Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 98
Шантел, много зареждащо звучиш, явно почивката е била ползотворна. Simple Smile

Хелиос, много се смях с теб.  Joy  Надявам се моята девойка да няма такива мераци. Laughing

Анастасия, много гадно.  Hug Има ли при вас Деган или нещо подобно, ако трябва на инжекции, да може да ти поотмине малко.

# 706
  • Мнения: 2 224
Мисля, че има Деган, но не смея без да питам да го пия. Към четвъртия месец казах на лекарката ми, че все още имам гадене. Отговорът й беше, че е нормално и понякога продължава по-дълго. На последните прегледи се направих на смела и си замълчах, а и имах период на подобрение. Сега пък тя замина в отпуск, но може да я питам чрез съобщение. Кой знае дали ще ми отговори. Тук август месец всичко е замряло и всички са по почивки. Добре че терминът ми не е през този период, че сигурно щях да раждам вкъщи.  ooooh! Поотнесох се...

P.S. Докато пишех станах свидетел на интересен "феномен"  Grinning Първо корема ми хлътна леко навътре, а после взе да трепти много бързо за няколко секунди. Чеше ли се  baby_neutral, какво ли... hahaha

# 707
  • София, България
  • Мнения: 5 612
За ниското кръвно, аз съм си с ниско кръвно по принцип, то за мен си е нормално и си живея чудесно с кръвно 80/40. Откакто съм бременна не ми е прилошавало, но взе да ми се пие кола зверски, което е безкрайно учудващо, при положение че не пия никакво газирано по принцип. Сега си пийвам от време на време по 1 чаша кола с лед, няма такъв еликсир.  hahaha Притеснява ме бебка да не се роди някаква заклета почитателка на джънк фууда.  Laughing

Моята плацента също постоянно я пишат ниска, на 17ти съм на ФМ, лекарката ми каза, че тогава ще говорим за раждането, понеже предния път я питах.

# 708
  • Мнения: 7
Анастасия, разбирам те напълно! От кога започна повръщането и цял ден ли е, да не си хванала стомашен вирус или от някоя храна? Понеже аз отделно от бременността скоро от месо всички се тръшнахме, но успяхме с докито да овладеем нещата. Антиметил много ми помогна, той е джинджифил и успокоява корема, специално за бременни. И ми изписа за укрепване на организма биозин мама. Комбинацията даде веднага резултат! И не хапвай храни, който могат да дразнят стомаха, бисквитки, сухари и после варен картоф и т.н. И все пак ако повръщаш не само сутрин се обърни към доктор! Успех!

# 709
  • София
  • Мнения: 199
Мисля, че има Деган, но не смея без да питам да го пия. Към четвъртия месец казах на лекарката ми, че все още имам гадене. Отговорът й беше, че е нормално и понякога продължава по-дълго. На последните прегледи се направих на смела и си замълчах, а и имах период на подобрение. Сега пък тя замина в отпуск, но може да я питам чрез съобщение. Кой знае дали ще ми отговори. Тук август месец всичко е замряло и всички са по почивки. Добре че терминът ми не е през този период, че сигурно щях да раждам вкъщи.  ooooh! Поотнесох се...

P.S. Докато пишех станах свидетел на интересен "феномен"  Grinning Първо корема ми хлътна леко навътре, а после взе да трепти много бързо за няколко секунди. Чеше ли се  baby_neutral, какво ли... hahaha

На мен ми бяха казали с Деган да пробвам или ако не го понасяш, свещички . С първата си бременност повръщах до края, как не повърнах в родилното не знам  Laughing . Кола дават по принцип при гадене , казвали са ми и за бира против гадене . На мен помагаше .

# 710
  • Мнения: 6
Момичета,радвам се,че съм и аз сред Вас вече ! И моето Декемврийче ритка много последните дни (21 гс съм ) и ми е второ,но първото в на 9 години ,така че доста неща съм позабравила! Ще раждам в Лондон както и доста майки тук Simple Smile Постоянно ме сърбят ръцете да купя някакви неща ,но все си казвам, че има време ! Вие как сте с покупкитв ? Започнахте ли приготовления някакви ?  Heart Eyes

# 711
  • Мнения: 2 224
Леле, Simonetka, и аз ще съм така. Сигурна съм, че и в родилното ще повърна, там най-малкото от нерви  Confused
Angelina, за щастие не е така тежко. Повръщам или сутрин, или много късно вечер преди да заспя (по-рядко) и се случва не повече от 2 пъти в седмицата, но дори и през дните, в които не повръщам, сутрин ми е кофти и съм на косъм от това да се случи. Най-зле ми се отразява водата, затова почти не  пия до към 12-13ч. После отминава този кошмар и или съм добре, или пък почва някакво оригване, леко гадене, липса на апетит. И така...

Ivmelnat, добре дошла в отбора! Давайте да сменим темата с по-приятна - покупки.  Heart Eyes Аз още нищо не съм купила, после ще се включа относно количките.

