60
За изследванията - ФМ мисля да правя чак в 20/21г.с., тази първата ще я пропусна. Миналия път ходих във Фемина, сега може би пак там.
Другата седмица ще ми взимат първите кръв и урина. С тази диета дето я карам, направо не знам какво ще излезе, но нямам търпение да минава.
Хубава вечер от мен  Hug
И аз ще правя направо втората. Предния път ходих в Марковс, но не останах много доволна и като че ли съм се насочила и аз към Фемина. Ти доволна ли си от там? При кого си била?

# 91
  • Мнения: 8
... чудя се какво да ям, вие какво хапвате момичета, на мен ми се гади на всеки 30 мин и имам нужда да ям,а вече не ми слага нищо..?

И на мен ми беше писнало от ядене  Sad  Понасяше ми да ям само хляб и кашкавал. Сутрен препечен, после запечен, правих си и на сандвич мейкър-а. Малко по-малко нещата ще се подобряват.Вече съм в 11г.с.  само сутрен ми е проблемно яденето(продължавам си с препечените филии) след това си ям каквото ми е вкусно.Но в важно да се яде, че закъснея ли, веднага гаденето се завтъща Sad

# 92
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 510
Предния път ходих в Марковс, но не останах много доволна и като че ли съм се насочила и аз към Фемина. Ти доволна ли си от там? При кого си била?

Кой те преглежда в Марковс и какво не ти хареса? Аз с първата бременност също ходих във Фемина, но тогава там все още преглеждаше д-р Марков и той ми прави втората и третата ФМ.
Сега ми записаха час при д-р Павлова, защото Марков го няма в седмицата, в която трябва да отида.
А какви са ориентировъчно цените на ФМ в София в момента, някой има ли представа?

# 93
  • Мнения: 60
Предния път ходих в Марковс, но не останах много доволна и като че ли съм се насочила и аз към Фемина. Ти доволна ли си от там? При кого си била?

Кой те преглежда в Марковс и какво не ти хареса? Аз с първата бременност също ходих във Фемина, но тогава там все още преглеждаше д-р Марков и той ми прави втората и третата ФМ.
Сега ми записаха час при д-р Павлова, защото Марков го няма в седмицата, в която трябва да отида.
А какви са ориентировъчно цените на ФМ в София в момента, някой има ли представа?
По спомен д-р Георгиев ме гледа, но може и да се лъжа. Стори ми се че претупа нещата, много бързо свърши прегледа и не обясняваше почти нищо от това, което вижда. Преди 2 години беше 100 лв, не знам дали са вдигнали цените сега.

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 18
Здравейте! Много бих се радвала и аз да се присъединя към вашата група Simple Smile С термин 06.02.17 preggo Второ човече ще е точката, живот и здраве Simple Smile

Последна редакция: вт, 19 юли 2016, 14:41 от gabitu

# 95
  • Мнения: 368
Добре дошла Габи!  bouquet
Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност! Ти как се чувстваш?

# 96
  • Мнения: 164
Добро утро момичета! Както споменах аз съм 10 гс , но ми е интересно вие забелязвате ли да ви нарастват макар и малко коремчетата. При мен се забелязва вече....мн маааалко Rolling Eyes

# 97
  • Мнения: 1 129
Здравейте майчета...как сте днес?
Аз с всеки изминал ден ставам все по-голям ленивец,горчивият вкус в устата си е все същият,гаденето вечер си е задължително Sad
Някоя мама от Панагюрище има ли?... исках да попитам за УНИ ХОСПИТАЛ... имате ли наблюдения?

# 98
  • Мнения: 14
Добро утро момичета! Както споменах аз съм 10 гс , но ми е интересно вие забелязвате ли да ви нарастват макар и малко коремчетата. При мен се забелязва вече....мн маааалко Rolling Eyes

Добро утро и от мен !   Simple Smile

Аз съм в 13 г.с и по-скоро усещам как корема ми се стяга в долната част, където е бебчо..
Не съм качила нищо до момента. Опитвам се да ям добре, но със топлото време+гаденето е
малко мъчно положението.. Как сте вие мами, имате ли апетит ? Някоя от вас ходи ли на работа ?
Как съчетава нещата ?

