За грубостта, мазохизма и принципите

  • 17 550
  • 153
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 827
Ооо, в Карфур ми се случи преди време пак така една сутрин да бъда сюрпризирана с подобна тактика срещу крадци - всичко де що е в ръка или на рамо трябваше да се затвори в една чанта, която се отключва на изход. С недоумение ги погледнах тогава и им казах, че това ми е личната чанта и че вътре са ми и парите - как ще им платя?? ..... недоразумения бол.

# 151
  • Мнения: 22 036
Тук съм пищяла стотици пъти и никой не си прави труда да проверява. Веднъж бяха забравили да махнат тагът на две блузи и нищо не изпищя. Чак в къщи видях, та трябваше да се връщам, за да не ги скъсам. Много рядко, когато излизам през входът, т.е. без да съм купила нещо са ме молили да отворя чантата.

За облекло и в БГ не са ме връщали. Само в магазина на Клиник имах неприятно преживяване, защото явно не им изглеждах платежоспособна. Не го разбирам това, дори и да нямаш възможност да закупиш нещо в момента не би трябвало да е проблем да гледаш. С две думи, предпочитам любезни и усмихнати хора.

Мога да вляза в положението на продавачка, която явно изглежда притеснена, ядосана и нервна. На всеки може да се случи, но ако е постоянно не бих го толерирала.

Имах неприятна случка в кафенето от което си купувах кафе всеки ден. Появи се нова девойка, която се държа изключително грубо. Правеше се, че не разбира поръчката ми, а за толкова години не съм имала случай някой да не ме разбира, а и "капучино" е някак трудно да не схванеш. Накрая повиших тон, а тя ми се сопна, че не била длъжна да разбира акценти. Собственикът се появи без дори да съм поискала и ми поднесе извинение, а девойката си замина по живо по здраво да си търси друга работа.

# 152
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
На мен ми се е случвало да ме обслужва българка, а тя да не знае, че и аз съм. Mr. Green
Но след като поръчах кафетата, тя се врътна да ги прави и го удари на: Тая сега се сетила, в ранни зори, вкъщи кафе машина няма ли си? Така започнах да се хиля, че хората около мен сигурно са ме взели за луда, отговорих на нашия език съвсем любезно и оставих точно пари. Laughing

# 153
  • Мнения: 248
Преди години работех в един офис на Еконт. С два извадени зъба, все още под упойка ме накараха да се върна да работя, въпреки забавената с месец заплата и т.н. Бях откровено изнервена. Дойде клиент , беше малко груб и аз (с цялата си глупост) отговорих с грубост. Разменихме кофти реплики, все пак го обслужих, гледайки на кръв (той също) и си замина. После ми беше адски криво, че съм се държала така, знаех, че ще дойде след един ден да си вземе парите по наложения платеж, купих кутия бонбони. Когато дойде го посрещнах с усмивка, извинение и кутията бонбони. Човека почти се разплака, извинява се и той половин час, както и аз. В последствие ни стана редовен клиент, макар че офиса не му беше нито близо, нито на път.
Понеже знам какво е да работиш с хора гледам да влизам в положение на продавачки и т.н. , старая се да се държа добре, ако системно някой ми се държи грубо ще спра да посещавам мястото.

Общи условия

Активация на акаунт