Случи ми се нещо странно XIV

  • 171 729
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17 546
Аз пък виждам облаци.  Laughing

# 31
  • Мнения: 1 503
Е все е нещо.

# 32
  • New Zealand
  • Мнения: 871
И аз виждам само облаци. Благодаря за темата bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 255
Благодаря за новата тема!  bouquet
На снимката с облаците от раз видях (в дясната част на снимката, най-тъмните облаци), форма на ембрион, смучещ си палеца.  Shocked

Нямам някоя странна случка, освен държанието на котките ми... Имам две котки, едната от известно време се "филмира", както се изразява приятеля ми, ходи си спокойно и в един момент поглежда настрани към стената, подскача уплашено назад високо във въздуха и бяга мигновено от мястото. Rolling Eyes
Другата ми котка наскоро също направи нещо странно, влезе в стаята супер щастлива, дойде да помърка и да се погали в нас, с други думи всичко както си го прави и друг път. Качи се с бодри подскоци на леглото и там замръзна, втренчи се първоначално в стената, погледнах да няма някаква гадинка, паяче нещо... Нямаше абсолютно нищо, там където гледаше. Погалих я, тя продължи да гледа в стената и след малко отмеси поглед и се втренчи в...чаршафа на леглото. Опитах се да я взема на ръце, да я разсея нещо,но не и не, за първи път чух тази котка да ръмжи по мен. Оставих я - пак се втренчи на същото място... Погалих я, дръпнах я отново и този път не се върна да съзерцава чаршафа, а се просна на леглото и видимо не изглеждаше добре, щом тръгнех да я галя, започваше с ръмженето и издаваше някакви нетипични за нея котешки си звуци... Лежа на леглото няколко часа и изглеждаше много зле, после се пооправи и към днешна дата си е идеално всичко, тя е добре и случката не се е повтаряла.

Последна редакция: сб, 16 юли 2016, 06:59 от `Милена`

# 34
  • Мнения: 2 755
Без да искам аз също съм попадала в това състояние, за което говори Магдалена. Това не е сън, аз тогава съм разговаряла на два пъти.  Вярно, че разговорът беше само 1-2 изречения и после излизам от това състояние. Опитвала съм да се върна и да продължа с разговора, но не успявам. Сега ще пробвам целенасочено да изпадна в състоянието (сигурно психологията му е дала име), дано успея.

# 35
  • Мнения: 314
Може ли авторката да поясни  newsm78
Странното за мен беше мъжът в горния десен ъгъл. Че се появява точно на Гергьовден и че починалият ми дядо се казваше Георги.

# 36
  • Мнения: 2 013
glow, опасявам се, че не си ме разбрала. Това че се "ползват" няколко първоначални фази на психиката и мозъчната биохимия по време заспиване и от там вече се "тръгва" в друга посока не означава, че говорим за сънища. (Да, вметнах това как може човек да си избира сънищата и но и също подчертах, че трябва правилно да се дозира и това.) Не съм запозната с точната терминология и заради това ползвам вероятно неточни термини, но това е един от начините да се стигне до едно информационно поле. А къде е тази тема за сънищата. Мога там да се прехвърля.

acer, за първи път срещам човек, който също може това. А с кого си разговаряла? Ти ли си избра или той дойде? А имаш ли обяснение защо излизаш от това състояние? Би трябвало да имаш контрол.

lesli, може би не е и точно медитация. Наистина не боравя добре с този тип терминология. Внимавай много ако ще експериментираш със себе си. Не го прави често. Дозирай го правилно. За съжаление не мога да дам повече подробности - просто не зная как точно да го обясня по-подробно.

А относно снимката - аз виждам само облаци и вероятно после е завалял дъжд и до там. Принципно мозъкът има склонността да търси познати модели (образи) в случайни структури. Просто така сме устроени. Ние виждаме, защото мозъкът обработва тази информация, която получаваме чрез очите. До каква степен вече индивидуалният мозък я украсява е отделен въпрос. И резултатът е: всеки вижда различни неща на снимката. Интерпретира я по различен начин.

