Милано - 6

  • 106 793
  • 754
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 3 094
Чудесни снимки, Зорчи (да не се повтавям, но....)!!!

# 541
  • Мнения: 16
може ли да препоръчате някой хотел в Милано? bouquet
Най трудно е да се препоръча хотел без да си определила дати, колко човека и най общо какви са ти очакванията.  Има Хотели от много различни категории и цени и препоръките могат да бъдат толкова противоположни.

# 542
  • София
  • Мнения: 22 944
zhorchy a за Верона предварително ли се купуват билети? Може ли на място? Какви са цените? Като се слезе на гарата във Верона пеша ли се стига до забележителностите? Съжалявам, ако е писано, някъде (ще се радвам да ме насочите къде да чета :pray Simple Smile

Живот и здраве ще пътуваме догодина пролетта и ще сме в Милано за 3 дни, много ще се радвам, ако успея да навия компанията да отскочим и до Верона.  Mr. Green

# 543
  • Milano
  • Мнения: 3 658
bibim, поне времето ви е било хубаво, валя около седмица преди това.


New one, успяхте ли да отидете на някой гурме ресторант?

Зорчи, ясно за лодката.
Помислих за една друга, отворена, отсреща на Дарсена, но тя е само през лятото там и не сервират никакви плата, само царевични пръчици и т.н.

Странно за снимките, на мен ми ги отваря дори да не съм си в акаунта.

Полента-та ви нормална (жълта) ли беше или тараня?

https://www.google.it/search?q=polenta+taragna&biw=1024& … KHXQaDioQ_AUIBigB

В нея има и кашкавал Казера.

Нормалната не я обичам, но тараня много.

Така като говорим за храна:

http://artigianoinfiera.it/it/home-it/

От 03.12 до 11.12 на Панаира в Ро има горното изложение.

Всички региони са представени с типичните си неща (може да се опитва Laughing), храна, дрехи, вина и т.н.

Има и много чуждестранни  гости от различни континенти - ресторанти, направени в типичен стил, със съответната музика и обстановка.....с две думи.....много е хубаво. Laughing

Последна редакция: вт, 29 ное 2016, 11:59 от regina di cuori

# 544
  • Мнения: 1 030
zhorchy a за Верона предварително ли се купуват билети? Може ли на място? Какви са цените? Като се слезе на гарата във Верона пеша ли се стига до забележителностите? Съжалявам, ако е писано, някъде (ще се радвам да ме насочите къде да чета :pray Simple Smile

Билети купих предварително само за отиване, защото влака беше от скоростните /пътува 1ч и 20мин./ и цената се променя във времето. Аз го взех за 9,90е. На връщане нямахме билет, защото не бяхме сигурни, колко ще се забавим. На всеки час има регионален влак, чиято цена е постоянна и на място и онлайн и е 12,70 евро, който пътува 1 час и 55 мин.
От гарата до Арена ди Верона например пеша е около 20мин. Оттам нататък всичко е много близко. Според мен всичко е на разумно пешеходно разстояние.

# 545
  • Луната
  • Мнения: 3 211
zhorchy a за Верона предварително ли се купуват билети? Може ли на място? Какви са цените? Като се слезе на гарата във Верона пеша ли се стига до забележителностите? Съжалявам, ако е писано, някъде (ще се радвам да ме насочите къде да чета :pray Simple Smile
Като съм пътувала до Верона от Милано предварително си бях купила билети за Фреча Бианка. Купуват се по-рано, защото цените се качват. Помня, че в едната посока имаше по 9 евро билет. Билети се купуват от сайта на Trenitalia. Билети могат да се закупят 3 месеца преди пътуването. Сега погледнах за края на февруари има за 9.90 евро билет от милано до Верона. Това е най-ниската цена.
Забележителностите не са далеч от гарата. Може и пеша да се стигне до тях.

# 546
  • Мнения: 1 030
Полента-та ви нормална (жълта) ли беше или тараня?


Нямам никаква идея- като че ли си беше жълта
https://www.google.it/search?q=polentone+citta+alta+bergamo& … entone+citta+alta

# 547
  • Мнения: 1 348
bibim, поне времето ви е било хубаво, валя около седмица преди това.
О, да, беше прекрасно.  Hug
Заслужавах го, след торнадото в Рим  Wink

# 548
  • София
  • Мнения: 22 944
Много ви благодаря, момичета, на нас ни е рано още за билети, но да се ориентирам. Hug

# 549
  • Мнения: 60
Здравейте,момичета
Търся информация относно Коледното селце/базар в Милано на р.Дарсена . Darsena Christmas Village.
http://vivimilano.corriere.it/eventi-festemercati/darsena-christ … ge/?refresh_ce-cp
Ще съм там около 10декември и се чудя дали да му отделим няколко часа ,понеже е отдалечено от центъра малко .

# 550
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Ооо, страхотно.

Значи повтарят и тази година.

Търсих инфо преди няколко дни и нищо.

Видях, че миналогодишната статия е била от 25.11.15

Тази са я преписали дословно. Laughing

Ние отидохме главно заради детето - да остави писмото на дядо Коледа в къщичката му и да се снима с него.
Обаче незнаех, че трябва да резервирам возенето на шейната (безплатното между 16 и 19ч) и хайде пак там на другия ден.

Наистина прекрасна емоция.

Персонализирахме си Кока-Колата с имената.

Преди това пихме винбрюле (греяно вино) и после вечеря на Навильо гранде Laughing...то не може всичко за децата. Laughing

Лудница от народ. Вечер осветено е много красиво.

Утре ще пусна снимки, че сега нямам време.

За мен си заслужава и още как.

Благодаря ти, че пусна статията  ще зарадвам малката и ще запазя места. bouquet

# 551
  • София
  • Мнения: 5 193
А как се стига до там? Hug

# 552
  • Мнения: 206
Здравейте, предстои ми пътуване на 03.12. за две нощувки до Милано. В момента си търся хотел в близост до катедралата на центъра, цените са наистина доста солени. Ще летя от Букурещ до Линате и сега ще разучавам и начините да стигна до центъра. Някой ако има идея за апартамент или хотел ще се радвам да сподели 😊

# 553
  • София
  • Мнения: 22 944
Аз пак искам да попитам нещо zorchy за Верона.  Blush . Доколкото разбрах вие сте пристигнали от летището на гарата, оставили сте багажа и сте си хванали влака за Верона? Ако правилно съм разбрала, в колко часа сте кацнали и за колко часа си бяхте купили билетите за Верона.  newsm78

# 554
  • Мнения: 1 030
Аз пак искам да попитам нещо zorchy за Верона.  Blush . Доколкото разбрах вие сте пристигнали от летището на гарата, оставили сте багажа и сте си хванали влака за Верона? Ако правилно съм разбрала, в колко часа сте кацнали и за колко часа си бяхте купили билетите за Верона.  newsm78

Кацнахме в 11:10 в Бергамо. Хванахме шатъл веднага след преминаване през контролите и в 12:30 бяхме до Милано Чентрале. Багажът пътува с нас до Верона и там го оставихме на гардероб. Влакът за Верона беше в 13:05. 

Общи условия

Активация на акаунт