"за" и "против" детската ясла

  • 2 675
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 650
Против съм по много причини и противно на горното мнение смятам че децата в тази възраст не са още социално осъзнати и не търсят толкова контакт с други деца, а предпочитат да си играят самички и често се изнервят  при наличието на повече деца. Стават по- агресивни и склонни към негативни емоции. Това определено не ги интегрира в обществото. Във възрастта от 3г. нагоре е съвсем различно. Като сложиш и голямото наличие на вирусни пневмонии и други нежелателни за малките деца болести трябва наистина да няма човек друг избор за да си даде детето на ясла. А това за добрите лелички го забравете. И сама да си гледаш детето се случва да му се изнервиш, камо ли да гледаш 15 деца които плачат. Поступват си ги и дори на моя приятелка- учителка в ясла детето яде бой от нейна колежка.

# 16
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Категорично ДА!!!!! Peace Peace PeaceЯслата е първата стъпка на детето към интеграцията към обществото и колкото по-малко детето направи тази стъпка толкова по-добре за него.Сама ще се убедиш в бъдеще.TINKA извинявай ,но ти за концлагер ли говориш или за ясла.Защото това ,което си писала е  абсолютно недопустимо Naughty.Незнам да ли си видяла наистина такова нещо или са ти го казали ,но аз не мога да го приема Naughty Naughty Naughty/Не се убиждай/Всеки си има мнение по въпроса.Моят син тръгна на ясла на 1.5г и съм много горда със себе си,че не послушах хората с негативно мнение Hug Hug.Сестрите там бяха невероятно мили и това което детето ми научи от там никаде другаде не би могло да ги научи Hug Hug Hug.Ка моли за БАБИ/нямам нищо против тях/Но те освен да глезят децата друго не знам да ли вършат.А и как можеш да сравниш една БАБА с жена завършила образование,точно за това.Вярно е ,че в началото се разболяват , трябва търпение и с времето всичко се оправя не се тревожи/всичко се израстява/Успех.

 Повечето неща помня, а това за краденето на бельото и бърсането с една и съща кърпа майка ми ми го е казала. Тук става въпрос за времето на комунизма, когато аз бях дете и освен това е седмична ясла. Прибираха ме само за събота и неделя. Тук не споменавам месеците висене по болници и постоянното ми боледуване. За теб може да концлагер за мен това беше живота ми. Ако искаш вярвай и го приемай. Аз съм преживяла това и дори и сега да няма подобни неща, аз не бих поставила детето си пред подобна алтернатива. Аз също като теб съм против присъствието на бабите във възпитанието и поради тази причина сама си гледам детето и ги държа настрана от него. Колкото и да ми е трудно предпочитам така от колкото да рискувам и да пратя детето си на ясла. И си права, че всеки си има мнение по въпроса. И все пак всяка майка сама решава как да постъпи с детето си и как да го гледа и възпитава. казвам го без лоши чувства.
Само да добавя, че според учените децата добиват социални умения между 2-4 си година. До тази възраст както каза и Mamamuu не търсят социални контакти. И може би не случайно са разделени на ясли до 3г. възраст и детска градина от 3г. възраст нагоре.

# 17
Категорично против, детето в тази възраст има нужда от любов и адекватни грижи и възпитание. Нужда от игри с деца има по-нататък.

# 18
  • Мнения: 1 425
Да права си ,че всеки си има мнение и може би всеки си създава мнението по собствените си впечатлиния от детската ясла.Аз бях много доволна от нашата ясла и от сестрите и от лелките  bouquet  bouquet  bouquet.Гледаха децата наистина много добре.Само ще Ви дам един пример ,че синът ми на ден беше преобличан по три пъти само защото се е изпотил/съвсем чисти дрехи сменяни/ и не само моето дете беше гледано така,почти всички майки в групата бяха очаровани от вниманието и възпитанието което им даваха Hug.Разбира се ,че от нас майките никой не може да ни гледа децата по-добре,но за децата е по-добре да са в собствената си среда/сред деца/. PeaceЕ разбира се че всички деца са различни,както и яслите също,но аз споделих просто своите впечатления и може би съм била късметлйка .Пожелавам го на всички мами ,които тепърва ще ходят на ясла. Peace Peace Peace

# 19
  • Мнения: 919
Против! Преди 2 годинки според мен е рано.
За детската градина съм твърдо ЗА.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 679
Твърдо ЗА!

# 21
  • София
  • Мнения: 650
Повечето майки в квартала си записаха децата на ясли и не започнаха работа, а си седяха по кафетата. Това аз не го разбирам. Оправданието беше че децата боледували там често и не можели да работят, защото нямало кой да ги гледа като са болни. Е тогава за какво му е да ходи на детето се питам. Ми извеждай го на разходки и пак ще е сред деца.

