Венеция /Тема 5/

  • 136 751
  • 781
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 964
Някой да има информация дали националната стачка на 21.10. ще се отрази на шатълите от летището?

# 121
  • София
  • Мнения: 3 771
Някой да има информация дали националната стачка на 21.10. ще се отрази на шатълите от летището?

Стачките ще бъдат с различна продължителност в отделни региони и фирми. В повечето случай почасови...Ако някой пътува утре да провери на точното място....

Предполагам вече знаете, че между Венеция и Местре има много удобен трамвай. Ако не,  ще ви пиша подробно...

Последна редакция: чт, 20 окт 2016, 11:34 от Bled

# 122
  • София
  • Мнения: 1 486
Утре заминаваме за Венеция.

Блед, кой е този трамвай между Местре и Венеция?
Също ме интересува двудневните карти за пътуване (на първа страница прочетох за Travelcard, не знам само те ли са) включват ли трамваи?

# 123
  • Milano
  • Мнения: 3 658
http://actv.avmspa.it/it/content/il-tram-0

Трамвай н.1.

Всякакви билети важат за трамвая, той си е нормален градски транспорт.

# 124
  • София
  • Мнения: 3 771
Утре заминаваме за Венеция.

Блед, кой е този трамвай между Местре и Венеция?
Също ме интересува двудневните карти за пътуване (на първа страница прочетох за Travelcard, не знам само те ли са) включват ли трамваи?

Трамвая е две линии, които се пресичат в центъра на Местре. Спира почти навсякъде. Картите за Венеция могат да се използват спокойно. Тръгва от Пиацале Рома и се движи заедно с колите по моста.
Има проверки, не забравяйте да валидирате.
Повече като съм в България....
Приятно изкарване и хубаво време.

# 125
  • на път
  • Мнения: 2 804
Ние де върнахме в понеделник. Имахме късмет с времето - валя само на 14 (петък) като пристигнахме и беше много неприятно. Оказа се, че билетите са ни "приорити", защото имахме куфари, деца и места. На връщане цялата опашка ни изгледа с омраза като ни извикаха първи най-отпред преди да започнат да обработват бордовите карти на огромната опашка. Идеше ми да потъна в земята.
Във Венеция не сме ползвали транспорт - здраво ходене пеша. Открихме прекрасна тротерия на прилични цени (маргаритата беше на 4 евро) до апартамента в който спяхме (в Кастело, близо до Жардини).
Много претъпкан ми се видя градът отново. Гледахме да ходим по малки и безлюдни улички. Ние всъщност посетихме архитектурното биенале в 2 дни и от 10 до 17 часа.
Имахме премеждие и с водното такси на връщане. Оказа се, че това което ни качи не е било нашето  Laughing, но се справихме с премеждието без финансови щети.

# 126
  • София
  • Мнения: 1 121
От много ровене на информация забравих в неделя много обекти ли затварят? Музеите, които ме интересуват ги прегледах, но ресторанти, магазини дали са с намалено работно време?

# 127
  • Луната
  • Мнения: 3 211
HugМоля,споделете как ви звучи Венеция в средата на ноември?
Притеснява ме сезона/дали няма да е много студено и мрачно/,прогнозата е за около
10-11С.Ако някой е бил в този период,ще бъда благодарна за мнение.

Била съм в началото на ноември. Имаше и слънчеви и дъждовни дни... Наблюдавахме аква алта Mr. Green и определено бих отишла пак в този период, защото е по-спокойно от гледна точка на туристи. Simple Smile
Блед благодаря за темата! bouquet

# 128
  • на път
  • Мнения: 2 804
От много ровене на информация забравих в неделя много обекти ли затварят? Музеите, които ме интересуват ги прегледах, но ресторанти, магазини дали са с намалено работно време?

Много неща работят, ема отворени и някои магазини. Музеите са отволени в неделя.

