Съмнение за синдром на даун в 12г.с.

  • 16 108
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 18
Здравеите ....записах си час в МЦ "Марковс" при др Атанасова в понеделник.Тези дни аз и мъжат ми не спираме да плачем много е тежко за всички.Това ми е 3-та бременност ...първата го загубих в 13 г.с. ,втората -един прекрасен син на 1г.5м. и сега третата .Питам се къде е Господ 😕 в такива моменти.Мерси на всички и в понеделник ще пиша какво е станало.

# 16
  • Мнения: 10 998
Аз бих била благодарна ако бебето ми има проблем и той се открие рано за да взема правилно за мен решение. В този смисъл ако бебето е с даун, надявам се да не е, и това се потвърди до дни, има господ и той те пази. Това е моето разбиране за нещата. Успех.

# 17
  • Мнения: 410
Аз бих била благодарна ако бебето ми има проблем и той се открие рано за да взема правилно за мен решение. В този смисъл ако бебето е с даун, надявам се да не е, и това се потвърди до дни, има господ и той те пази. Това е моето разбиране за нещата. Успех.
Напълно вярно! Peace

# 18
  • Мнения: 11
Зависи кой прави БХС,ако не е специалист в тази област- да -няма да е точен,но ако го направят 2-3 специалисти и кажат едно и също нещо - не може да се разчита на чудо... Аз също съм ,,за,, кръвните тестове,,,но и ,,за,,БХС при много добър спец.
Стискам палци на авторката-всичко да е наред!!! Praynig  Peace Peace

AnnNikol Нашите 2 броя БХС ги правиха в генетика Варна Терапия, направихме дори трети междинен 1:7000 резултат. Хората които го правят са специалисти, много странно изказване направихте, не го е правил случаен човек. Ако сте запознати с изследването, би трябвало да ви е ясно, че специалисти в областта правят това и всички ние им се доверяваме но 100%, гаранция никой не може да ви даде при колкото и добър специалист да си мислите, че ходите.  При положение, че при нас е правен 3 пъти и резултатите бяха перфектни 1:7000 нямаше място за съмнения, че да ходим и по други специалисти. Все пак 3-те теста са правени в различен период от бременността и никой не отчете нищо. Не исках да изпадам в подробности, но ме подразни едва ли не мнението ви, че не сме отишли при специалисти и не можем да чакаме чудо да стане? Минахме през 3д, 4д, 3 пъти БХС, фетална морфология и всякакви други специалисти и месечни прегледи. Никой нямаше съмнение за Даун, просто следихме бременността, като едни съвестни родители. Дори ни се присмяха едва ли не, че 7 от най-добрите специалисти са ни гледали и AnnNikol, не говоря за случайни хора, а все имена в бранша. Исках да предупредя момичето, да не се вярва на БХС, защото покрай нас имаше хора с риск 1:10 и им се роди напълно здраво бебче и още няколко двойки с ниски резултати с деца без проблем. Кръвния тест е най-сигурен! Но AnnNikol попитайте вашия добър специалист, дали дава 100%гаранция за БХС и не, няма такава, независимо кой го прави. Не исках да ви притеснявам, но темата е такава и изказвания от рода на това, че не сме отишли при специалист и че какво, чудо ли сме чакали, след  обяснението ми, разбирате звучат смешно! Ако съм ви разбрал правилно.

# 19
  • Мнения: 18
Бях на ФМ и ми казаха ,че има носна кост и няма видими аномалии.Само не им харесва Нухална транслуденция 5,2 мм,иначе друго тревожно няма .Пратиха ме за БХС и утре ще бъдат готови резултатите.Ако има този синдром нямаше ли да се виждат някакви притеснения? newsm78

# 20
  • Мнения: 10 998
Доколкото съм информирана повече течност в нухалната транслуденция може да е сигнал за сърдечна малформация, не винаги е даун, може и нищо да му няма. Има разни пренатест, които обаче са скъпи над 1 000 лв., ако имаш възможност може да си направиш такъв. Иначе сърдечните аномалии се откриват по-късно, към 20, 22 седмица.
Даун по принцип с фетална морфология не се открива, пише го и на листа с изследването. Най-точно е амниоцентезата, обаче това си е рисков метод. Едно поради възможността от спонтанен аборт, едно поради риска от вкарване на инфекция при плода.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 160
Имах бременност с  БХС 1:8. Видими аномалии нямаше, освен по-голяма нухална транслуденция - 3,2 мисля. Синдром на Даун беше доказан с амниоцентеза.
БХС не показва наличие на генетична малформация, а само вероятността за такава, за съжаление. Т.е добър резултат не означава здраво бебе и обратно. Не съм запозната със сегашните изследвания, но ако има кръвни такива с точността на амниоцентезата и ако не смятате да задържите бебето при доказана аномалия - направете ги! Амниоцентезата не е страшна, лошото е че се прави късно - 16 седмица (ако не се лъжа) и резултатите се бавят.
Дано всичките тревоги се окажат напразни Praynig!