# 37
  • Мнения: 104
Да се запиша и аз  bouquet вече трети ден чета старите теми  Peace хем шубе, хем любопитна  Embarassed
Питайте ме как в четвъртак вечер съм си легнала с децата рано рано в 9 преди да мръкне  Joy Пък снощи ММ се спука от бъзици  Embarassed

Та докато четях старите теми попаднах на една която обясни че самодива била сплела гривата на коня им
Скрит текст:
Втората е по-скучна и по-скоро мила, отколкото страшна  Laughing  Пак се връщал човека от някъде през нощта с каруцата. По едно време му се сторило, че не е сам...обърнал се и видял да седи на опашката на каруцата и да се води младо момиче с дълги разпуснати коси. Пра-дядо се обърнал напред и се направил че не я е видял. Когато стигнал до вкъщи и погледнал пак нея вече я нямало. А на сутринта, когато се събудили видяли, че опашките и гривите на конете били сплетени на плитки. Пра-дядо вярвал, че е повозил на каруцата си самодива, а тя му е благодарила, че не я е изгонил като сплела плитките на конете.
Преди 5-6г в село едни познати си купиха кобила с конче. Малко след това почнаха да се хвалят как всяка сутрин на кончето гривата е сплетена на плитка. В началото всяка сутрин имаше хора да видят дали е наистина. И аз съм ходила с дядо  Embarassed Любопитство какво да се прави Наистина беше сплетена  #Crazy Собственниците смятаха че плъхове го правят и докато не прочетох задните теми въобще не го бях свързвала със самодиви. В нета се поразрових но нищо спецялно не открих. Някои ако знае защо се случва, хубаво, лошо би ли разяснил

ПС. Ако не съм нахална може ли линк към темата за сънищата не успях да я открия

# 38
  • Мнения: X
Българският фолклор прелива от чудатости, в които съм убедена, че има капка истина. Ходих в село Шишенци (Карбовски беше правил предаване за местността, била обитавана от самодиви, чували се гласове и пр.). Самодиви не можах да видя, но по целия безумно разбит път лъхаше на нещо отдавна заровено. По храстите имаше паяжини с пеперуди. Най-голямо впечатление ми направи това, че всички местни, които срещнахме бяха синеоки. Зловещо място...
Иначе като малка баба ми ме мъкнеше по кърищата докато бяха там (село до Пазарджик) ваканциите и си спомням, че прибирайки се от полето по един черен път, изведнъж посред нищото, на слъчево време изникна върхушка пред нас. Баба ми ми каза да се прекръстя три пъти. Наскоро я попитах за какво ме е накарала да го направя (тогава и хабер си нямах за съществуването на такъв вид духове), но тя не можа да се сети. Иначе много пъти съм седяла в скута й на седянката с бабичките от махалата, и съм се наслушала на много истории, които за жалост времето е изтрило от паметта ми. Само си спомням, че после ме беше страх да заспя.

# 39
  • Мнения: 4 259
Теичка, много се извинявам, но какво е "върхушка"?  Embarassed Опитах се да поправя невежеството си с гугъл търсене, но нямах резултат  Embarassed

# 40
  • Мнения: 2 755
Наистина ли не можеш да разбереш или се будалкаш? Има се предвид вихрушка, вихър от пепел.

# 41
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
като торнадото в щатите. но по-малко и от пепел. вдига се като стълб в житни ниви след жътва.
поверието е, че самодиви или вили-самовили, танцуват в кръгче.
ако някой смел момък забие нож в стълба ще потече кръв. ще рани някоя от самодивите.
ако е още по-смел, може да мушне ръка вътре и да си хване една от тях за жена. другите няма да усетят, защото докато танцуват не виждат и не чуват.

забравих да напиша: не е нещо ново и не е само в един регион - чула съм историята от баба си в Резервата, а баба Ванга, лека и пръст, е вдигана от такава вихрушка в петричко  Peace

# 42
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Не че нещо, ама върхушка и вихрушка са съвсем различни неща. За върхушка сме учили в часовете по история навремето Simple Smile :

Цитат
върху̀шка
Значение на думата върхушка
мн. върхушки, ж. Пренебр. Привилегированата част от лицата в една ръководна власт. Какво реши върхушката?
от тук:
http://talkoven.onlinerechnik.com/duma/%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%85% … D1%88%D0%BA%D0%B0

# 43
  • София
  • Мнения: 15 435
А тук виждате ли нещо?Усилила съм цветовете за да се вижда по-добре.Снимката е от 2012, не помня около датата дали се  случи нещо?


Скрит текст:

# 44
  • София
  • Мнения: 1 223
Кон?

Общи условия

Активация на акаунт