# 129
  • Мнения: 99
Ani111, видях този вариант, но сме 9 човека и разликата в цената е над 80 евро общо, а като време на пътуване няма да е повече от ATVO. Имам обаче въпрос за Trenitalia - цените на билетите онлайн и на място еднакви ли са? При покупка онлайн пише, че билета не може да се смени и е с фиксиран час, аз не съм сигурна кога точно ще пристигнем.

Момичета нямам много време, но ще ви отговоря от телефона директно от Венеция..
Слизате на летището в Тревизо. Още преди да напуснете сградата от гише градски транспорт купувате билети на цена 1.30 Евро. Излизате и веднага вдясно на 20 метра е спирката на номер 6. С него отивате точно до гарата. Купувате билети по 3.35 от гише или автомат за Венеция Санта Лусия.  И за нула време през Местре сте във Венеция. Така за 4.65 Евро пристигате  във Венеция. Обратно същото. Товас е, приятно пътуване.
Ако има друго и имам възможност ще отговоря.
Bled, златна си!  bouquet
Здравейте, аз пак имам въпрос - за линия 6 от летището купувате ли отделно билет за ръчния багаж?

# 130
  • София
  • Мнения: 1 121
Не съм пътувала още (в петък ще съм там), но мога да се обазаложа, че отговорът е не. В повечето европейски страни багажът за пътник е със сходни, ако не и със същите размери като в позволените в нашия градски транспорт. Но ще пиша пак в петък след личен опит.

Аз пак с въпрос - в Двореца на дожите някой заплащал ли е билет за допълнителните турове с гид? Имам предвид Hidden Doge’s Treasure Tour и Doge Palace Secret Itineraries. Чета в сайта, че и двата са по 20 евро, като в същото време дават достъп без гид до Двореца (чийто билет иначе е 19 евро). Т.е. 1 евро отгоре и ще видим много повече? Кой от двата е по-интересен?

# 131
  • Мнения: 14
Един малко страничен въпрос.Имам някакъв смътен спомен,че ако си купиш билет до Верона,можеш да слизаш на спирките по пътя Виченца и Падуа като ползваш същия билет. Така ли е наистина ? И още нещо- струва ли си да се разгледа Тревизо и жп гарата там близо ли е до централната част на града.Благодаря предварително.

# 132
  • Варна
  • Мнения: 870
Здравейте,може ли да ми препоръчате хотел,който е на самият площад Сан Марко bouquetи още една помощ за която ще съм ви много много благодарна  Praynigне мога да намеря пътеводителя-спря ли са го от тираж!И не знам от къде да си го поръчам? bouquetпомагайте bouquet

# 133
  • София
  • Мнения: 3 771
Ако са още актуални въпросите ще ви отговоря кацнала преди часове от Венеция и не само...

Скрит текст:
От много ровене на информация забравих в неделя много обекти ли затварят? Музеите, които ме интересуват ги прегледах, но ресторанти, магазини дали са с намалено работно време?

Събота и неделя Венеция винаги е по-натоварена отколкото другите дни. Почивни дни не се усещат, освен това, което си проверила.

Скрит текст:
Не съм пътувала още (в петък ще съм там), но мога да се обазаложа, че отговорът е не. В повечето европейски страни багажът за пътник е със сходни, ако не и със същите размери като в позволените в нашия градски транспорт. Но ще пиша пак в петък след личен опит.

Аз пак с въпрос - в Двореца на дожите някой заплащал ли е билет за допълнителните турове с гид? Имам предвид Hidden Doge’s Treasure Tour и Doge Palace Secret Itineraries. Чета в сайта, че и двата са по 20 евро, като в същото време дават достъп без гид до Двореца (чийто билет иначе е 19 евро). Т.е. 1 евро отгоре и ще видим много повече? Кой от двата е по-интересен?

И двата тура за мен са интересни. Разбира се, че трябва да се избере по-доброто сходно в цената.

Скрит текст:
Ani111, видях този вариант, но сме 9 човека и разликата в цената е над 80 евро общо, а като време на пътуване няма да е повече от ATVO. Имам обаче въпрос за Trenitalia - цените на билетите онлайн и на място еднакви ли са? При покупка онлайн пише, че билета не може да се смени и е с фиксиран час, аз не съм сигурна кога точно ще пристигнем.

