RYANAIR - 3

  • 123 525
  • 751
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 3 819
Ами не знам.
По време на чата ме попитаха за четирите последни цифри на картата и датата на валидност.
След това при потвърждаване чрез изпратения мейл, може да е потвърдил евентуално и плащането.
Не знам, ще каже после.

Сега си провери сметката, няма блокирана сума, така че е било безплатно.

Последна редакция: ср, 14 сеп 2016, 11:56 от Алиска

# 361
  • Мнения: 4 422
При мен беше 1 буква и ми я коригираха безплатно току що,изпратиха ми веднага потвърждение и ме увериха,че е безплатно.  Simple Smile
Междувпрочем служителката от българския им офис ме подведе с информацията.Добре,че им писах във фейсбук.

# 362
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
И ние сме добавяли буква при Раян - безплатно е.  Peace

# 363
  • Мнения: 272
Здравейте!
Нахълтвам за спешно инфо - след 2 дни ми предстои полет с Райънер, досега никога не съм летяла с нискотарифни, но така се случи, че е нужно бързо да реагирам и да прелетя. И тъй като е за няколко дни, не си добавих чекиран багаж - мисля да пътувам само с ръчен.
И ето въпросите ми (простете, ако ви се сторят глупави, но, както казах, нямам опит с нискотарифни, а са ме наплашили как деряли за всичко на летището  Laughing)
Купих билет от най-евтините възможни - имам ли право изобщо да взема малко куфарче със себе си? Не ме интересува къде ще седя и тн, полетът е сравнително кратък. Само багаж ме интересува.
Имам куфар за ръчен багаж, много съм летяла с него, размерите са приблизително 55cm x 40cm x 20cm, казвам приблизително, защото това са "мерките" на тялото, ако добавя и колелцата, дръжки и тн, вероятно добавя по сантиметър-два. Никога от редовна авиокомпания не са се заяждали, но знам ли. А и никога не съм мерила куфара по онези рамки дето ги има на летищата, сега ме е яд  Laughing
Вътре ще има и лаптоп, това ще е проблем ли? Четох, четох из сайта, но разбрах само, че има вероятност да ми метнат багажа при чекирания, ако няма място вече в самолета - как пък не, да им дам лаптопа да го подмятат, що Самсонайти са ми изпочупили....
Опитах и с чата да говоря, момичето само повтаря какви са мерките, сякаш съм идиот, и ни вопъл за колелца и дръжки. А може и да съм идиот, знам ли. Благодаря за всякакви отговори!

# 364
  • Мнения: 4 422
Раън навремето ми мериха куфара и едни хора върнаха да сменят чантата..Уиз заради колелцата ме глобиха да платя на летището голям чекиран багаж и ме одрусаха яко за Дубай обаче,за Лондон не бяха така стриктни.

# 365
  • Мнения: 272
Ох, значи с право се притеснявам за пустите колелца...
Как така да сменят? Да не си носят резервно куфарче?
При това положение , да купя ли чекиран багаж или да видя какво ще стане на летището?

# 366
  • Мнения: 72
Здравейте отново! Благодаря за бързия отговор!
Аз обаче продължавам с притесненията. Ще пътувам от Станстед и много се притеснявам. Ще ме закарат към 10 часа, а полетът е от 16. На идване летището ми се стори огромно и много сложно. Затова искам да попитам тези, които са тръгвали от Станстед - има ли някаква голяма сложност в процедурата? Ще съм само с ръчен багаж, бордната карта е принтирана. Оттам нататък какво се случва? Има ли хора, които да ме упътят? Толкова рано има ли къде да чакам?  Благодаря предварително, ще съм благодарна за всяка информация.

# 367
  • Мнения: 3 854
Здравейте отново! Благодаря за бързия отговор!
Аз обаче продължавам с притесненията. Ще пътувам от Станстед и много се притеснявам. Ще ме закарат към 10 часа, а полетът е от 16. На идване летището ми се стори огромно и много сложно. Затова искам да попитам тези, които са тръгвали от Станстед - има ли някаква голяма сложност в процедурата? Ще съм само с ръчен багаж, бордната карта е принтирана. Оттам нататък какво се случва? Има ли хора, които да ме упътят? Толкова рано има ли къде да чакам?  Благодаря предварително, ще съм благодарна за всяка информация.

Нищо сложно няма, не е нужно да ходиш толкова рано преди полета, особено щом няма да чекираш и багаж.
На Станстед понякога има по-големи опашки за проверките, но нищо необичайно и притеснително  Simple Smile

# 368
  • Мнения: 19 019
В момента са МНОГО ларж с багажа, за 4-5 сантиметра не се заяждат, и все пак не мога да те посъветвам да пътуваш с багаж по-голям от допустимия

# 369
  • София
  • Мнения: 16 070
Ох, значи с право се притеснявам за пустите колелца...
Как така да сменят? Да не си носят резервно куфарче?
При това положение , да купя ли чекиран багаж или да видя какво ще стане на летището?
Не го мисли лаптопа - имаш право на още 1 багаж с размери 35 х 20 х 20 см. Ако лаптопа влиза в тях спокойно си го носиш в ръката. Само предвиди някакво калъфче, че ги слагат под предната седалка.
Разгледай си принтирания билет - там си го пише за втория, по-малък багаж. Дъщеря ми живее извън България и често пътува с тях. Категорична е, че освен салонния багаж всеки има чанта, диагоналка, торбичка с горните размери.
Чета ви сега за куфари, колелца и подобни. Имам куфар с техните размери, но ще си го оставя в София. Ами то куфара тежи 3.500 кг. Качих се на кантара с него и без него и така го установих. И в двата случай се потресох от показаните кг. Но това е друга история. Ядосах се, въоръжих се с рулетка  и влязох в първия китайски магазин - взех си лека чанта за 9 лв. И в големия багаж да я вземат - няма нищо ценно в нея. Пък ако изчезне - ето повод да си подновя гардероба.  Party
Днес не можах да влеза в сайта на РЕ. С голям зор се чекирах за пътуването.