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Да права си ,че всеки си има мнение и може би всеки си създава мнението по собствените си впечатлиния от детската ясла.Аз бях много доволна от нашата ясла и от сестрите и от лелките  bouquet  bouquet  bouquet.Гледаха децата наистина много добре.Само ще Ви дам един пример ,че синът ми на ден беше преобличан по три пъти само защото се е изпотил/съвсем чисти дрехи сменяни/ и не само моето дете беше гледано така,почти всички майки в групата бяха очаровани от вниманието и възпитанието което им даваха Hug.Разбира се ,че от нас майките никой не може да ни гледа децата по-добре,но за децата е по-добре да са в собствената си среда/сред деца/. PeaceЕ разбира се че всички деца са различни,както и яслите също,но аз споделих просто своите впечатления и може би съм била късметлйка .Пожелавам го на всички мами ,които тепърва ще ходят на ясла. Peace Peace Peace

Това в коя ясла е и къде се намира? И дали в детската градина ще е така? Аз планирам за сега да го пратя евентуално на детска градина, ако му хареса, поне за половин ден. Че има и други проблеми, като примерно храната и т.н. Сина ми е вегетарянец, а там предлагат месо, и знам от други мами с такива деца, че им правят проблеми и евентуално с връзки успяват да се споразумеят те да носят храната на децата си, но всеки ден взимали проба от храната. Като, че ли ще си натровят децата. Но както и да е. Ако е наблизо мога евентуално да се възползвам от детската им градина.

# 23
  • Мнения: 1 425
Става въпрос за Детска ясла"Роза"№7.Синът ми ходеше там.Но към яслата няма градина.Сега ходим в детска градина "Незабравка"№35 и двете заведения са в Цветния квартал.И от детската градина съм много доволна,страхотни професионалисти/но разбира се винаги има изключения/Нашите госпожи са страхотни  bouquet  bouquet  bouquet.Шапка им свалям.За храната наистина от ХЕИ взимат проба от храната задължително всеки ден.Но ти можеш да говориш с госпожите да не му слагат от месото.В наща група също имаме две деца вегитарианци и те са се разбрали с госпожите и нямат никакъв проблем. PeaceДори вчера разбрах че са имали риба на обед и децата им за първи път са пожелали да я ядът ,защото им е замирисало фкусно.Майките бяха на седмото небе Hug Hug.Препоръчвам ти предварително да се уговориш с госпожите и не мисля че ще имаш проблем. Peace Peace Peace

# 24
  • Мнения: 1 425
TINKA,забравих нещо да кажа.Единственото нещо което го правят на проблем в градината е пишането на гащите. NaughtyЗа деца които не са ходили на ясла това наистина може и да е проблем/не за всички разбира се/ Но повечето ,които са ходили на ясла от много рано вече не се напишват дори и на сън. Peace

# 25
  • На небето
  • Мнения: 5 530
TINKA,забравих нещо да кажа.Единственото нещо което го правят на проблем в градината е пишането на гащите. NaughtyЗа деца които не са ходили на ясла това наистина може и да е проблем/не за всички разбира се/ Но повечето ,които са ходили на ясла от много рано вече не се напишват дори и на сън. Peace
На детска градина евентуално ще го пусла след 3г. възраст и до тогава едва ли ще имаме проблем с пишането в гащите. Но до тогава има още много време цели 2г. и нещо. Тази детска градина съм я чувала от други мами.

# 26
  • Мнения: 8 505
С две ръце съм ЗА,но моето диване е на принципа "В яслата е страхотно,вкъщи на чак толкова",така че ... Wink

# 27
  • Мнения: 4 187
Категорично против, детето в тази възраст има нужда от любов и адекватни грижи и възпитание. Нужда от игри с деца има по-нататък.



Според мен грешиш ! Детето има нужда да е сред себеподобни, във всеки един момент и етап от развитието си! За любов незнам, но адекватни грижи получават със сигурност в яслата !

# 28
  • Мнения: 1 645
Против .
Причините са много.
Но съм твърдо За детската градина.

# 29
  • Мнения: 2 839
Според мен си зависи само и единствено от детето.
Наблюдавам моите деца. Още се гледаме в къщи, но идва време за градина, та затова много внимателно ги изследвам  Laughing ОТ 2месеца в тях има коренна промяна. Преди страняха от непознати деца, когато има такива скачаха в мен и баща си и не помръдваха. Ок, ама от 2м. съберем ли се дори и  с напълно непознати за тях дечурлига, абсолютно забравят за нас и хукват с дацата.
Т.е. мисля, че е въпрос на узряване. При някои това се случва преди 3г., някои и на 6 не са готови /аз примерно  Mr. Green/
И в крайна сметка  Mr. Green ...  яслата - необходимост, ако детето е готово ... в другия случай, ако не е готово, ама се налага - пак необходимост  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт