Банята - 26-та тема

  • 121 836
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 268
Нашите спукани бяха перфектни. По нищо не личеше външно, че има проблем... като дръпна лепилото избиха пукнатините. Едната на бетонна шайба, другата на тухлена стена.
Те нали са ги гледали все пак. Няма как да не ги видят още тогава ако е от майстора.

# 721
  • Сф
  • Мнения: 10 583
Точно това казвам, че плочки които са кофти като партида няма как майстора да не ги усети ,като ги слага още поне 10 ще счупи. Дори и най некъдърния да е.Но на кашон по една дефектна може и да има.И все пак каква е основата под плочките е важно понеже са два вида , чак пък и двата вида да напукат..и да са дефектни.Но така отдалече няма как да се знае.Аз спирам.Просто ако мога ще помогна, писала съм.Проблема е изключително неприятен така или иначе.
П.п.те ако са 4,5 напукали подменят се, няма какво да се търси по веригата, ама 15,20 говори за сериозен проблем..

# 722
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
П.С. Ако сте любопитни за още инфо по случаите с Румен Янков - прочетете мнението ми в Черния списък Mr. Green http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=937386.30;topicrefid=20

Джулая, благодаря че сподели  bouquet с риск да си навлечеш още неприятни емоции. Бъди сигурна, че много хора ще оценят труда ти и благодаряние на споделеното от теб ще имат по-голям шанс да избегнат подобни емоции и майстори. А Румен освен да се извини не виждам какво може да обясни в своя защита, защото вече е за трети път.

Предлагам да се поставят връзки в началният пост от темата към бял и черен списък и кратко инфо за противоречивите отзиви от работата на Румен.


Crazy
Признавам, че имате страхотни нерви! Аз подобен човек бих го изгонила от жилището си още на втората седмица, след като му видя номерата, направо не знам как сте изтърпели... Може би аз имам много къс фитил, но просто не бих могла  #2gunfire

# 723
  • Сф
  • Мнения: 10 583
Ма то хубаво да го изгоните майстора, ама за 1000 лв няма да има опашка от желаещи читави майстори.😘 Обикновена справка на осреднените цени за строителни дейности за 2016 в нета...Баня се прави един път, защо си причинявате тия неволи не знам..

# 724
  • Мнения: 1 008
Ееее, не е добре да се обвинява бюджета Stop. 1000 за труд са малко ли? А и не беше уточнено 1000-та лева за чия баня са и какво е включено. Моят доказано читав майстор сметна около 4000 лв. всичко в банята. Грам идея нямам за осреднени цени на строителни дейности и материали.  Peace В тези пари се включва и контейнер за отпадъци, зелена зона, а човекът купува и си носи материалите сам.

Не исках да прозвучи като заяждане, малко съм разглезена откъм майстори - досега са ми били не-скъпи и читави всички  Simple Smile.  

Последна редакция: сб, 29 окт 2016, 00:11 от Alcarin

# 725
  • Сф
  • Мнения: 10 583
Напротив, бюджета определя качеството!
Но все пак аз се надявам че банята на Джулая е станала прилична и и пожелавам по- бързо да забрави неволите.Ако иска и да я постне тук.
П.п .Да, за нейната останах с впечатление че е излезла 1000 лв труд от- до, ми малко е.От 1600 лв поне и нагоре. ..Направо да почерпи!

Последна редакция: сб, 29 окт 2016, 00:13 от toromanova73

# 726
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
AlcarinHug

Josellyn, ремонтите и заниманията ми не само с този майстор ми отовориха очите, че очевидно съм прекалено приятелски и добронамерено настроена личност, а явно при такива взаимоотношения трябва да си студена кучка, да крякаш, да тропаш, да повишаваш тон, да изискваш, да плашиш. При мен всички гадости бяха поднасяни на порции. Как се наричаше - ефектът на сварената жаба Tired И си виках...ех, още малко ще изтрая и днес, утре и си минаха 6 седмици. А от друга страна всеки майстор-хитрец знае, че току така е трудно да го изхвърлиш и да викнеш следващия, защото:
1. Лятото се чака 1-2 месеца за нов майстор, а вероятно всеки клиент гони срокове.
2. Няма гаранция, че следващия ще е читав
3. Новият майстор може да не работи на същия принцип и да намери 100 грешки на предишния