# 370
  • Мнения: 19 019
Допълнителните чанти хич не ги гледат, има много хора, които са си с раница, която определено надвишава 35 /20 /20

# 371
  • Мнения: 72
Здравейте отново! Благодаря за бързия отговор!
Аз обаче продължавам с притесненията. Ще пътувам от Станстед и много се притеснявам. Ще ме закарат към 10 часа, а полетът е от 16. На идване летището ми се стори огромно и много сложно. Затова искам да попитам тези, които са тръгвали от Станстед - има ли някаква голяма сложност в процедурата? Ще съм само с ръчен багаж, бордната карта е принтирана. Оттам нататък какво се случва? Има ли хора, които да ме упътят? Толкова рано има ли къде да чакам?  Благодаря предварително, ще съм благодарна за всяка информация.

Нищо сложно няма, не е нужно да ходиш толкова рано преди полета, особено щом няма да чекираш и багаж.
На Станстед понякога има по-големи опашки за проверките, но нищо необичайно и притеснително  Simple Smile
Отново благодаря! Ще съм толкова рано, защото просто тогава могат да ме закарат. На входа/вътре в летището има ли някакви магазини, понеже на идване помня че имаше или направо отивам на проверки? А има ли превоз на пътниците до самолета? Съжалявам за многото въпроси, но... Sad

# 372
  • Мнения: 3 854
Здравейте отново! Благодаря за бързия отговор!
Аз обаче продължавам с притесненията. Ще пътувам от Станстед и много се притеснявам. Ще ме закарат към 10 часа, а полетът е от 16. На идване летището ми се стори огромно и много сложно. Затова искам да попитам тези, които са тръгвали от Станстед - има ли някаква голяма сложност в процедурата? Ще съм само с ръчен багаж, бордната карта е принтирана. Оттам нататък какво се случва? Има ли хора, които да ме упътят? Толкова рано има ли къде да чакам?  Благодаря предварително, ще съм благодарна за всяка информация.

Нищо сложно няма, не е нужно да ходиш толкова рано преди полета, особено щом няма да чекираш и багаж.
На Станстед понякога има по-големи опашки за проверките, но нищо необичайно и притеснително  Simple Smile
Отново благодаря! Ще съм толкова рано, защото просто тогава могат да ме закарат. На входа/вътре в летището има ли някакви магазини, понеже на идване помня че имаше или направо отивам на проверки? А има ли превоз на пътниците до самолета? Съжалявам за многото въпроси, но... Sad

Да, има магазини, но е по-добре да си минеш проверката и след нея да си отдъхваш спокойно в безмитната зона, има кафета, магазини, ресторанти.  Peace

За превоз до самолета, зависи, може да си на крило и от гейт-а веднага да се качите в самолета, или ако е по-далеч ви превозват, няма страшно. Ще има и други хора в този полет, така че не се притеснявай Simple Smile

# 373
  • Мнения: 72
Здравейте отново! Благодаря за бързия отговор!
Аз обаче продължавам с притесненията. Ще пътувам от Станстед и много се притеснявам. Ще ме закарат към 10 часа, а полетът е от 16. На идване летището ми се стори огромно и много сложно. Затова искам да попитам тези, които са тръгвали от Станстед - има ли някаква голяма сложност в процедурата? Ще съм само с ръчен багаж, бордната карта е принтирана. Оттам нататък какво се случва? Има ли хора, които да ме упътят? Толкова рано има ли къде да чакам?  Благодаря предварително, ще съм благодарна за всяка информация.

Нищо сложно няма, не е нужно да ходиш толкова рано преди полета, особено щом няма да чекираш и багаж.
На Станстед понякога има по-големи опашки за проверките, но нищо необичайно и притеснително  Simple Smile
Отново благодаря! Ще съм толкова рано, защото просто тогава могат да ме закарат. На входа/вътре в летището има ли някакви магазини, понеже на идване помня че имаше или направо отивам на проверки? А има ли превоз на пътниците до самолета? Съжалявам за многото въпроси, но... Sad

Да, има магазини, но е по-добре да си минеш проверката и след нея да си отдъхваш спокойно в безмитната зона, има кафета, магазини, ресторанти.  Peace

За превоз до самолета, зависи, може да си на крило и от гейт-а веднага да се качите в самолета, или ако е по-далеч ви превозват, няма страшно. Ще има и други хора в този полет, така че не се притеснявай Simple Smile
А проверка по всяко време ли правят или определени часове преди полета? Тоест 6 часа преди полета ще има ли проверяващи?

# 374
  • Мнения: 272
В момента са МНОГО ларж с багажа, за 4-5 сантиметра не се заяждат, и все пак не мога да те посъветвам да пътуваш с багаж по-голям от допустимия

Куфарът е идеален според посочените параметри, заспива на 55cm x 40cm x 20cm без колелца и дръжки, не мисля, че е като да взема междинен размер и да го бутам да влезе, просто тия сантиметри ме тревожат.
Благодаря за отговорите, значи може и чантата за лаптопа да помъкна.

Много ми нервно, честно казано Simple Smile Струва ми се нереално да летя толкова евтино и с недоверие чакам да ме одрусат отнякъде  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт