Пациентки на ЦРЗ Надежда - тема 54

  • 74 635
  • 745
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 275
Момичета, като жена, която имаше анемия 10 години да ви кажа - пробвайте с храна да набавите желязото!
Артишока е най-богатия източник на желязо!
Червеното цвекло, спанака, дробчета и черната бира също са добри източници.

# 106
  • Мнения: 629
Даа,и на мен Белкин ми изписа лекарство при хемоглобин 109,но ще пробвам и с храна богата на желязо.Мерси Trully Hug

# 107
  • София
  • Мнения: 4 884
Моят хемоглобин от днес е неверятните, направо космически 131 Shocked И това е след 2 месеца прием на Сорбифер 2 по 1, от стойност 100 тръгнах Peace

# 108
  • Мнения: 255
Утрогестан/Кринон гел и Естрофем нямаш ли?!?
[/quote]

пънче,  да, утрогестан и естрофем имам, но имах предвид за подуването и болките, че само норпролак ми даде док. Днес ми каза още 10 дена да ги взимам, и при болки но=шпа, аз мисля да си пия и аспирин протект на своя глава Simple Smile

# 109
  • Мнения: X
Не трябва да пиеш нищо на своя глава.

# 110
  • Мнения: 255
Как си, beby?

Аз съм по-добре вече, мина, поуспокои ме доктора, накара ми се малко, че исках и четирите да ми върне, знам, че не може, но предложих само Simple Smile Върна ми две, каза, че са много хубави (по-скоро, за да ме успокои май) и две ще замразят. Иначе преди да тръгна ми се обади една дама биоложка и също каза, че са се разделили добре и си имат шансове. Направи ми добро впечатление, че като й споделих притесненията си и състоянието ми,  и желанието да ми върне колкото може повече Е, после всичко това го каза на док.преди да вляза в залата, та той ми каза, че е мн голям риска и даже за двете прави компромис. Ще имам зарзио от пети ден, за първи път, да видим дали ще стане магията вече Simple Smile

пънче, ако не бъркам вие бяхте правили на ТМ Имси, Макс, килимче, нали? После дават ли някакъв доклад какво е положението преди и след тия обработки и т.н., че не са малко пари и ми се ще да знам колко е резултатно?

# 111
  • Мнения: X
Повярвай ,д-р Стаменов знае какво прави.На мен едва на 3 ден ми включва нидкомолекулярен хепарин, защото в моя случай можел да попречи на имплантацията.
 Отпусни се, дишай спокойно, бременна си до доказване на противното.

# 112
  • Мнения: 514
На мен Стаменов също ми предписа само фраксипарин след третия ден на трансфер на 5-дневни. Колкото до аспирин протект в комбинация с фракси -масово го предписват Конова и доц. Русев, но не винаги е полезен - при мен при предходно забременяване доведе до силен кръвоизлив преди още да видя сакче.

# 113
  • Мнения: X
Ап го прилагат обичайно около проблемен пай.
Ако има прокървяване нмх/ап го спират до два чисти дни.

# 114
  • Мнения: 514
gerda1, аз съм с 4G/4G, но при мен комбинацията и от двете се оказа фатална

# 115
  • Мнения: 255
Повярвай ,д-р Стаменов знае какво прави.На мен едва на 3 ден ми включва нидкомолекулярен хепарин, защото в моя случай можел да попречи на имплантацията.
 Отпусни се, дишай спокойно, бременна си до доказване на противното.
Да, май съм като пружина  Crazy Blush
Мерси, gerda! ♡ bouquet

# 116
  • Мнения: 615
аз съм с 4г/4г също и също с предписан АП...но на мен доктора (в друга клиника) ми каза да не го взимам, защото може да навреди на имплантацията (но имам и тромбоцити на долна граница)...иди разбери...в крайна сметка го пих на своя глава и същия месец ми дойде на 25 ден...такова нещо не ми се е случвало почти никога, цикълът ми е точен като по часовник. Доктора ми каза, че е възможно да е от аспирина. Повече не мисля да го приемам на своя глава, а ще отида преди опита при проф. Паскалева.

# 117
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Фиоре - честно да си призная не помня какво са ми дали  Blush Със сигурност имах ембриологичен доклад и две снимки на ембриончетата и нямах снимки от ембриоскопа, обаче друго не помня.

# 118
  • София
  • Мнения: 1 928

Да си кажа и аз мнението за  Белкин, мил е като човек но като лекар не го харесвам, даде ми на няколко пъти по време на визитация в болницата грешни насоки, докато лежах за задържане. Единият случай беше,че при хемуглубин 100 в 27 г.с.не намери за нужно да включи прием на желязо имаше и още няколко подобни но не ми се връща назад вече.

странно, при мен пък при хемоглобин 113, за който друг лекар ми каза, че е нормална стойност за бременни, той ми предписа желязо и ми го спря, след като го вдигнах над 120  newsm78

 newsm78 иди ги разбери  #Crazy

# 119
  • Мнения: 1 849
Ние правихме имси, макс и килимче, но в ембриологичния доклад не е отразено.

Общи условия

Активация на акаунт