# 22
  • Мнения: 1 498
Бях на ФМ и ми казаха ,че има носна кост и няма видими аномалии.Само не им харесва Нухална транслуденция 5,2 мм,иначе друго тревожно няма .Пратиха ме за БХС и утре ще бъдат готови резултатите.Ако има този синдром нямаше ли да се виждат някакви притеснения? newsm78

Много деца с Даун имат сърдечни увреждания, така че вероятно ще се види такова. Има и деца с Даун, които всъщност за здрави - нямат здравословните проблеми, свързани с Даун и освен че са малко по-дребни и имат типичното Даун-лице, са си съвсем нормални дечица. Познавам две такива близначета, и двете с Даун, но съвсем нормални деца като другите. Говорят нормално, ходят нормално, играят си като другите деца. Ако не са личицата им, няма да познаеш, че са различни.

# 23
  • Мнения: 1 196
Бях на ФМ и ми казаха ,че има носна кост и няма видими аномалии.Само не им харесва Нухална транслуденция 5,2 мм,иначе друго тревожно няма .Пратиха ме за БХС и утре ще бъдат готови резултатите.Ако има този синдром нямаше ли да се виждат някакви притеснения? newsm78
Отиди и при още един специалист, 5,2 е много - това е един от показателите за този синдром/но не е 100% сигурно,че ще го има/. После с резултатите може да се консултираш и с проф. Кременски - Майчин дом, много е отзивчив,той е  шеф на Националната генетична лаборатория. Има и телефон негов в интернет,също може и да му пишеш онлайн да му пратиш резултатите. Peace

# 24
  • Мнения: 11
Бях на ФМ и ми казаха ,че има носна кост и няма видими аномалии.Само не им харесва Нухална транслуденция 5,2 мм,иначе друго тревожно няма .Пратиха ме за БХС и утре ще бъдат готови резултатите.Ако има този синдром нямаше ли да се виждат някакви притеснения? newsm78
VIKSAN нима не прочете това което ти обясних? При нас не се виждаха никакви притеснения и всичко бе перфектно. 3Д,4Д,Целия организъм, сърце, фетална морфология,Нухална транслуденция , и 3-те БХМ-га. Детето ни и сега е напълно здраво, но със Синдром на Даун. Дори се развива наравно с връстниците си, проговори, проходи на година и един месец и се държи напълно адекватно, без каквато и да е разлика с останалите 2 годишни. Нухална транслуденция беше също перфектна както казах, при положение, че вашата е висока, отидете минимум при още един специалист да те види и да я измери, като не му казваш предварително, този какво е видял. Но има ли проблем, пускай кръвни изследвания за да сте сигурни, че всичко ще е наред. Иначе и да ги слушаш и при баш, баш шефа на генетика да отидеш, БХС са просто едни неточни и в по-голям процент напълно безсмислени изчисления. Те не са на 100%, на всякъде го пише и самите генетици го казват, ние сме и доказателство както и още други хилядите семейства в България. но ти си решаваш разбира се. Желая ви успех, нека всичко е наред с бебчето ви и бъдете много щастливи, не бързай да се отчайваш и плачеш.

# 25
  • Мнения: 2 379
От бихомичният скриниг няма абсолютно никаква полза. Ако искаш да си на 100 % сигурна или теста,  или амниоцентеза. А разговора с генетик няма да ти даде нищо. Всичко това го казвам от опит.
Дано всичко е наред и притесненията ви са били напразни.

# 26
  • Мнения: 1 196
Може да направи хорионбиопсия, иначе за амниото вече ще е доста напреднали седмици...

# 27
  • Мнения: 18
Здравеите и благодаря за отговорите. Днес видях резултата от БХС и е 1:5 риск 😭.Колко да му вярвам и ка6во да правя незнам.

# 28
  • Мнения: 18
Мъжат ми е твърдо да го махна и каза ,че няма смисал да провя други изледвания.

# 29
  • Мнения: 1 196
Охх милата,много съжалявам за резултата. Знам какво ти е ,моя много близка приятелка мина през същото,нейното беше 1:10,ходи при 4-ма спец. и едно и също и казаха...не чака да прави други изследвания,махна го още в 13-та седмица - колкото по-рано толкова по-лек е аборта. Забременя втори път и сега си имат живо и здраво момиченце. Случват се такива неща и то на много жени,все пак сме преживели ,,Чернобил,,, стреса също не е малко - фактори колкото искаш.  Бъди силна и вземете най-правилното решение за вас.

Общи условия

Активация на акаунт