Банята - 26-та тема

  • 122 225
  • 732
  •   1
Отговори
# 90
# 91
  • Мнения: 435
Благодаря и на sunnyday, tasia, Пепински, _Ava_, Bunnyslava и merita bouquet bouquet bouquet

# 92
  • Мнения: 9 693
Здравейте, момичета! Ще дадете ли някакви съвети относно лепила, хидроизолации, мазилки за таван, фугиращи смеси и другите там строителни материали, че искам да си взема някакви качествени, а не майсторът д ми сложи някакви евтини и некачествени. Благодаря! Hug

# 93
  • Мнения: 6 307
Според мен първо питайте майстора с какво работи. Така е редно. Нашите гаранция не дават ако някой си купува сам материали, а иначе е 5 години. Проучете си после материалите и тогава ако не сте доволни си кажете какво искате.
Мога да споделя само пресен опит. Ние имахме проблем с фигиращите смеси на Церазит. Почнали са да произвеждат готови смеси и може би заради тях са развалили сухите. Взехме 2 различни цвята и с двата имаше различни проблеми.

# 94
# 95
  • Мнения: X
Ние имахме проблем с фигиращите смеси на Церазит.
Ползвах преди месец CE 40 Aquastatic. Никакви проблеми.
Скрит текст:
Когато я купувах гледах на всяка опаковка датата на производство.
(изрично е написано да се ползва до 24м от тази дата при правилно съхранение)
След като се отвори опаковката, понеже се разхерметизира се ползва цялото съдържание.
Лепило: CM 11 PLUS GRES
Скрит текст:

# 96
  • Мнения: 6 307
Защо мислите че не сме гледали датата или не са спазвани инструкциите за работа? Даже технолог от фирмата дойде и взе проби, накрая казаха че едната била смесена, а това няма как да стане ако не е било в завода грешката. 

# 97
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Ние ползвахме същата смес, цвят Крокус за банята и някакво бяло, вече не си спомням точно кое, за кухнята. Не са казвали майсторите да е имало проблем, изглежда ок фугата. Ще се види след време. Явно може би късметът е избягал в този случай Sad

# 98
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 390
За банята ползвах ме тая фуга
Скрит текст:
За кухнята тази
Скрит текст:
За лепилата не се сещам.Хидро изолацията я купи майстора и не знам каква беше.

# 99
  • Мнения: 6 307
Става въпрос за синята партида. След като изсъхна стана на петна. Две кофички взехме и все така. Няма вариант да не е добре объркана или разнесена. После пробвахме Мапей и си стана ОК.
 Не е на късмет, защото има само от нея налична в цялата страна. Друга партида не е пусната.

Последна редакция: сб, 06 авг 2016, 13:16 от drago_2008

# 100
  • Мнения: 1 744
И ние ползвахме Церазит и за баня и за кухня, добре си хванаха фугиращите смеси, за сега, пък ще видим.

# 101
  • Мнения: 5 234
Здравейте,
Как е по-добре да се разположат според вас на една дълга стена от ляво на дясно:
1. Прозорец, гърне, мивка, душ кабина; или
2. Прозорец, мивка, гърне, душ кабина.

Вратата на банята е срещу душ кабината.
При втория вариант гърнето може да е висящо за стената със структура, при първия не. Но се чудя дали само заради това си заслужава да се сложи гърнето в центъра, пък мивката е далеч от вратата.

Ще съм благодарна за всяко мнение.
Успех на всички!  bouquet

# 102
  • Мнения: 255
Момичета , някой чувал ли е марката Kwadro за плочки?
Днес си харесах тяхна серия в сикото , пишеше вносител парадиш Полски, изглеждаха ми много хубави и качествени ,но тази марки ми се стори странна и никъде другаде не съм я срещала  Thinking

Пише че плочките са 8мм, това добре ли е по колко трябва да са горе долу?

http://www.kwadroceramika.com/en/produkty/plytki_lazienkowe/ornelia_tomb

# 103
  • Мнения: 6 307
Гледайте как са в кашоните и да няма разлика в размера на светли, тъмни и декори. Нашите са испански и имаха куп дефекти, вкл.и гореизброените, а бяха 1 качество.

# 104
  • Sofia
  • Мнения: 4 057
Не зная дали е обсъждано, но някой знае ли какво е качеството на полските плочки Tubadzin? Имат интересни серии, но нищо не зная за полските плочки.

Общи условия

Активация на акаунт