Слънце, пясък, море - Септемврийче памперс на морето ще пече!Тема №8

  • 56 230
  • 734
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: X
Малкия е на детска кухня, но понякога му готвя и аз. Общо взето всичко му готвя, много често готвя за нас и отделям преди да сложа сол за него, после пасирам.

Те и в детската кухня имат меню като за големи хора, само че пасирано, например пиле с ориз, пиле с доматен сос, зеленчукова супа, риба със зеленчуци и т.н.
Сега за събота и неделя мисля да му направя една крем супа - тиквички, лук, домат, картоф, масло.

За почивката не бих се занимавала да готвя, вземи готови пюренца, каши, пресни плодове, кисело мляко.

# 406
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Аз отдавна не съм се включвала и ми трябваше време да изчета всичко.
Честито на бременната мама.
От началото на месеца малкия е на кухня и съм доволна. Манджите и повечето супи си ги хапва. Има претенции към десертите, но когато не му хареса, му правя каша. Бяхме на гости няколко дни заедно с майка ми при пра бабата. Там му направих супа със заешко (картоф, морков, лук и заешкото предварително сварено и стилизирано). Варих до готовност на зеленчуците и към края добавих ситно нарязаното месо и малко магданоз. На другия ден същото, но добавих и настърган домат без семките и люспата и това много му хареса. Правихме и тиквички с ориз пак по същия начин (всичко варих).
Вече има буйки, но не знае защо му е това чудо на краката  Grinning
За рождения ден има вече от едната баба кошара за игра, от тези големите като квадрат (то ние такава искахме). Купихме и столче за кола на Бебино. За други подаръци не сме мислили. На мен ми се иска да си наемем фотограф за кръщенето ( което ще е след РД-то),но ММ нещо не е във възторг.
На Борко венеца отгоре му е подут и побелял сякаш и четирите зъба ще излизат, но не е голяма драмата само лигите  Grinning
Като ученик изтелеграфирах всичко  hahaha
П.с.: И на мен дясната гърда ми произвеждаше повече мляко и сега вече като не го кърмя и ми е по увиснала от другата  Shocked Sad

# 407
  • Мнения: 1 456
И аз за почивката не готвех - взех си малко повече пюрета. Не си представям да тръгна да готвя, вместо да се възползвам от времето по някакъв приятен начин, но все пак ако ти се занимава и аз варя каквито зеленчуци ми падне и после ги намачквам.

# 408
  • София
  • Мнения: 1 836
Пълнените чушки с кайма и ориз също са подходящи, а може да замениш и ориза с елда. Онзи ден готвих пиле яхния с грах, картофче и доматен сос-уби се да го яде. Миш-маш с по-ситно нарязани зеленчуци и само с жълтък също става.

# 409
  • Мнения: 509
Аз готвя за бебка като за нас, но без сол. Задушавам лук и моркови в олио с добавена вода. После добавям другите зеленчуци, червен пипер и вода, ако има нужда и варя. После мачкам с вилица, не пасирам вече. Ползвам магданос, копър, чубрица. Месо нямам домашно и затова ползвам още от бурканчета като го добавям когато намачквам манджата.
Тази седмица правих картофена яхния +/- месо, ориз със спанк и леща яхния.

# 410
# 411
  • Мнения: 1 456
Only, какво стана с водата? Макси пийва ли си вече? Нашето момче от 3 капки на ден, вече може да изпие и 100 мл, което си е велика работа. Явно пропиват рано или късно.
А с какви лъжички храните малчовците? Аз още съм с бебешката силиконова (4+ мес.). Познати даже ми се смеят за нея.

# 412
  • Мнения: 509
И мъж ми ми се смее на бебешките лъжички и той и дава с нормална чаена лъжичка от нашите. Аз също започнах и не и е голяма. Даже така по-бързо си изяжда манждата:)