# 712
  • Мнения: 969
Anastasiya, мила, и на мен до 4месец от вода ми се гадеше  Close Аз си държах леки бисквити, соленки или солетки,  таралки ако са ти ок, до леглото и щом се събудя хапвах малко! Но ти съчувствам, много е гадно!!! Мен и сега на моменти ми се гади, та си спомням как беше Sad дано нещо те облекчи!  Peace
Относно покупките, мисля да започна най-рано като навляза в седми месец...
И един въпрос, споменавате периодично "да достигна 28 седмица". Тя важен момент ли е? Или така ми се е сторило? newsm78

Последна редакция: чт, 11 авг 2016, 14:02 от helios13

# 713
  • Sofia
  • Мнения: 331
Аз с тази бременност имам дебилно спокойствие, даже не мога да се позная. С първата бременност бях по-шашната, ходех много по-често на прегледи, четях и мислех нещата повече и се тревожех....Сега, изобщо не е така, даже понякога забравям, че съм бременна  ooooh! Имам чувството, че докато се роди ще е така, нереално ми е и покрай грижите за малката времето ми отлита бързо. Вече започнах 20 г.с. Като ме ритне по-силно още се стряскам и подскачам.

Искрено съчувствам на момичетата, които преживяват по-трудна бременност, имат страхове и се тревожат. Надявам се поне малко да сме ви опора и подкрепа и да ви разсейваме, но най-доброто лекарство е почивката и позитивното мислене! Сигурна съм, че всичко ще е наред докрай! bouquet

Аз заспивам трудно и обикновено след 1, почва се едно въртене, никак не ми е удобно. И аз като Анастасия, спях предимно по корем. Сега легна ли по корем веднага ми дава да разбера, че не му е удобно, по гръб също много се бунтува и съм като риба на сухо, това много ме изнервя.....Вечер ставам по няколко пъти до тоалетната  hahaha

И аз към групата на тези с ниско кръвно, последният път беше 82 на 66, с пулс над 90  ooooh! Винаги ми е било ниско, а сега тези жеги ме смазват направо. Причернява ми и ушите започват да ми заглъхват, нищо не ми помага. И кола пия, и кафе, и солен айрян или таратор, моментно се закрепям. Най-добре е да не се показвам навън....

Гануша, наистина ми подейства много добре. Върнах се в Пловдив и пак започна да ми прилошава, а там бях забравила какво е.....

Анастасия, много неприятно с това гадене, дано отмине вече  Hug

# 714
  • Мнения: 290
Добро утро и от нас Simple Smile
За раждането тук,не го прави гражданин,докато ние не сме,но пък нашето ще е с две така или иначе. А и все пак,колкото и идиоти да са,стигне ли се до момента вярвам че ще са поне адекватни!!
Добре дошли на новите мами,леко бременеене, аз предлагам на мамите в Лондон,когато се пооправим да си направим една среща Simple Smile)
За покупки ние имаме само 5 бодита от morhercarе,баба му ги купи  Party ,а и май съм малко суеверна тъй че ще изчакаме зимните намаления хихих
За спането и аз преди само по корем,сега на една страна и възглавница,иначе няма заспиване/ковто така или иначе е 1-2 през нощта /
За витамините вярвам,че всеки организъм е различен,тъй че аз не се чувствах добре и ги спрях,друга мама може да се чувства превъзходно,нямам против просто не ги искам за мен.. Аз да ви се оплача от три дни имам киселини. Никога не съм имала.. Ужасно е пих студено прясно мляко и ми мина!!!
А бебо си ритка адски често,най-вечв след ядене,естествено ххихи иначе се чувствам значително по-добре и се надявам след таЗи седмица нещата да се нормализират Simple Smile)  bouquet

# 715
  • Лондон
  • Мнения: 839
Аз съм "ЗА" среща на мамите в Лондон! Ralexandru,освен аз и ти,дали ще има някоя друга мама да се включи.Аз от другата седмица по това време съм в Лондон,така че съм отворена за предложения Heart Eyes

# 716
  • Мнения: 297
Здравейте мамчета, аз за малко се отбивам да кажа че сме добре. Чета ви редовно, но от телефона, че бяха едни ремонти едни чудеса.... и отпуската свърши преди ремонта  Confused Толкова много сте писали, че сигурно ще пропусна нещо.
От мен за сега това, хубав ден ви пожелавам!

# 717
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Anastasiya, мила, и на мен до 4месец от вода ми се гадеше  Close Аз си държах леки бисквити, соленки или солетки,  таралки ако са ти ок, до леглото и щом се събудя хапвах малко! Но ти съчувствам, много е гадно!!! Мен и сега на моменти ми се гади, та си спомням как беше Sad дано нещо те облекчи!  Peace
Относно покупките, мисля да започна най-рано като навляза в седми месец...
И един въпрос, споменавате периодично "да достигна 28 седмица". Тя важен момент ли е? Или така ми се е сторило? newsm78

Ами в 28 седмица си вече 7 месец, бебчето обикновено тежи кило, кило и малко, и вече ти е по-спокойно някак. Поне аз така си мисля, че на мен ще ми бъде  Simple Smile

# 718
  • Мнения: 15
 Здравейте, мили бъдещи  мами!  Heart Eyes Hug

 Аз съм нова тук и много се вълнувам, че има тема с декемврийски мами!  Нямам бременни приятелки и страшно ще се радвам да завържа запознанства тук със себеподобни трансформърси Simple Smile) Това ми е първа бременност, дълго желана и страшно се вълнувам ! Другата сряда на феталната морфология ще разбера и пола най-сетне  Two Hearts

Това е и първата тема, в която пиша, сега ще разгледам хубаво целия форум и се надявам да успея да се впиша сред вас, защото като ви чета, сте прекрасни и много ми се иска да се мушна помежду ви! :*

поздрави от мен и беба на всички Simple Smile

# 719
  • София
  • Мнения: 1 175
Добре дошла, Enigma!
 Hug
При кого си на фетална? И,всъщност, от къде си?

Общи условия

Активация на акаунт