Момичета нямам много време, но ще ви отговоря от телефона директно от Венеция..
Слизате на летището в Тревизо. Още преди да напуснете сградата от гише градски транспорт купувате билети на цена 1.30 Евро. Излизате и веднага вдясно на 20 метра е спирката на номер 6. С него отивате точно до гарата. Купувате билети по 3.35 от гише или автомат за Венеция Санта Лусия.  И за нула време през Местре сте във Венеция. Така за 4.65 Евро пристигате  във Венеция. Обратно същото. Товас е, приятно пътуване.
Ако има друго и имам възможност ще отговоря.
Bled, златна си!  bouquet
Здравейте, аз пак имам въпрос - за линия 6 от летището купувате ли отделно билет за ръчния багаж?

За багажа правилото е следното...
Не таксувате един багаж до 150 см./59 инча/ общо от всички измерения. Без ограничение в кг.. Отделно може да носите още ръчна чанта, раничка и т.н. Същото се отнася и за водния транспорт/вапорети/.

Скрит текст:
Един малко страничен въпрос.Имам някакъв смътен спомен,че ако си купиш билет до Верона,можеш да слизаш на спирките по пътя Виченца и Падуа като ползваш същия билет. Така ли е наистина ? И още нещо- струва ли си да се разгледа Тревизо и жп гарата там близо ли е до централната част на града.Благодаря предварително.

След валидиране на билета имаш право да го ползваш до 200 км. 6 часа, над 200 км. 24 часа. Поне така беше...Сама трябва да си направиш сметката.

За Тревизо мога да кажа много, но не знам дали още ти е нужно. Да, гарата е близо до интересни места. И същия автобус № 6 минавайки през гарата отива към централната част. Като още от гарата през реката тръгва интересна търговска улица. Тревизо е интересен и за пазар, включително и хр. стоки спрямо Венеция/мога да ви кажа и близкия супермаркет до гарата/. След това ви дели само минути с влак до Венеция. Ако ви трябва по-изгодна храна, купувате тук и се храните там в апартамента-хотела. В близост е и Макдоналдс, най-евтиния сандвич е 1,20 евро.
Същото може да го правите и в/от Местре.

Скрит текст:
Здравейте,може ли да ми препоръчате хотел,който е на самият площад Сан Марко bouquetи още една помощ за която ще съм ви много много благодарна  Praynigне мога да намеря пътеводителя-спря ли са го от тираж!И не знам от къде да си го поръчам? bouquetпомагайте bouquet

Колкото и да е странно има такива хотели. И още повече се намират изгодни цени. Като говорим за такива с насоченост към площада. Невероятно е да слушаш музиката от Флориан и Quadri...
Най-доброто е студията-апартаментите на Каналето/известен художник/. Точно в един от тях сме нощували на наш празник, като цената беше сравнително добра/доколкото е възможно/. Разбира се има и цени в стотици-хиляди.
Също така и до самата часовникова кула http://www.bestwindowsvenice.com/
Има и още 2-3 възможности под 200 евро. Ако трябва кажи...
Като мога да ти препоръчам още хотели в този кръг, ако цената не е от голямо значение.
Бих ти обърнала внимание на хотелите по Riva degli Schiavoni, гледка и класика...

Другият въпрос...
Аз съм премахнала книжните карти-пътеводители. Всичко на телефона, таблета. Има страхотни десетки приложения и карти, които работят офлайн...

Приятни пътувания на всички...


Една снимка, която много си харесвам от тези дни...
sneji_suni за тази гледка става въпрос...и по Riva degli Schiavoni.



Последна редакция: сб, 29 окт 2016, 01:01 от Bled

# 134
  • Мнения: 8
Относно пътеводителя - аз си взех на National Geographic за Италия. Там е включена и Венеция. Издател - Егмонт

Общи условия

Активация на акаунт