Агнешко

  • 10 907
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 804
Ето и моето предложение :
Агнешко по Гръцки:

  Продукти:
3-4 кг агнешко
1 кг картофи
2 лимона
олио
черен пипер, сол
4-5 скилидки чесън

  Приготвяне:
Нарязваме чесъна на филийки. Превим отвори за тях в месото, с помоща на нож, и ги натикваме вътре. Агнешкото се маже със сол и чернен пипер. Нарежда се в тавата, заедно с картофите, нарязани на едро. Прибавяме сока от двата лимона, повечко олио и 1-2 ч.вода.
  Пече се на умерена фурна с фолио за 2-3 часа и после без фолиото за златист цвят.
 Да ви е сладко! На мен рецептата ми е любима и всички гости много го харесват Peace Това и ще приготвя за утрешния празник!

# 16
  • Мнения: 5 500
Каквото и да сложиш освен месото ще стане, майката му е да се пече дълго и на бавен огън за да стане крехко! Нещо като 3-4 часа на 150-180*С, даже може и повече време, щото аз заек пека за 3 часа. Ааа и задължително покрито отгоре, баба ми на село завиваше тавата с тесто и листа от лапад, листата от долу и така в слеската външна фурна! Ако се сещате за какво говоря Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 740
Предлагам и аз една  рецепта

Нарязва се месото на парчета за  порция, всяко парче се потапя в една сос. Сосът се сътои от следните съставки: 2 суп.лъжици брашно, 1 суп.лъжица червен пипер, сол, чер.пипер и каквито подправки се сетите, главното при соса е че трябва да гъст колкото боза, ако агнешкото е много увеличавате дозата на брашното и черв.пипер., ако остане сос се досипва в тавата. Пече под фолио 2 часа до 2 и половина като се оставя и да се запече.
Да ви е сладко.  chef

Също става страхотно и в плик за печене. Майката му е бавен огън - 150 градуса. Става много крехко, сочно и вкусно. И ако е в плик, нямаш тава за миене.
А, сосът може да е само от брашно, сол и червен пипер. Супер е.

Общи условия

Активация на акаунт