Лято е, октомврийче на море, сладкото си дупе ще пече! Тема№5

  • 68 033
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 264
Такам, при нас няма успех с кус куса, както с попарата - не й хареса.
ShikeR много си мисля и аз да дам солети, но има някакъв страх в мен - да не се задави  Rolling Eyes Днес като излезем на разходка ще я пробвам дали ще ги хареса  Simple Smile
Иначе си поръчах колан за прохождане, защото не мога да я спра. Да ви кажа, откакто ходим с него се родих - кръста не ме боли, тя е по-стабилна и пази равновесие и е много удобно.  animal037 - ей така е в парка след топката  Joy
http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/kolani-za-prohojdane/ … linka-angel-80169

# 61
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 981
аз солети давам - нищо, че Здравко има точно два зъба - чупя ги на малки парченца /около 1см/ и давам по едно .. засега нямам проблем Peace

# 62
  • Мнения: 3 196
Дани няма зъби и пак ги яде някак Simple Smile За залъгалка са идеални, особено ако аз ям нещо и ме гледа в устата, а не бива да й дам...
Днес направих кус-кус на Плазмон, добавих масло и сиренце и си го хапна доволно  Laughing

# 63
  • Мнения: 1 735
Да се включа и аз, че от няколко дни не съм писала. Ния обожава кус-куса на Плазмон, с масълце и сиренце. Само това закусва, не иска попара. Яде я, но в малки количества.
От събота  й давам солети. Ния няма нито един зъб(въпреки че е на път), но пък първо ги размеква от гризкане, после си ги отхапва и дъвчи.  Обожава бисквитките на Бебивита, като й я покажа почва да се смее и да пляска.
Да се похваля - най-после спряха сополите, вече бях забравила какво е да е без сополи. Близо 3 седмици нослето течеше и нищо не помагаше, докторката се видя в чудо. Иначе от няколко нощи не престава да плаче, слагам я между нас, връщам я в леглото й, давам й вода, АМ, кърмя, не помага. Снощи посред нощ я мазахме с Дентинокс, поуспокои се за няколко часа.
Иначе на консултацията показа -20 грама(без да броим, че я мерихме с памперс този път, значи е отслабнала повечко) и +1 см. От тези лекарства и това носле, не искаше да яде, вече и тумбачето го няма.
 Педиатърът ме посъветва да махна шишето и да й давам течности с чашката й, или да я науча със сламка. Обясни ми, че в момента тяхната памет е краткотрайна и не помнят повече от 48 часа, но като види даденото нещо и се сеща за какво иде реч. Та каза "скриваш шишетата и минаваш на чаша". Добре ама тая на Авент дето имаме няма милилитри и всеки път правя вода в шишето и пресипвам в чашата( уж е съвместима със шишетата на Авент, ама моите са стъклени и не може). Погледнах днес в един магазин, нямаше разграфена чашка, някой май беше споделил, че има. На МАМ ли беше?
Колан за прохождане имам подарък от племенницата ми, втора употреба, с етикет  hahaha Та, не мога да кажа дали е удобен,не съм пробвала и нямам никакви отзиви от приятелки, но е по-различен от този. Моят е само през раменцата.

# 64
  • Мнения: 3 196
Алтая, браво, че няма вече сополки детето  Hug Нашата чашка също не е разграфена и е много неудобно, но пък се върнах на обикновено шише с по-голяма дупка и така пие горе долу и знам колко изпива.
Иначе Дани прави стъпки като се движи по мебелите или хваната за дивана, но ако я хвана аз за ръцете и стимулирам да ходи, не иска и си сяда на дупето Simple Smile

# 65
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Мами,и ние вече ядем солети.Голям кеф.И как сам се сеща какво трябва да прави,много се учудих.  Laughing

Алтая,чашките на Томи Типи са разграфени.Валери не харесва много водата и затова му давам в шишенце чай от сушени плодове на Хип.

Иначе за ходенето и ние сме като Дани - хваща се за мебелите и се движи малко,но аз като го хвана, краката му се огъват като кашкавал и накря сядаме hahaha

Последна редакция: ср, 20 юли 2016, 16:52 от ♥ LoVeLy Wife ♥

# 66
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Нашата неразливна чашка е на Нук и е разграфена, не че пие много от нея, иска да пие от нормална чаша, пробвам го и със сламка, засега без успех, но ще се научи. Трябва да успея да го накарам да пие течности, различни от кърма.

