Въпрос към раждалите мами в Правителствена болница

  • 6 637
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 771
Аз раждах 2001ва. Тъкмо след основния ремонт. И беше доста добре.

# 16
  • Мнения: 1 561
Приеха ме на 25 август и ме изписаха на 1 сеп 2004.Така ,че сме се разминали определено.Засякохме се с жената на Милен Велчев!!!!

# 17
  • Мнения: 46 520
Приеха ме на 25 август и ме изписаха на 1 сеп 2004.Така ,че сме се разминали определено.Засякохме се с жената на Милен Велчев!!!!

И аз  Joy още не ме бяха изписали, когато тя раждаше  Simple Smile
Ееех, за малко сме се разминали  Grinning

# 18
  • Мнения: 1 561
еЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕХХХХХХХХХХ.КЪДЕ ЖИВЕЕТЕ, МОЖЕ И СЕГА ДА СЕ ЗАПОЗНАЕМ ПО НЯКАКЪВ ДРУГ ПОВОД Hug

# 19
Здравейте мили майчета,

след по-малко от седмица ми предстои секцио в Правителствена, а още се колебая каква анестезия да избера.Помагайте, моля, защото колкото повече чета и питам, толкова повече различни факти изникват!Препоръчайте и анестезиолог, ако вече сте преживели такава процедура.Вариантите са спинална или обща.При вас как беше? newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 39 771
Аз не мога да ти помогна, родих без никаква упойка.

# 21
  • Мнения: 5 370
Здравейте мили майчета,

след по-малко от седмица ми предстои секцио в Правителствена, а още се колебая каква анестезия да избера.Помагайте, моля, защото колкото повече чета и питам, толкова повече различни факти изникват!Препоръчайте и анестезиолог, ако вече сте преживели такава процедура.Вариантите са спинална или обща.При вас как беше? newsm78
Ами тя принципно анестезията се избира от лекаря или греша???
Аз бях непланово секцио с пълна-будиш се и ти викат"айде,мамче, имаш син". Пък аз си мислех защо ми развалят хубавия сън. Не мога да препоръчам нищо, но ти стискам палци.
Иначе съм писала мноооого пъти, че аз лично съм супердоволна от всичко.

# 22
  • Мнения: 1 561
В правителствена преди секциото попълваш един документ в който се подписваш под избора на упойка.От моя съученичка, гинеколог, знам, че спиналната е по добра, общата не била вече за предпочитане и аз избрах такава.Но при  операцията накрая толкова силно ме натискаха ли, вадили са бебето ли тогава, незнам, нищо не виждах,но много започна да ме боли и те ми сложиха накрая и пълна и като се събудих  вече бях мама.Но при теб може да е различно, мен май не ме хвана добре и затова така се получи.Така че каквото и да избереш няма да сгришиш.В стаята ми жената беше с пълна и по мои наблудения по бързо стана и се раздвижи.
Секциото при мен беше в 8 ч сутринта и до към 18ч вечерта още не си чувствах краката.
Приготви се и за адско гладуване. Преди сектциото вечерта не е позволено хранене, освен кисело мляко и чак на втория ден позволяват сокче, на третия май даваха една каша и на 4 ден нормална храна.Аз умрях от глад там тия дни.....
Не ми се смейте за последното Embarassed

# 23
  • Мнения: 5 370
В правителствена преди секциото попълваш един документ в който се подписваш под избора на упойка.От моя съученичка, гинеколог, знам, че спиналната е по добра, общата не била вече за предпочитане и аз избрах такава.Но при  операцията накрая толкова силно ме натискаха ли, вадили са бебето ли тогава, незнам, нищо не виждах,но много започна да ме боли и те ми сложиха накрая и пълна и като се събудих  вече бях мама.Но при теб може да е различно, мен май не ме хвана добре и затова така се получи.Така че каквото и да избереш няма да сгришиш.В стаята ми жената беше с пълна и по мои наблудения по бързо стана и се раздвижи.
Секциото при мен беше в 8 ч сутринта и до към 18ч вечерта още не си чувствах краката.
Приготви се и за адско гладуване. Преди сектциото вечерта не е позволено хранене, освен кисело мляко и чак на втория ден позволяват сокче, на третия май даваха една каша и на 4 ден нормална храна.Аз умрях от глад там тия дни.....
Не ми се смейте за последното Embarassed
Не само, че не ти се смеем, ами аз ти влизам перфектно в положението, щото момичето в моята стая искаше да ме черпи с това-онова, тя беше нормално, мъжото ми беше купил половинкилограмов шоколад-и не можешееее Cry
Ама за сметка на това при излизането бях ма минус 10 кг. Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 561
Да и килограмите вече ги нямаше, едва бях качила 12, след 5 месеца повръщане, а те ми ги отнеха без да ме питат, а толкова си ги исках ooooh!

# 25
  • Мнения: 7 640
спинална, естесвено!

# 26
  • София
  • Мнения: 320
И аз да питам майчетата раждали планово секцио в тази болница.... Датата за раждането заедно с доктора ли избирате? И колко дни преди термина ?

Звездичка, леко раждане и чакаме да разкажеш после....

# 27
  • Мнения: 1 561
Доктора преценява след прегледа на тоновете на бебето и всичко зависи дали имаш вече контракции.
При мен се оказа , че имам контракции, но докато си направя изследванията, които искат , мина 1 седмица1 и трябваше да пия хапчета , които да подтискат контракциите.Термина ми беше на 13 сеп, а сектциото първоначално за 30 сеп.Но когато отнесох готовите резултати и пак ми слушаха тоновете се оказа ,че и разкрити е имам вече и ме привикаха за следващия ден!

# 28
  • Мнения: 1 029
Здравейте мили майчета,

след по-малко от седмица ми предстои секцио в Правителствена, а още се колебая каква анестезия да избера.Помагайте, моля, защото колкото повече чета и питам, толкова повече различни факти изникват!Препоръчайте и анестезиолог, ако вече сте преживели такава процедура.Вариантите са спинална или обща.При вас как беше? newsm78

Звездичката, не мога да дам съвет, защото и аз самата не знам какво бих избрала, ако ми се наложи секцио.  newsm78 Може би е хубаво да се консултираш по този въпрос и с наблюдавашия те лекар, който ще ти каже какви са предимствата и недостатъците на двете упойки. Все пак предполагам, че си е въпрос на личен избор и не би трябвало да ти го налагат, ако ти си решила друго. Помня поне, че докато лежах там за задържане приеха едно момиче вечерта преди секциото и тя дълго се чудеше какво да избере и в крайна сметка май предпочете спиналната. Казват, че било много по-хубаво да присъстваш на раждането на детето си, но аз съм голяма шубелийка и не знам как бих издържала да чувам и усещам какво ми правят  Embarassed.
 Желая ти успех и стискам палци всичко да мине нормално и да си родиш едно здраво и хубаво бебенце!!!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт