ЖК В Шейново или п-ка Вита???

  • 3 253
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 100
Цитат на: Moni
Абонамента на Вита представлява следната схема - плащаш предварително 100 лв. за което получаваш прегледи и изследвания за 105. Малко безсмислено ми се струва.
Иначе болницата наистина е супер и ако можеш да си позволиш да раждаш в родилното  им отделение сигурно няма да ти се иска да си тръгнеш след това:)


Мони  коя лекарка ти  следи бременността!
дай координати!

# 16
  • Germany
  • Мнения: 7 946
Д-р Кълвачева - 846 53 76 -това е тел. на Вита. Приема понеделник и петък сутрин, останалите дни следобяд. Страхотна е! Аз ходя при нея от 10 год. и съм невероятно доволна. Има страшно много специализации в чужбина и е в час с всичко ново, но най важното е, че като човек е супер. Аз съм и звъняла по всяко време и то доста често и тя е винаги мила и любезна. Препоръчвам я горещо!

# 17
  • София
  • Мнения: 2 100
а в Събота?

# 18
  • Germany
  • Мнения: 7 946
W subota ne, za sujalenie

# 19
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Moni
Д-р Кълвачева - 846 53 76 -това е тел. на Вита. Приема понеделник и петък сутрин, останалите дни следобяд. Страхотна е! Аз ходя при нея от 10 год. и съм невероятно доволна. Има страшно много специализации в чужбина и е в час с всичко ново, но най важното е, че като човек е супер. Аз съм и звъняла по всяко време и то доста често и тя е винаги мила и любезна. Препоръчвам я горещо!


Абсолютно подкрепям мнението за д-р Кълвачева, която проследи и моята бременност и съм възхитена от професионализма й и отношението й като човек. Дойде с мен на едно изследване в друга болница, така да се каже само за да ми държи ръката Grinning , а отношенията ни са просто лекар-пациент...

Не съм съгласна с Мони за Шейново обаче. Родих там секцио, така че съм си правила изследвания и в тяхната лаборатория, а и бебето ми са изследвали там и мога да кажа само много добри неща за лаборантката и лабораторията (преди съм се изследвала само в лабораторията на Вита и в Цибалаб). Между другото във Вита много хора са работили преди това в Шейново - и д-р Райчева и д-р Кълвачева и една от лаборантките, а сигурно и други.
Кабинетът, в който ме преглеждаше лекарят, който ме оперира в Шейново, също си беше съвсем на ниво, а след раждането бях във ВИП-стая, която беше в ремонтираното крило на патологията, така че аз там мръсотия не съм видяла. Избрах да родя там от една страна, защото болницата на Вита още не беше готова и от друга - имах уговорка за операцията и за педиатърката на детето ми. Ако имам второ дете бих го родила във Вита, ако и педиатърката ми ме подкрепи разбира се Grinning

# 20
  • Мнения: 421
Аз също проследявам бременността си при Кълвачева във Вита, и до тук ми излиза около 130-150лв. , но гледам кръв и урина да си ги правя през здравната каса, тъй като така или иначе ми се полагат. Кълвачева е много отзивчива и е добър специалист. Ражданията във Вита са: 1500 лв. за нормално и 1800 за секцио, като сумата включва всичко от момента на постъпване, до момента на изписване. Така поне ми каза Кълвачева. Иначе съм записана в ЖК в МД при д-р Диков. Също добър специалист и приятен човек. Мисля да раждам в МД, заради добрите им неонатолози, но има време... Grinning

# 21
  • Мнения: 5 468
А може ли да ми дадете някакъв сайт на Вита... Имат ли въобще? Как е там плащането за раждане? Частна болница ли  е или работят и със здравната каса? Къде се намира?

# 22
# 23
  • Germany
  • Мнения: 7 946
Аз също ще раждам в Шейново / за момента не мога да си позволя цените за раждане във Вита:( / и кабинета на лекаря при който ходя е ок, но за съжаление имам наблюдения от другите  и те не са на ниво според мен.
Иначе  д-р Кълвачева я познавам от времето когато работеше в Шейново и смятам че в тази болница са най-добрите специалисти. Както много майчета писаха вече - най-важното е лекаря, другото се преживява.

# 24
  • Мнения: 948
Цитат на: kiki27

Чета и не вярвам на очите си...1,80 за да ми вземат секрет, 10лв за да ми издадат болничен, а измерване на кръвно- 4лв......баси!  Rolling Eyes
Винаги съм си мислела, че си плащам консултацията, УЗ преглед и останалото влиза в цената...ми забравили са цената за писането на рецепта .
Просто се възмутих леко от тези "подробности" Grinning

# 25
  • Мнения: 4 176
Какво те възмути не разбрах? Че е скъпо ли?

# 26
  • Мнения: 948
Ами цените на това, което съм описала- напр. 10лв да ми напишат болничен или 1.8лв за секрет (отделно от цената, която пише за изследването).
Или по- обобщено как за абсолютно всяко действие взимат парички.
Сега, не ми се е налагало да ходя на частна ЖК и е възможно цените да са като навсякъде, дори и по- ниски...обаче за пръв път се сблъсквам с такава дребнавост...дали е подходящата дума Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 562
Цитат на: Dafna
Цитат на: kiki27

Чета и не вярвам на очите си...1,80 за да ми вземат секрет, 10лв за да ми издадат болничен, а измерване на кръвно- 4лв......баси!  Rolling Eyes
Винаги съм си мислела, че си плащам консултацията, УЗ преглед и останалото влиза в цената...ми забравили са цената за писането на рецепта .
Просто се възмутих леко от тези "подробности" Grinning


Защо??? Rolling Eyes Това е частна клиника, т.е. е на самофинансиране и е нормално да има цена дори и за писане на рецепта.

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Цитат на: Dafna
Цитат на: kiki27

Чета и не вярвам на очите си...1,80 за да ми вземат секрет, 10лв за да ми издадат болничен, а измерване на кръвно- 4лв......баси!  Rolling Eyes
Винаги съм си мислела, че си плащам консултацията, УЗ преглед и останалото влиза в цената...ми забравили са цената за писането на рецепта .
Просто се възмутих леко от тези "подробности" Grinning



а 1800 лв за раждане как ти се виждат?

# 29
  • Мнения: 3 153
Цитат на: Liorena
Цитат на: Dafna
Цитат на: kiki27

Чета и не вярвам на очите си...1,80 за да ми вземат секрет, 10лв за да ми издадат болничен, а измерване на кръвно- 4лв......баси!  Rolling Eyes
Винаги съм си мислела, че си плащам консултацията, УЗ преглед и останалото влиза в цената...ми забравили са цената за писането на рецепта .
Просто се възмутих леко от тези "подробности" Grinning



а 1800 лв за раждане как ти се виждат?


'Ба маа му! С тия ценички отидоха спестяванията на детето за колеж още преди да се е родило! В абсолютно никакъв случай не бих дала толкова пари, това е ебаси кожодерството....само не се сещам с кво са по- по- най- от някоя болница например....И какво се оказва-че трифите на докторчетата в Шейново са една смешна сума за почерпка в сравнение с тези:)

Общи условия

Активация на акаунт