Скариди

  • 10 703
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 617
Обожавам ги!

# 16
# 17
  • Мнения: 5 229
Обожавам скариди и всякакви морски дарове. Heart Eyes Най-често ги ядем задушени на тиган или в ризото.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Да, много са вкусни.
Харесвам много почти всякаква риба и морски дарове. Важно е все пак и как са приготвени.

# 19
  • Мнения: 6 896
Чудесни са и панирани в темпура и кокос, поднесени с някакъв сос по желание Могат да се изпържат или изпекат на фурна.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 26 567
Обожаваме ги,но поради твърде високата цена рядко взимаме,само по повод и по 5-6 бр.на човек Money
Най-редовно ги правя на тиган с чесън,копър,масло,зехтин...харесваме ги и с доматен сос/в Г-я сме яли,аз немога да ги правя/,ризото,с авокадо...
Миналата седмица правих и реших да направя бульон от главите и люспите,нали все по кулинарни предавания казват,че ставал страхотен бульон...е,изобщо не ми допадна,а как вонеше ooooh! Sick

# 21
  • Мнения: 1 253
Факт, хубавите пресни скариди са доста скъпи. Сетих се още един икономичен вариант - паеля. Няколко големи скариди (може и едно-две парчета някаква риба) са достатъчни + Домати, ориз, подправки. Става хубава и с киноа вместо ориз. Аз я правя някак по усет, нямам оригинална рецепта на паеля, но в къщи не протеститат Simple Smile

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 26 567
Не съм правила,а и не съм и яла паеля,но мисля,че не е сложно за приготвяне и е вкусно.Слагаха се миди и пилешко май.... Thinking

# 23
  • Мнения: 7 325
Пелята има може да се направи по много начини. Морската е с риба, скариди, миди, .... http://recetapaellademarisco.net/
Химическият оцветител може да се замени с куркума.
Аз съм правила с пилешко и заешко.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 26 567
Слагаше се и шафран

# 25
  • Мнения: 1 906
Големите ги мариновам в соев сос и чесън. После само ги запържвам - много ги харесваме.
Коктейлните ги овалвам в царевично брашно и пак ги пържа - като чипс са  Laughing

# 26
  • Мнения: 2 266
обожавам ги

# 27
  • Мнения: 711
Наскоро опитах скариди с ананас на грил - много ми хареса! На един шиш се нанизват скарида-ананас-скарида-ананас докато свърши мястото  Laughing пекат се на грил/барбекю за по 1-2 минути на страна. Много малко им трябва. Овкусяват се по желание, като може да се намажат с пикантен сос  Peace

# 28
  • Мнения: 3 313
Най-важното е да не са замразени от преди 10 години, а в Бг основно са такива..

# 29
  • Мнения: 1 253
В Метро и Салоника фиш има пресни.

Общи условия

Активация на акаунт