Слънце, пясък, море - Септемврийче памперс на морето ще пече!Тема №8

  • 56 107
  • 734
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 538
Онли, според мен това, че не е твърдо дори е по-добре. Мои познати дори нарочно спряха пюретата и минаха на кухня, заради запека и дечицата се оправиха.

За буйките - бях взела преди едни платнени отворени. Много бързо му станаха малки. Вчера взех на Беко, но са затворени. И изглеждат малко момичешки. Обаче са единствения вариант буйки, които му станаха - има огромни крака и много широки и не му влизаха крачетата в почри всичките 20-тина модела обувки, които му премерих. Ужас направо. Бях се отчаяла. А на всичкото отгоре му меря номер 20 и дори 21.  Shocked За сравнение на кака му първите буйки бяха номер 14-15. Тя сега носи 22.  Grinning Та накрая тези на Беко взех номер 19, който жената каза,че отговарял реално на 20. Доста са мекички и с гъвкава подметка, обаче не му закопчавам ципчето до горе, че са му дебели глезенчетата и ще му стяга. Дано да съм взела правилно решение. Не че няма да ги израсте за около месец ...

# 151
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Много бързо расте и нашето краче, на Беко преди месец взех 16 ти номер, а сега сандала ни е 19-ти Simple Smile

Онли, нашето ако също често е кашесто, това е нормално.

# 152
  • Мнения: 543
Жулиета, пробвай Дормикинд, на много не действа, но поне е безвредно, аз имам чувството, че откакто го пием (от доста месеци), започна бебка да спи повече пъти през деня, за кратко, но й спи. Нощем не помага, пак си се буди, но то е от газове и зъбии, иначе пак й се спи.
За рева, когато й се вземе от ръцете предмет, играчка - четох, че е нормално, не го правят, за да се налагат или нещо такова, защото са още малки и не разбират, праввт го по-скоро, защото още не могат да си контролират емоциите, за тях също просто това означава, че им отнемаш нещо, което им е интересно, а не разбират защо и просто се чувстват в този момент нещастни и почват да реват...решението динякъде е да си твърд, да не отстъпваш (не й давам да яде фасовете от земята например), но да предложиш нещо друго интересно в замяна, да й/му пренасочиш вниманието : "яяяв, гледай, гледай, гълъбче" или пък давам друг предмет, възклицавайки коооолко е интересен и да го гушнеш детето, ако не може да се успокои. Пробвай, при мен действат тези похвати общо взето.
Буйки взех сандали на Бефадо.

# 153
  • Мнения: 76
Аз обувки все още не съм взела караме го по боси крачета както аз едно време като малка Simple Smile. Бях решила да и взема на Колев и Колев, но като отидох в магазина и ме объркаха тотално. Навремето за баткото обувките бяха с вдигнато сводче, но продавачката сега ми обясни че този метод го отричат и вече не продават такива обувки и стелки. smile3529 от многото информация, която ми представи - явно съм гледала доста тъпо - и благодарих и си излязох. За сега е топло и босичка може после ще му мисля като захладнее.

# 154
  • Мнения: 509
Здравейте,
Надявам се вече оздравяват болничките:)

И Рая не спи през деня в легло, само в количката. Аз казуса го реших като изкарвам количката на терасата(на сянка) и там спи. Хем е на въздух, хем аз не обикалям на слънцето. Няма друг начин. Преди да запомна така, не спеше по цели дни или трябваше да лежа до нея и през 15 мин се буди и ме търси да суче. В същото време не желае биберон... Аз пък отказах да съм залъгалка с часове, само и само да спи, и тя дремваше по15 мин и край.
Също мрънка като и взема нещо или я отклоня от място, на което не искам да ходи, но това е нормално, пише по книгите. Предлагам и алтернатива.

Буйки и аз не съм взела още, оставям я боса. На вън не я пускам да ходи или ако е много зор и слагам едни бебешки маратонки дето нямат твърда подметка, само колкото да не е боса. Ще и взема буйки като започне наистина да ходи.

# 155
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Онли,добре сме вече.Няма по-хубаво от вкъщи.Но Валери продължава с беличките.Вчера бутна нощната лампа върху себе си.Постоянно бърка и рови по шкафовете и с ММ се чудим кал да обезопасим.Дали да не сложим райбери.Вие как се справяте с пакостите?

Обувки и аз не съм взимала,ние прекарваме повечето време вкъщи,а когато сме навън си е в количката.

Да ви питам - вие въведохте ли вече риба? И ако да каква,готови пюрета или сами я приготвихте?
Също да попитам всички ли сте записали децата на детска кухня? Аз все още приготвям всеки ден храната и вече трудно измислям какво да е менюто,някакви идеи?

П.П. Къде се загуби Юна? Thinking

# 156
  • Мнения: 1 037
Ние сме на детска кухня, започнахме с Юначе, минахме за една седмица на Вълшебник, но ще се върнем на Юначе. Харесва му, разнообразна е.
Риба яде от 2 месеца някъде, сега и в кухнята има, нямаме проблем.

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Големи пакостници стават. Добре че всички болни бебчета са се оправили  Praynig  Hug

Обувки не ползваме - само за навън, като аксесоар към тоалета и то не всеки път. В тази жега и аз бих вървяла без обувки, ако можех. Ако проходи, докато е още лято, ще бъде на босо краче. По-нататък ще му мисля.

Риба яде отдавна - и от кухнята, и от пюрета.

Много съм доволна от ХЕРБЕБЕ - частна кухня, но и държавната започна да прояжда.

