Изпитано с кайма

  • 3 419
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 410
Аз правя едни таралежчета.
Замесвам каймата като за кюфтета или руло Стефани, все същото е.
Оформям средно големи топки от каймата, като във всяка топка слагам по едно сварено яйце. Може да се сложи и друг пълнеж като на руло Стефани - нарязани гъби, сварен морков нарязан, кисела краставичка и т.н. Оформям тези топки като тяло на таралеж, с леко издължена муцунка. За очи слагам чер пипер, а за бодли забождам от късото фиде. Пече се във фурната и се поднася върху зелен лист салата. За украса можеш да направиш гъбка от сварено яйце и домат.  chef

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Давам ти пускана от мен, изпитана семейна рецепта за едно нещо с кайма. нещо с кайма

Последна редакция: ср, 19 апр 2006, 19:00 от Янтра

# 17
  • Мнения: 1 489
Бомбички от кайма.
1кг.кайма,кисели краставичк(нарязани на ситно),Гъби(нарязани на ситно,подправки,,1 яйце,лук и се омесва.Сварявам 7-8 яйца,обелвам ги и около всяко яйце  залепям кайма,така че да стане като топка.Печа във фурна и накрая слагам кашкамал отгоре и пак запичам.Става супер!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 100
правя спагрти с кайма/ соса е различен/, а и пастицио/ мусака, но вместо картофи се слага сварена паста/

# 19
  • Мнения: 998
Ей, момичета, страшни сте!  bouquet Какво ли да си избера Thinking
Давам ти пускана от мен, изпитана семейна рецепта за едно нещо с кайма. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54216.0

Линкът нещо не ми се отваря

# 20
  • Мнения: 22 867
Не съм много сигурна, дали точно това е пуснала Янтра, но тук има нещо много вкусно от нея:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54216.msg998289#msg998289  chef

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Не съм много сигурна, дали точно това е пуснала Янтра, но тук има нещо много вкусно от нея:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54216.msg998289#msg998289  chef
Те туй е нещото! Ама какъв линк съм дала..... знам ли, бременен заплес  Thinking

# 22
  • Мнения: 382
Към рецептата на Янтра:за да не се разпука коричката на рулото,трябва да се намаже съвсем тънко с мазнина(аз го правя с олио) ,и после леко се поръсва с галета(нищо,че рулото е в разточена кора).Като се изпече става супер гладко отгоре.

# 23
  • Мнения: 319
А защо не пробваш форумското руло с кайма, което е с горен пласт от яйца, кашкавал, майонеза....

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 23 677
Към рецептата на Янтра:за да не се разпука коричката на рулото,трябва да се намаже съвсем тънко с мазнина(аз го правя с олио) ,и после леко се поръсва с галета(нищо,че рулото е в разточена кора).Като се изпече става супер гладко отгоре.
Това е рецепта на баба ми, няма тънкости в нея Simple Smile Бабет го мяташе във фурната и отиваше друго да върши. Като се разпука - ааа голяма работа и така ще го изядат Laughing

# 25
  • Мнения: 5 873
Снежи беше дала една рецепта - облизахме си пръстите. По памет:
500 гр. овкусена кайма, 1 яйце, 50 гр. кашкавал и замразени зеленчуци /грах, моркови, царевица/. Всичко се замесва, правят се кюфтенца и се пекат на фурна. Бързо, вкусно и ефектно.

Правя кюфтенцата на Снежи,като накрая изливам в тавата почти готова крем-супа от гъби(предварително си я заварявам според указанията на опаковката).Стават супер кюфтенца със сос.

# 26
  • Мнения: 222
ПРОДУКТИ:
500 гр.  кайма
1 глава лук нарязан на ситно
1/2 пиперка, нарязана на ситно
1 морков, настърган
1/2 връзка магданоз, нарязана на ситно
малко целина, (глава или листа)
100 мл. бяло вино
1/2 ч.л. захар
1 ч.ч. пасирани консервирани домати
1 1/2 ч.ч. настърган кашкавал
1.2 – 1.5 л гъсто картофено пюре (готово или приготвено по традиционни начин)
1 с.л. олио
сол
черен пипер
 
 ПРИГОТВЯНЕ:
Нарежете на ситно пиперката, лука и магданоза и настържете моркова.   Загрейте малко олио в тигана и добавете лука, пиперката и морковите. Задушете до омекване. Добавете каймата, разбъркайте добре и запържете до побеляване. Изсипете 100 мл. бяло вино, разбъркайте и гответе докато се изпари. Прибавете пасираните домати и захарта  и варете докато течността изври напълно.Свалете от котлона, подправете на вкус със сол, черен пипер и ситно нарязан магданоз. Подправете на вкус готовото картофено пюре със сол, черен пипер. Изсипете и подравнете половината от картофеното пюре в тавичка. Отгоре разпределете равномерно месния сос и завършете с останалото картофено пюре. Отгоре поръсете с настърган кашкавал. Поставете в предварително загрята до 200 градуса фурна за около 40 минути.
 

Общи условия

Активация на акаунт