Какви са от църква 'Пробуждане'???

  • 53 445
  • 237
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 031
Аз бих отишла, за да се позабавлявам hahaha

# 31
  • Мнения: 10 064
Аз бих отишла, за да се позабавлявам hahaha
Ако издържаш на оглушителни крясъци и прекалено силна музика, струва си да се позабавляваш. Party

# 32
  • Мнения: 6 563
Този перформънс си заслужава да потърпи човек високите децибели. Пък и фрий стриптийз имало, ти да видиш  Joy
Не мога да разбера само кой финансира тая маймунщина  newsm78

# 33
  • Мнения: 14 133
Този перформънс си заслужава да потърпи човек високите децибели. Пък и фрий стриптийз имало, ти да видиш  Joy
Не мога да разбера само кой финансира тая маймунщина  newsm78
Разни откачалници като тези на клиповете.  Mr. Green

# 34
  • Мнения: 168
Нямам много време да ви пиша, но искрено благодаря за съветите  bouquet  Много е отчайващо това, което споделяте Sad Ще оставя нещата за няколко седмици без да се бъркам, за сега не е замесена с пари или други материални неща. Организирало се е някакво събитие там, тя изглежда щастлива - явно някой хора предпочитат да се вкопчат в нещо и да виждат само розово. Предполагам, че ако не беше това е можело и друго да е, например алкохол/наркотици. Явно има основателна причина да стигне до такова отчаяние, за което аз не знам. Не ми е приятно, аз винаги съм насреща с каквото мога за нея, но ще го приема като нежелание от нейна страна да избяга от проблема си, вместо да се изправи лице в лице с реалността.

# 35
  • Мнения: 10 064
Моя близка се похвали, че на децата й (около 30 годишни, необвързани) са им предложили от някаква църква да посетят подобни събития в големи западноевропейски градове.
Кой ги финансира така и не разбрах, но единият й син е с добра професия и доста добре финансово.
Дали не са сложили ръка на заплатата му по тяхната си схема. newsm78 Twisted Evil
Не смея  да й кажа какво мисля по въпроса. Тя си е малко странна и не знам как ще реагира.

# 36
  • Мнения: 2 760
Много хора, цели семейства, използваха сектите да пътуват или да се преселят в чужбина.  Peace
Имам познати, цяло семейство, от България - в Австралия, преди 15-тина години, чрез "църквата", с осигурен подслон, работа, дом и после гражданство.
Другата позната, за която писах, тази година ходи на някаква конференция в Германия, ако не греша държавата. Не знам откъде имат толкова пари тези организации да съществуват и да се развиват.

# 37
  • Мнения: X
Парите идват обикновено от САЩ от дарения на тамошните вярващи. Става дума за милиони. Въобще цялото шоу от клипчетата ми прилича на американските телеевангелисти, те правят такива представления с изцеление, с болни, хвърлящи патериците, хората се гърчат, докато демоните излизат от тях и т.н. Съвсем същите похвати използват като нашия мил пастор. Обикновено даренията са десятък, т.е. 1/10 от дохода на вярващия. Този вид секти не са от тези, които ти взимат апартамента и те пращат да живееш в комуна. Напротив, работиш, живееш, разпространяваш словото, намираш много нови контакти сред другите вярващи, помагат си взаимно при безработица.

# 38
  • Мнения: 2 760
Ясно, по-добре за тях е един работещ да дава N-години десятък, отколкото еднократно апартамент (дето не всеки го има), освен това да води други овце в стадото, която няма как да стане, ако живее затворен в комуна.

# 39
  • Мнения: 2 237
Ще оставя нещата за няколко седмици без да се бъркам, за сега не е замесена с пари или други материални неща. Организирало се е някакво събитие там, тя изглежда щастлива...
Много е трудно за приятел да спази определени граници, когато вижда нещо такова. И все пак давам съвет на теб- не се бъркай. Или я приемаш и живееш с нейните решения, или тя ще те отстрани от живота си. Няма да се изправи срещу църквата; поне не, докато е доволна там. Живея в страна с много църкви, имам приятели в такива.. Реално, това са си лично техни решения и ако човек държи и обича приятелите си, просто ги приема  Simple Smile

Последна редакция: вт, 19 юли 2016, 13:08 от Ли Лу

# 40
  • Мнения: 5 513
Въпроса е и авторката да не се зомбира след приятелката си.

# 41
  • Мнения: X
Ясно, по-добре за тях е един работещ да дава N-години десятък, отколкото еднократно апартамент (дето не всеки го има), освен това да води други овце в стадото, която няма как да стане, ако живее затворен в комуна.

 Peace

Принципно на базата на комуни, дарени апартаменти, откъсване от работа и семейство функционират сектите, основани на източна мистика и руските християнски секти. А това, в което участва приятелката на Шепърд, най-вероятно дори не е секта, а едно от 130-те регистрирани в България вероизповедания. Поне 2014 г. са били 127.

И въобще това с опитите да се откъсне момичето от вярата ѝ може да е мечешка услуга. Преди година примерно срещнах своя позната, заговорихме се за кратко, изглеждаше много добре. Разказа набързо, че била стигнала до дъното, мислела за самоубийство, но почнала да ходи към църквата Х и там намерила спокойствие и щастие. Та се замислих коя съм аз, че да кажа на някой друг човек, ударил своето дъно, че трябва да е рационален и да се върне в самотната си стаичка да мисли за самоубийство...

# 42
  • Мнения: 2 237
Въпроса е и авторката да не се зомбира след приятелката си.
Според мен горното трябва да се спазва и от двете страни  Simple Smile Всяка една от тях да уважава личните граници на другата... Примерно, разбират се, че за религия няма да си говорят. Ако продължава да досажда, ясно, че няма да го бъде. Аз лично съм ходела по тържества в църкви, но не ме влече и мисля, че хората до момента го уважават достатъчно, за да не бягаме един от друг.

# 43
  • Мнения: 5 513
То при тези по -нахъсаните и силно вярващи всичко се пречупва през тази призма.Понякога с неадекватни изказвания и молитви,жестве,благодарности...Ми дразнещо е.
Аз също работя с хора с други религии.Уважам ги.Те също.Но не са вманиачени и не откриват намесата на Всевишния във всяко действие или дума.

# 44
  • Мнения: 1 520
Като чуя нещо да го закичват с названието "църква" и гледам къде залязва слънцето.
Абе как така всички се извъдиха толкоз ми ти доброжелателни и загрижени за моето спасение, да му се не види.
На Бог мога да му се помоля и насред полето или гората, без да имам нужда от посредници и тълкуватели.
Има безобразно много и различни секти, но единственото общо между тях са парите, нищо друго!
А, и промиването на мозъци!

П.П. Идея си нямам как може да се измъкне човек, ако е повярвал, че в подобна общност може да си живее по-добре, отколкото с приятелите и роднините.

Общи условия

Активация на акаунт