toromanova73 , 1000лв за труд не са малко пари!!! Някои събират с упорит труд тези пари за 1-2-3 месеца, други уж ще ги заработят за 2 седмици на 2 на 3. Освен това цената на труда е субективна оценка и не винаги гарантира качество. Имала съм и оферта за 1500лв от майстор, който не ми вдъхна доверие. Друг още го чакам да ми прати оферата....5 месеца минаха. И неговата щеше да е някъде там. И каквото като взимат по-скъпо?! Може и 10 000лв да дадеш и пак да те изпързалят. Нима искаш да кажеш, че ако платиш за почистване на зъбен камък 60лв - услугата ще е кофти направена, а ако платиш 200лв - ще е супер качество. Абсурдно е и лично съм изпитала на гърба си, че не така! При свободен пазар - всеки сам определя цената на труда си. Някои услуги, които съм ползвала извън сферата на строителството, са били на високи цени и пак специалистите са се дънили. Просто нивото на повечето услуги в България е ДЪНОТО!!! Дали за 100лв или за 1000лв. - всеки си прави каквото си иска и е на принципа "един ще се излъже - друг ще дойде". Алъш-вериш да става. 3 майстора и 2 фирми са влизали до този момент в апартамента - всички се издъниха по един или друг начин ooooh! И не защото аз съм прекалено префърцунена, а защото масово са измамници и тарикати, свикнали никой да не гони качество, а просто там нещо да се направи за отбиване на номера. А не всички съм ги наемала на далаверка.

Миналото лято пък правих други два ремонта в родния си град - пак шок и ужас при това на средни пазарни цени за града ooooh!

# 727
  • Мнения: 435
Единственото оправдание за ниската оферта може да бъде времето - повече обекти, по-ниска цена за обект, по-дълго време за изпълнение. Той е работил на колко места паралелно - на две на три на четири и парите са му малко ли?  Naughty

Как от мързел ще оставиш мухъл бе, това е опасно за здравето - да ѝ каже откъде да си купи маска и да си напръска тя, но да затвориш така, абсолютна мърлящина е т'ва. Има много кадърни нескъпчии, хайде стига сме оправдавали тотална некадърност с пари. Няма да работи като не може и не иска. Да носи брошури! И този работи с електрически ток!

Добавям линк към началото на следващата тема. Благодаря ти Джулая и съжалявам bouquet, а ако г-на си позволи да ти държи сметка във или извън форума, пиши пак и на модераторите ще пишем! Аз също получих от него на лични инфо за местоработата на Spate, а може би и на Рос, не помня вече.  ooooh!

За съжаление, другите потребителки, които писаха в темата не бяха достатъчно дисциплинирани да опишат подробно и без емоции случилото се и Янков успя да излезе почти чист от водата - докъде с лъжи, докъде с оправдания.

Последна редакция: сб, 29 окт 2016, 02:33 от Jolinar

# 728
  • Sofia
  • Мнения: 863


Добавям линк към началото на следващата тема.
Аз ли нещо не го виждам?  newsm78

# 729
  • Мнения: 435
 Още не можеш да го видиш  Laughing - в следващата тема е, която е написана, но все още непубликувана, защото не сме достигнали 50-ет страници  Peace

Ето така съм формулирана инфото, ако някой има предложения/критики
Скрит текст:
Освен положителните вече има и отрицателни отзиви от работата на майстор Румен Янков  (rumen_iankov), пишещ в темата ни.
Може да потърсите и да ги прочетете в Черен списък, Бял списък и тема 26

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Ма то хубаво да го изгоните майстора, ама за 1000 лв няма да има опашка от желаещи читави майстори.😘 Обикновена справка на осреднените цени за строителни дейности за 2016 в нета...Баня се прави един път, защо си причинявате тия неволи не знам..

Наистина ли 1000 лева за труд са малко?!  Rolling Eyes

Ние имаме за ремонт баня с тоалетна и още една тоалетна, общо 35 квадратни метра за лепене и фугиране. Всичко останало е предварително подготвено - подменени са тръбите, монтирани са структурите, след това срещу допълнително заплащане ще бъдат монтирани и самите тоалетни, шкаф с мивка, смесители и други. Препоръчани майстори ми искат за лепенето на плочки и фугирането между 700 и 1000 лева. Никой не е поискал повече. Трябва ли да се притеснявам?  Rolling Eyes

# 731
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 778
При мен 1000лв включваха всичко, не само лепене на плочки и фугиране Peace

# 732
  • Мнения: 435

Малко по-рано я пускам, извинявайте, но ще бъда offline известно време. bouquet

Общи условия

Активация на акаунт