Тъкмо приспах Вики и бързам да лягам с нея. Лека нощ на всички спящи Wink

# 158
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Аз въведох рибата преди месец, започнах с филе от мерлуза май беше. Сготвих му си я вкъщи със зеленчуци. Иначе сме на кухня вече два месеца, доволна съм, че си изяжда всичко. Нашата е само държавна, така, че не мога да имам претенции. Сега кухнята ни беше отпуск и му стерилизирах 10-тина бурканчета - едните с картоф, чушка, морков, лук а другите с грах, морков, домат, чушка и лук. Сварих си домашно пиле на порции и замразих в камерата за да ми е удобно да прибавям към пюретата. Само се чудя какво ще яде малкия като идем на морето. Той купешки пюрета отдавна не иска. Не ми се рискува да нося мое готвено, че е много горещо сега, въпреки че ги стерилизирам аз и вкъщи си ги държа в хладилник. Може би ще видя там от инклузива някоя супичка, дано да е хубаеа храната. Все по често му давам да опитва нашите манджи. Много е доволен Simple Smile Лошото е, че в тези жеги аз за нас не готвя много, караме на салата и нещо сухо колкото да има за вечеря. Иначе след годинка мисля да си минава на нашата храна, аз и без това готвя безсолно.

# 159
  • София
  • Мнения: 1 783
Нашия на морето яде супи, риба и варени зеленчуци, печени картофи, плодове. Гладен не е останал. Ние днес се прибираме. Хубаво беше, макар и изморително. Почивката с едно дете било релакс . . .

# 160
  • Мнения: X
На морето готови пюрета. Peace

На кухня е от скоро, харесва му, само 1 ден се мръщеше, сега всичко си хапва.
Риба въведох с пюре сьомга, не му хареса, но от кухнята рибена супа от скумрия хапна с апетит.

Обувки ще купя след месец - два като проходи, живот и здраве. Сега вкъщи е бос, навън със сандали, но за красота по - скоро.

# 161
  • Мнения: 156
Мили мами, и моето малко юначе е септемврийче. С риск да бъда анатемосана, ще кажа как аз се спрявам с безсъние или други малки опити да се налага дребчо. Уточнявам, че до към 9ти месец не сме го оставяли и за секунда да плаче, без да го утешаваме, гушкаме и прочие. Но в един момент усетих, че малчо вече  започва да разбира повече. По стечение на обстоятелствата ми се наложи да започна да го уча да заспива сам( до тогава само на ръце в татко си, или с мен в леглото или много лашкане, галене и люшкане в кошара) - по половин -един час всяко приспиване. Та рев ми реши проблема - мислех че при оставяне сам в стаята ще плаче по много и си бях сложила срок от 20 мин макс, без да влизам. Ее, на 10тата минута след рев, дребчо спеше. За около 2-3 дни го оставях така на всяко спане, но без да влизам, на 4-5 ден заспиваше минута след като го сложа да легне, да го погаля цункам и т.н. Мноо беше страх от този пуст плач, но се оказа, че във възраст в която разбират е друго( поне при нас така се получи).Но е много важно според мен мамата да е  твърда. Почнеш ли да влизаш през 5 минути, файда няма - само му удължаваш плаченето, и детето се обърква. Според мен режим -ядене, сън и каквото и да е се налага само с увереност  и твърдост на дете. Та така от мен....Дано помогна на някого.
А дребчо и при мен от известно време се ояитва да се тръшка, да се дърпа - явно е период :–) Но отново - като му покажа, че неговата няма да я бъде и мирясва Simple Smile

# 162
  • Мнения: X
Мила, явно детето ти не го болят зъби, колкото моето и не е имало такива колики, като моето.

Всяка нощ се буди по нз колко пъти, снощи 2 пъти се събудих от истеричен рев. Тъкмо беше започнал да заспива сам с играчка и пак се приспиваме на ръце като бебе.

Понякога, когато се къпя реве, е не спира. Няма 5, няма 10, няма 20 минути. Около 30 мин докато съм в банята реве без да спре, като изляза е целия червен, задъхан и сополив, едвам се успокоява.

Така че, от дете до дете има разлика. Peace

# 163
  • Мнения: 156
Ааа, забравих да кажа - много ми помагат капките на Бах - Rescue night, за сън Simple Smile Иначе, болят го зъбки,(олики никога не е имал), но преди лягане процедурата е - давам капките на Бах, мажа гелче, пъхам бибата. През деня спинка от 9 до към 10.3/11 и от 1.3/2 до към 4/4.30. През нощта при събуждане пак мажа с гелче или давам Камомила. И на мен ми се буди по 2-3 пъти през нощтта. Ляга в 8 , но го изградих режима постепенно. Но определено е до детенце. Само споделям, ако мога да помогна на някоя мама Simple Smile  Hug

# 164
  • Мнения: 509
Привет,
Риба въведох с готови пюрета и сьомга. Други за сега не съм давала.
Записах я на кухня, но държавната ще работи от 7 септ, та сега поръчвам от Вълшебник. Те имат меню за алергични дечица. Откакто е топло тя намали количеството храна, а порциите са по 220гр, като има супа, гъста и основно. Реално едно меню може да ми стига за три, че и четири дни. Разделям и замръзявам.

Това с плача и аз го изтествах с нощните будения, защото тя само с кърмене заспиваше, а ми се струва голяма вече да суче по цяла нощ. В момента, в който вече не искаше вода, я оставих да поплаче без да я взимам. Ми да ви кажа за 2 нощи спря да се буди. Не знам докога ще е и дали е разбрала, че няма смисъл да се буди и да ме търси или просто съвпадна с период на по-спокоен сън, но от известно време спи до 5-6ч сутрин, а понякога и до 7ч, без да се буди.

Общи условия

Активация на акаунт