# 99
  • Мнения: 1 129
Добро утро момичета! Както споменах аз съм 10 гс , но ми е интересно вие забелязвате ли да ви нарастват макар и малко коремчетата. При мен се забелязва вече....мн маааалко Rolling Eyes

Добро утро и от мен !   Simple Smile

Аз съм в 13 г.с и по-скоро усещам как корема ми се стяга в долната част, където е бебчо..
Не съм качила нищо до момента. Опитвам се да ям добре, но със топлото време+гаденето е
малко мъчно положението.. Как сте вие мами, имате ли апетит ? Някоя от вас ходи ли на работа ?
Как съчетава нещата ?

Аз ходя на работа  Cry и съм по цял ден.Мислех ,че като съм на компютър няма да ми е толкова трудно,ама не е така...самата поза ме убива.Радвам се само защото Август целия месец ще съм отпуска Simple Smile

# 100
  • Мнения: 10
Здравейте момичета,
Замислих се аз, че вече преминали през 10г.с направо 25% от бременността сме я преминали, даже най - вероятно и повече, защото повечето бебчета няма да дочакат 40-тата си седмица в корема на мама.
А за коремче дали имам вече - бих казала направо си е меко казано коремче, особено вечер. Ама то при мен е повече от ядене и явно си ми е и такава физиката. Дори с широки дрехи е трудно да се скрие - до обяд някъде може и да мине номерът, но вечер ... никакъв шанс.
Утре съм на поредният преглед - започвам си вече официално женската консултация и предполагам ще си запазя и час за първата ФМ. БХС сигурно няма да правя и без това резултатите без значение какви са не са надеждни. Ако нещо съмнително и обезпокоително се види на ФМ може да помислим за скъпия кръвен тест и така. Ама ще видим де, то при мен много влияние има мнението на лекаря и така.
Сякаш повечето майчета в темата сме с 2-ро детенце или само на мен така ми се струва... А може и на мамите с първо дете да им трябва повече време да открият форума и тепърва да има по - сериозна вълна от тях.
Хубав и успешен ден на всички!

# 101
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 510
Преди 2 години беше 100 лв, не знам дали са вдигнали цените сега.

Благодаря ти. bouquet Не са се променили кой знае като гледам в сравнение с първата ми бременност.

 gabitu, здравей и добре дошла. Simple Smile

При мен се забелязва вече....мн маааалко Rolling Eyes

И при мен е така. Аз не съм от слабите, но корем никога не съм имала, а сега определено се появи.

Аз също ходя на работа, но нямам проблеми. От няколко дни получавам леко гадене през деня, но нищо кой знае какво. Преди седмица имах един период, в който се измарях адски бързо и все ми се спеше като на ленивец, но сякаш премина това. Понеже първата ми бременност беше с термин лятото , искам да кажа, че по-кофти от това да си в 9-ти месец, с голям корем и в жегите - няма. Laughing

# 102
  • Мнения: 164
Преди 2 години беше 100 лв, не знам дали са вдигнали цените сега.

Благодаря ти. bouquet Не са се променили кой знае като гледам в сравнение с първата ми бременност.

 gabitu, здравей и добре дошла. Simple Smile

При мен се забелязва вече....мн маааалко Rolling Eyes

И при мен е така. Аз не съм от слабите, но корем никога не съм имала, а сега определено се появи.

Аз също ходя на работа, но нямам проблеми. От няколко дни получавам леко гадене през деня, но нищо кой знае какво. Преди седмица имах един период, в който се измарях адски бързо и все ми се спеше като на ленивец, но сякаш премина това. Понеже първата ми бременност беше с термин лятото , искам да кажа, че по-кофти от това да си в 9-ти месзахарец, с голям корем и в жегите - няма. Laughing

Напълно подкрепям твърдението за жегите. Аз също родих първото края на август и беше мн гадно накрая.....

# 103
  • Мнения: 42

Напълно подкрепям твърдението за жегите. Аз също родих първото края на август и беше мн гадно накрая.....

И моето е Август... ама само явно аз съм сбъркана, много ми беше добре лятото, цяла бременност умрях от студ и накрая вече ми беше ОК. Като сравнявам сега, предпочитам лятото напреднала бременност, това да ти мирише на всичко и да ти се гади в най-големите жеги е много по-гадно.

# 104
  • Мнения: 1
здравейте мами,да се включа и аз към вас с термин 23 февруари,второ детенце ми е ,имам момиченце на 2 .Миналия път ,когато бях в началните месеци и ми беше лошо навън вече беше студено-ноември и декември ,но сега в тази жега е убийствено,определно предпочитам да ми е горещо в напреднала бременност (както беше преди две години),отколкото в началните месеци!Поздрави и успешна бременност на всички!

Общи условия

Активация на акаунт