# 413
  • Мнения: 1 037
Не пие пак, макс 80-100 мл, което било малко за тях. Сутрин памперса тежи и мирише на пуканки, много странно му мирише урината. Joy
Но яде диня и пъпеш, отделно мляко пие и супи яде. Писна ми да се притеснявам.
Пак вдига някаква Т 37,2-37,4, но не винаги. Пускахме контролен гърлен секрет, отделно ПКК, урина в болницата, всичко е ок. Според лекарката са зъби. Той си яде, пълзи като хлебарка, ходи с коланите, няма удържане. А все ви се оплаквах, че изостава и нищо не прави. Сега не мога да седна от него. Кучето най-много го отнася милото.
Вчера бяхме на консултация, 82 см Shocked, 8800 гр, качил е 400 гр за последния месец, предния нищо не беше качил, даже по мои сметки беше отслабнал.
Лошото е че долнищата на анцузите примерно са ми много трудни за намиране, тези които му стават на кльощавия корем са му къси, тези на дължина обаче пък му се свличат. Май ще търся клинове, срам не срам, с такива ще ходи.
Иначе много се поти. Спи при кака си, на широко отворен прозорец, с боди с къс ръкав и завит с пелена. Постоянно се отвива и днес сутринта беше леден като се събуди. И за капак рева и киха, та се притесних да не сме го простудили. И сега спи с тънко чувалче, потен е по врата и главата, обаче няма да го пипам.
Откри че може да се изправя от легнало положение, та вече и денем почти не спи. Преди спеше по около 5-6 часа общо за деня, днес обаче спа 2 часа общо. Голям зор да става и да пипа навсякъде. Сега вечерта и с чувала се беше изправил...
Д-то да ми е яко, че не знам ooooh!
За рожден ден още не сме мислили, но единия ден ще е с дечица да се порадва, не че разбира, но обича да е сред деца, а на следващия с родата. Чудя се и аз какъв подарък да му вземем, всичко си има, даже и уолкър ни дадоха. Една приятелка каза че конструктор ще му купи, друга маратонки, за останалите не знам. А от нас пък хич не ми ражда акъла какво да е newsm78
Отиваме на вила, където ние ще си готвим и мисля да отделям от нашето ядене за него. Само дето за нас запържвам, но ще спра и ще задушавам. На морето яде готвено от мен и беше наред всичко. Всички манджи за него бяха варени де.
Днес за малко да му дадат боза, наш приятел все повтаря че държим детето гладно, та упорито искаше да му даде Joy

# 414
  • Мнения: 1 456
 Only, след поста ти потърсих колко вода трябва да пие дете на 1 год. и се оказа 100 мл на един кг. тегло, т.е. в нашия случай около 1 литър!!!!!! Ей сега аз ще падна! Значи не си гледам детето добре! Според вас посред нощ колко трябва да му давам? Той по това време най-много пие, защото почти спи и аз сама му спирам водичката, а то да не би да не трябва????? Мислех си, че нощем тя му раздразва стомаха (събужда го)!

# 415
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Онли, цели 82 см сте станали - браво! Манекен ще бъде Simple Smile
За водата - моят изпива горе долу едно шише на ден (300мл), по някой път и повече. Предлагам му между храненията, той не отказва, пие колкото иска и сам спира. Щом децата се хранят и с плодове, мляко и супи не се шашкайте да толко, че не пият много вода.

# 416
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Моя вече сам си иска вода, особено когато яде манджите. Знам че не е хубаво, докато се храни, но той спира да яде и гледа към мястото, където я държа или мляска с уста (много ми е сладък - то нормално де  Grinning) Горе долу по едно шише си изпива, от тези със сламка, може би е 250 мл  newsm78
Иначе вече показва колко голям ще стане и къде му е пишлето  Mr. Green Сега го уча да показва една годинка, но той пак показва колко голям ще стане  Grinning

# 417
  • Мнения: 1 037
Жулиета, в болницата питах и за водата. Шефката на отделението каза че около литър трябва да е всичко, храненията и течностите. Което ние стигаме.
Не се притеснявай и не чети в нета. Peace

# 418
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
Точно така, общо течностите трябва да са околи литър.Това включва АМ, плодове, сокове и т.н.,а не само вода от шишето.

# 419
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте  и от нас,и ние много време  не  сме писали,но все не намирам време за това,нямам време  и да ви изчета,затова поздравявам всички за всичко Joy.
Онзи ден бяхме на консултация  и сме дръпнали с цели 3см. и половина и сме качили само 140 грама,а ядеме за трима общо взето.
И да ви се оплача Cry пред нервна криза съм,изкарвам си го само на мъжа ми,даже  и той ме  дразни с всичко,защото малкия е много див,много ревлив  и само е  до мене,аз готвя той ме дърпа  и мрънка,аз отивам до тоалетна...седи и се дере пред вратата, за всичко е рев  и тръшкане,направо в  чудо съм се видяла,моля се само да  е  период  това.За 5 мин най-много се заиграва с  играчки,или се заглежда  в телевизора,Бейби ТВ  е само за фон,зная всяка песничка  и всяка музичка,направо съм откачила.
А и от 2 дни вече се катери по шкафовете,по кревата се набира и се качва не може за секунда  да  се изпусне от поглед.Вашите  деца  толкова ли са щури не  знам,но аз  явно  нямам нерви вече а то е  все пак началото.ММ иска  и трето дете но вече  ще съм в лудница  ако се стигне до там,твърдо му отказах. #Crazy #Crazy #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт