опишете ми обикновения ви уикенд

  • 33 679
  • 146
  •   1
Отговори
# 15
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Ставане без аларма. Изчакване на последния и закуска - най-често на Главната - Пловдив. После басейн до към 3-4, сън и пак басейн, понякога следобедния сън е на басейна. Вечеря навън, пак сън. На другия ден почти същото. Когато не става за басейн, го заменяме с четене и филмчета.
Чистене  готвене в почивните дни - твърдо не! Евентуално зимата, когато бързо ми доскучава и си измислям занимания.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 4 107
задължително спане до късно, а понякога и 2-3 часа следобедна дрямка, единият ден е пазаруване, чистене, пране, готвене и т.н., другият ден се размазвам от мързел - най-обичам четене на книги и гледане на филми, при подходящи метеорологични условия - плаж, разходки и т.н., сбирки по заведения и нощен живот вече не ме влекат

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 339
През лятото
Ставаме към 8.00-8.30.Закусваме и отиваме на плаж.Към 11.30-12,отиваме да обядваме в някое заведение и после се прибираме .Почиваме си до 17ч.После излизаме на разходка с детето-до конната база ,до морската градина ...и се прибираме за вечеря.
През зимата
Ако сме вкъщи ставаме пак към 8.00 -8.30,закусваме .Към 10ч.водим детето на кино или на куклен театър.Следобед почиваме и после отиваме да вечеряме в някое заведение с детски кът.
Ако времето е хубаво обикновено отиваме на вилата ни,която е близо до Варна за два дни .


# 18
  • София
  • Мнения: 5 197
Като цяло разходки с детето. Витоша,паркове,шопинг, басейн,спорт /евентуално/ музеи размотаване с приятели.
 Лягане по нощите /аз специално/ питие с приятели,все по рядко танци.

Събота и неделя,обикновенно сме на гости при майка ми,за това чистенето и готвенето го оставям за понеделник вечер.

Последна редакция: нд, 31 юли 2016, 16:52 от Wind .

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз нямам типични събота и неделя. Понякога ставам в 6, друг път в 8, 9 10, когато се наспя. Понякога работя, понякога не работя. Понякога излизам с дете/деца, понякога просто си почивам. Понякога хапваме вечер навън, друг път вкъщи сами или с гости. Чистене, готвене и пране не оставям за тези дни, правя го всеки ден по малко. Общо взето е почти както през другите дни, особено лятото. Днес съм на работа до обяд и после следобед до вечерта. Следобед си починах с книжка, между другото пуснах една пералня. Довечера вечерята ще е от бързите.
Четейки някои обяснения обаче чак се изморих от чистене, готвене, гладене и после сами си признават, че краят на седмицата ги изморява повече от работата им.

Последна редакция: нд, 31 юли 2016, 16:14 от Лилянa

# 20
  • София
  • Мнения: 12 025
Четейки някои обяснения обаче чак се изморих от чистене, готвене, гладене и после сами си признават, че края на седмицата ги изморява повече от работата им.

Нормална ситуация при заети хора. Ставам сутрин в 6 часа, прибирам се около 20:00. Разходка на кучето, готвене, вечеря, обсъждаме как са минали дните ни, баня и то станало време за лягане.
Нямам домашна прислужница, за да мога да си позволя да почивам в "почивните" дни.

Ако пътуваме през уикенда, за следващия се събира повече работа.

# 21
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 140
По принцип на 2 седмици за почивните дни си ходим при свекърите да видят детето.Там се срещаме с приятели,ходим на кино,кафе,басейн или някой близък град.
Когато сме в София ходим в събота сутрин на разходка в някой парк,следобяд на басейн или да пазаруваме в Метро, в неделя водя малкия на куклен театър сутринта,а следобеда е за мързелуване и гледане на филмчета.

# 22
  • Мнения: 3 031
Събота се мотаем с децата навън - увеселителен парк, музей, ходим до някой друг град за разнообразие. Вечерта често идва бавачката, а ние излизаме двамата или с приятели. Неделята е много мързелива - филми, книжки, интернет, занимаваме се с децата, поръчваме храна отвън.
Никакво чистене, готвене и пазаруване.

# 23
  • Мнения: 4
Тези дни на тези горещини  е най-добре в къщи. Този уикенд е най-горещият това лято.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 559
Рядко имам спокоен уикенд. Обикновено се разправяме за нещо, децата ми се качват на главата, мъжът ми иска да почива. Определено работните дни са ми по-спокойни и лесни.

# 25
  • Мнения: 6 720
Четейки някои обяснения обаче чак се изморих от чистене, готвене, гладене
А нас питаш ли ни.... Mr. Green

# 26
  • Мнения: 4 195
Ставане, когато ми се става. Правене на голямо капучино и няколко часа стоене в нета и на пуснат телевизор едновременно. По някое време огладнявам и или излизам и си взимам нещо готово и вкусно, или си поръчвам да ми донесат. След това обикновено се къпя, оправям, обличам и гримирам и излизам някъде с приятел или приятелки до вечерта - разходка и кафе най-често. После се прибирам, пак ям, ако не съм го направила навън, и заспивам. Това е общо взето. Пълен мързел. Laughing Евентуално чистя малко неделя вечер.

# 27
  • Мнения: X
Ставане с 1-2 часа по късно, т.е. вместо в 6 в 7.30-8и пиене на дълго кафе до към 10. След това пазаруване, оправяне на пазара, ако имам задачи около работата, след това ремонти дейности и ранна вечеря навън и книга/филмова вечер до полунощ.

 В неделя пак същото, но често тогава са семейните разходки по езеро, плаж, басейн, фестивали и т.н. за няколко часа и обяд и вечеря навън.

Работя от в къщи и гледам по-голямата част от домакинската работа, пране, гледене, смяна на спално бельо, приготвяне на нещата за у-ще и чистенето да съм ги отхвърлила в петък и понеделник.

Всеки ден/ вечер отделям по час на ден разхвърляно за да има домашна храна с кутии за обяд за другия ден, изчистена къща за посрещане на килентите рано сутрин и план график за седмицата с дейнсоти, меню и неща за вършене в срокове.

# 28
  • Мнения: 7 690
Съботите и неделите ми една с една не си приличат. Дори и по ходенето на море, това го осъществяваме и през седмицата. Най-често е размазващо спане и лежане цял ден. Чистене, готвене, подреждане, козметик, фризьор, маникюрист, излизане навън с приятели или само двамата също се случва през седмицата.

# 29
  • София
  • Мнения: 15 504
Ставам в 9-10,пускам компютъра, пия кафе, храня кучетата, като стане внука храня и него, извъртам и простирам две-три перални, правя нещо за обяд и за вечеря и седя на компютъра.Събота и неделя телевизор не пускам.Миенето на пода навсякъде по няколко пъти не броя, защото то е ежедневно, заради мъничките кученца.

Общи условия

Активация на акаунт