# 67
  • Мнения: 3 196
От вчера сутрешното хранене ни е заместено с кус-кус и смея да кажа, че една идея повече вода пие (пу-пу). Цялата работа според мен е, че си утоляват жаждата с мляко.

# 68
  • Мнения: 3 595
Момичета, благодаря за пожеланията!

С храненето много сте напред вие. Нито давам кус-кус аз, нито солети. Давам оризови вафли за бебе, по-малки са и по-лесно уж се размекват в устата, обожава ги Мила. Но това е горе-долу май. Трябва да се активизирам вече и да наваксам. Аз не съм въвела пшеницата още, исках след 10 месец и затова няма още кус-кус. Попара правих със сухари от спелта и не я хареса изобщо, та не давам сега и ще я пробвам след месец, когато няма да я пасирам вече. Опитвам се постепенно по-малко да пасирам, но Мила си иска гладки пюрета. Тук с един пасатор и правя пюренца, по-малко гладки са в сравнение с уреда в къщи, първите дни плю като има някое парче, но сега свикна. Въведох и ечемик с онази иснтантна каша на ДМ Био смесена със спелта и овес, за която писах преди време, че и без това не ми се варяха брашна на почивката, реших поне да използвам момента с иснтантните и да въведа ечемика, че иначе не виждам кога и как ще и дам точно пък ечемик. Мисля да въведа вече и киселото мляко тези дни, че се забавих с този план.

Иначе спането с новото легълце не се оправи, будене по 5-6 пъти на нощ, отказва гърда. Започвам да си мисля, че пак ще имаме зъби. Заспива вечер обаче за 5 минути сама в леглото, винаги е така на почивка не знам от умората ли, от впечатленията ли. Но като се буди нощем пак трябва да я люлеем на ръце кога 5, кога 25 минути... И от жегата ли, от какво, яде малко по-малко, суче също много малко, напоследък даже само 1 път на нощ, и това може да е знак за зъби, но се притеснявам, че млякото ми така ще намалее. Като цяло купонът никога не спира, да не вземе на мама да и стане прекалено спокойно и скучно Мила си мисли нов начин да ме притесни  Mr. Green

Поздрави на всички!

П.П. - и един въпрос - от кога може да се дава киноа на бебе?

# 69
  • Мнения: 264
Skeeter според Магдалена Пашова (ако има значение за теб) киноа - от 7-ми месец. Просто не съм търсила до сега и ти като попита за най-лесно погледнах книгата  Hug

# 70
  • Мнения: 3 595
Мерси, Baby-G!

# 71
  • Мнения: 1 735
Аз съм давала на Ния киноа, също и чия. В ДК има меню за 8-12 месеца и там присъства в менюто. Да ви кажа откакто е на кухня, много често въвеждам нови продукти. Посъветвах се с педиатъра и каза,че няма проблем стига да й давам новите неща за обяд. Вече били големи децата и да сме били по-смели. Винаги ще има неща, които ще се дават за първи път, но е важно да се внимава повече захранването до приемането на по-силните алергени, напр. Риба, цитруси, яйца и т.н.

# 72
  • Мнения: 3 196
Мен би ме било страх да дам чиа, мен ме болеше корема от нея като бях бременна. Но май беше, защото късно разбрах, че е добре да се накисне  newsm78

Снощи Дани се събуди в 2:30, не го беше правила от месеци. Сложих я да спи (уж) при нас, а тя почна да се върти - обръща се към мен и ме пипа за носа, после се обръща към баща си и него пипа по носа  Joy Голяма забава - в 2:30  Shocked Дадох й АМ без да се замисля и продължи да спи. Бях готова да ме събуди към 5, но тя издържа до 8:30  Sunglasses

# 73
  • Мнения: 264
Момичета давате ли още пробиотик? feeding Аз все още давам Лакто 4 ВИП всеки ден на обяд с пюрето  Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 3 196
Аз давах като не можеше да се изхожда. Като решихме проблема с пробиотик и след захранването, вече не давам. Лятото е хубаво да се дава, заради чревните вируси, преди и по време на почивката на море. Но аз тогава давах Имунобор, защото беше вдигнала температура и да се подсили. Сега не давам нищо.

А вие давате ли още витамин Д? Знам, че лятото не се дава, защото организма си набавя естествен от слънцето, но на над докторката ни каза да даваме 1 капка на ден, като зимата бяхме на 2 капки (мери фонтанелата всеки път)

Сега направих домашен кисел с царевично нишесте и праскова (не готов кисел с Е-та) и ще кажа дали се е харесал Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт