Разчитане на щитовидни хормони FT3, FT4, TSH

  • 7 145
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте хора, някой може ли да ми разтълкува стойностите. Мисля, че ФТ4 е нарастнал от предния път, имам и високи антитела, изпъкнали очи, подутина в гърлото и слабея въпреки че доста си хапвам, непоносимост към жега и се потя много. Подозирах хипер функция, но изглеждат сравнително добре, може ли да е субклиничен хипертироидизъм?

                                                референтни стойности
FT 3          5.30           pmol/l   3.10 - 6.80
FT 4      21.98   pmol/l   12.00 - 22.00
TSH          2.140   mIU/l   0.27 - 4.20

Паращитовидизъм ли е? Някой знае ли какво е ако при нормални хормони пак имаш симптоми? Постоянно ми сменят диагнозата. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 11 364
Ами то всичко ти е в граници от къде да дойде това "хипер"? newsm78

Очите от кога са изпъкнали?
Защо да е субклиничен хипертироидизъм, а не Хашимото?

# 2
  • Мнения: 5
Очите са изпъкнали от преди години.

# 3
  • Мнения: 11 364
Очите са изпъкнали от преди години.
7
Ми вероятно винаги са си били така ...  Flutter

Последен преглед с ехограф?

# 4
  • София
  • Мнения: 3 708
При безедова болест очите са изпъкнали. newsm78

# 5
  • Мнения: 11 741
При субклиничния хипертиреоидизъм има свръхсекреция на ТСХ, на фона на нормални Т4 и Т3, а при теб ТСХ е в норма.
Кои антитела са високи? Това първото изследване на хормони ли е, има ли предходни изследвания?
На фона на симптомите (екзофталм(вероятно) на очите) има ли изследван ТРАК (ТСХ-рецепторни антитела, TRA-b, TRAT)?
Какво казва ендокринолог за очите? Ехографията на щитовидната жлеза какво показва?

В случая с нормални хормони са важни антитела ТРАК и ехографията какво показват. Симптомите може да са свързани с наличие на възел, който не продуцира хормони. Пиши ако имаш резултат от ехография и ако имаш изследван ТРАК.

# 6
  • Мнения: 6
Здравейте,

бихте ли ми разчели тези резултати:
от 01.02:

TSH: 2,12
FT4: 17,86
Anti-Tg/TAT/: 10
A-TPO/MAT/: 9,4

от 27.02:
MAT: <20
ft3: 6,57

Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт