Въпрос за мамите в САЩ

  • 4 324
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 091
Цитат на: Francheska
Какво имаш предвид под скъпи? Аз живея от 6 години в САЩ и съм си сменяла само веднъж тиганите.


Ами говоря за 50$ и нагоре( че е скъп) и съм учудена как може да е толкова некачествен...за мен това за един тиган, особено плитък хич не е малко.Като погледнеш един комплект, който е от 9 части е 200$, разликата е доста голяма..

# 16
  • Мнения: 7 091
Леле, това наистина е много голяма тенджера! Е..чак такава едва ли ще ползваме. Ще поразгледам днес..и утре отивам да купувам нещо, че това на нищо не прилича! Close
Мерси много момичета за мненията! Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 655
И аз имах същият проблем като твоя. След като изчислихме паричките за тенджерки и тигани до сега в боклука отидохме и си купихме скъпи /36$ / не знам как се казва, но още е лъскава като нова и има двоино дъно /от долу е по дебела/, загорялото лесно се измива.
Добре казали хората: "НЕ СЪМ ТОЛКОВА БОГАТ ЗА ДА КУПУВАМ ЕВТИНИ СТОКИ." Wink
Съвет: Купи скъпи и не тефлон.

# 18
  • Мнения: 470
Нашите са тефал,купихме ги от Самс клуб,много съм доволна,и тавата ни е тефал,но винаги като готвя слагам фолио отдолу,така съм свикнала.Целият комплект тефал е кам 70-80$,ако не се лъжа.

# 19
  • Мнения: 1 116
Цитат на: Tandoori
Здравейте майчета,
имам следния проблем, който честно казано започва доста да ме дразни.  Откакто сме пристигнали смених поне 10 тави и тенджери и всичко тефлонирано СЕ БЕЛИ!!!  Не съм купувала отевтините и това е, което доста ме притеснява да си купувам всеки месец нова тава или тенджера! Imp Направо не мога да си обясня как е възможно! За толкова години, в които готвя никога не ми се е случвало подобно нещо. Виждам, че тук се продават и еднократни, но те са като от алуминиево фолио и се притеснявам не се ли огъват при печене, т.е като се изважда тавата да не се разсипе? Някой ползвал ли е такива?
Препоръчайте ми сайт или марка на домакински съдове моля!!
Направо съм се отчаяла! Sad

Съдове пазарувам от Macy's i Bed, Bad&Beyond и до сега за 3 години не съм изхвърлила нищо, доволна съм от всичко което съм купила. За тенджери и тави не те съветвам да купуваш тефлонови. Имам един малък комплект на Belguqie , не са толкова скъпи, а на сейл са на много изгодни цени, капаците на тенджерите са такива че не кипят, дъното е дебело и не загаря, тиганът отвътре е с тефлоново покритие и все още не се е обелило и надраскало. http://www.macys.com/catalog/index.ognc?CategoryID=7737&Page … inkType=EverGreen
Тава пак на Belguqie си купих, подобна е на тези http://www.macys.com/catalog/product/index.ognc?ID=139441&Ca … inkType=EverGreen , голяма, с дебело дъно, с удобни дръжки.
Другата марка от която съм доволна са Calphalon, ето от тези  
http://www.macys.com/catalog/index.ognc?CategoryID=7709&CURR … D=7709*1*12*-1*-1
Всичко се мие много лесно само с гъбата, тел или абразивни препарати не ползвам.
Имам и един комплект от иена с правоъгълна, квадратна тавичка и овална, повечето рецепти за сладкиши тук са точно за тези размери.
Е това са основните неща, като допълнение имам още куп форми за торти, кексове, мъфини, тавички за сладки, за козунаци, тава за пуйка, само дето място нямам.
Най съм си доволна обаче от големия гювеч от България, той и там си ми беше любим.

# 20
  • Мнения: 7 091
Много ти благодаря за подробните обяснения и линковете!!! Grinning
Ще се възползвам максимално!!!

# 21
Ako imash nablizo Ikea otidi tam, hem e kachestveno, hem e ne tolkova skapo.

# 22
  • Мнения: 7 091
Цитат на: gost
Ako imash nablizo Ikea otidi tam, hem e kachestveno, hem e ne tolkova skapo.


АМи не е много близо, но ако имаме път към тази посока ще го имам предвид. Благодаря!:-)

# 23
Цитат на: gost
Ako imash nablizo Ikea otidi tam, hem e kachestveno, hem e ne tolkova skapo.

Мислех да давам това предложение. Доста неща съм си накупила от там и до сега нищо не съм хвърлила. Вече 3-та година си ги ползвам

# 24
  • Мнения: 384
Цитат на: Francheska
Какво имаш предвид под скъпи? Аз живея от 6 години в САЩ и съм си сменяла само веднъж тиганите.


И аз така, но тефлонови не купувам. Само алпака с двойно дъно, и тенджери и тави и тигани. Тандоори, какво имаш в предвид "не са евтини". Моето предложение е "Home gods"

# 25
  • Мнения: 384
А, разбрах съжалявам. Е аз за 50$ тиган няма да купя посмъртно, откъде го намери толкоз скъп?

# 26
  • Мнения: 2 452
Аз явно не съм в час, защото и аз си купувам тефлонирани тигани на такива цени.   Embarassed  Ние "поддържаме" един голям Тефал и като се износи го сменяме; никога не го слагам в миялната машина и не го мия, докато е горещ; ползвам само дървени лъжици за бъркане и така. Другите ни съдове са Le Creuset - много съм доволна!

# 27
  • Мнения: 7 091
Ами аз в БГ има комплект тефлонови на ТЕФАЛ - тави, тенджери и т.н...И си готвех от години в тях и никакви проблеми не съм имала. Обаче тука точно такива като моите не можах да намеря, а на тефал бяха по 60-тина долара..и аз си купих друга марка пак тефлонирани за 30-35. Обаче боклуци..
Явно ще сменям. Тези дни разглеждам сайтовете и обмислям какви точно да си взема.

# 28
  • Мнения: 1 116
Цитат на: Tandoori
Ами аз в БГ има комплект тефлонови на ТЕФАЛ - тави, тенджери и т.н...И си готвех от години в тях и никакви проблеми не съм имала. Обаче тука точно такива като моите не можах да намеря, а на тефал бяха по 60-тина долара..и аз си купих друга марка пак тефлонирани за 30-35. Обаче боклуци..
Явно ще сменям. Тези дни разглеждам сайтовете и обмислям какви точно да си взема.

И аз така пазарувам вече, пускам търсене за това което искам да купя, гледам всички сайтове, сравнявам цени, чета отзиви и така купувам.
Аз от България си бях донесла само един тиган на Тефал, много голям, с червена точка и вече три години го ползвам, от тук си купих само капак за него. Скоро ще го сменям щото гледам вече че има една драскотина, и пак такъв ще си купя гледала съм ги на сейлове за по 17-20$. Ето ти тук два сайта където видях такива http://www.celebrityshopsmart.com/cookware-tfal-classic-plus-saute-pan.html и http://www.smallappliance.com/store/appliance.html?cart=33092783 … &description=

# 29
  • Мнения: 7 091
Ех какви полезни линкове ми пусна! Благодаря ти МНОГО!!! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт