Фигурно пързаляне - тема не първа

  • 81 906
  • 729
  •   1
Отговори
# 420
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Сериозна или не, темата ни вълнува като любители на този спорт. Натрупаха се афекти и има какво да се сподели. Колкото повече гласност толкоз по - полезно за всички и за самия спорт.
Мен ме изненада италианската нишка в нашия танцов дует в Рига. Значи още изненади да чакам. Ок. Нека има изненади щом са родни .
Което ме подсети и за Нгуен в Брисбейн- гледах я като роден състезател  Simple Smile.

Тук качени думи от руските фигуристи в Сочи https://www.youtube.com/channel/UCDUtVEy6dcIS0NsC9Uex8hQ/videos

Теса-Скот са си явление и ще си останат голяма история-легенда в този спорт. Пример отвсякъде.

Юлия Липницкая


Картина от някое FOI - https://www.youtube.com/user/anemon101/videos

Последна редакция: ср, 13 сеп 2017, 10:44 от Шошулчо

# 421
  • София
  • Мнения: 179
ISU са сменили визията на сайта си
- - - -
https://www.youtube.com/watch?v=AXXlBz8Ntcw&feature=youtu.be
Нямам търпение за утре да гледам Ломбардия Трофи, много хубав списък, вече всичко ми става реално за сезона

Последна редакция: ср, 13 сеп 2017, 11:57 от Venyan

# 422
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Ай, ай ,ай каква шарения?!  Laughing. Не ги обичам но туй си е мой проблем.
Обаче календара е изчезнал в прегледния за мен вид- таблица а не списък  Confused.
Покрай афекта с правилата се сетих за друг момент . Снимачите .  Mr. Green
Та да си пожелаем читави такива този сезон, с минимални гафове  ooooh! - фигуристи без кънки, "снимане на сериал"- т.е. лица, "птичи поглед" и другите подобни креативи. Туй е спорт а не ......бите. newsm66 аман от профани.

# 423
# 424
  • София
  • Мнения: 179
Изгледах третата група в Италия. Харесаха ми Амбър Глен и Михаела-Луцие – пораснали, Амбър скача доста добре с вдигнати ръце. Йоши – приятно ме изненада като визия, костюм, музика, доста различна от обичайното, но не успя в скоковете. Matilda Algotsson си я спомних от Европейското и ще я следя, това момиче има потенциал. (Дори си направих труда да видя, коя от двете шведки ще бъде на олимп. квалификация - Йоши)
Каролина ми се стори че комбинацията беше с двоен скок, доста щедри съдии. Dastich от Германия добре като за девойка.
- - - -
Головкина много ми хареса, добър избор на музика, доста добро пързаляне и хубави скокове и пируети. Изобщо ми се струва, че още рано в сезона всички са много подготвени, поне от това което гледах.
Френският „лебед“ ме изненада с Бурлеска на фона на лебедовия костюм, убедена съм, че виждам това момиче Sandra Ramond за първи път.
Туктамишева е като някакво сираче в руския отбор, винаги с едни смотани костюми и тъпи програми. A тя има най-красивите скокове и толкова много потенциал. Много ми се иска да се класира за поне 1 голямо първенство този сезон, защото не се отказа, изглежда в добра физическа форма, четох че и 3-ия аксел работи. Трудно ще й бъде в руския отбор, но аз не я отписвам.
Микол Кристини е много пораснала, нея я помня като девойка от едното издание на Денкова-Стависки с това, че беше много нахъсана и смела, а сега видях и присъствие на леда, хареса ми.  
- -- - -
Анастасия Галустян по-скоро не ми хареса, музиката ми беше „силна“ за изпълнението, може би растежа е виновен, тя ще се бори за квота на Олимпиадата. Wakaba HIGUCHI не мисля, че ще й стана фен, не опита 3 аксел, може би във волната. Laurine LECAVELIER гледах, но се разсят от различни цвят на клина – бежев и тъмно сив крак, нея си я харесвам.

Последна редакция: чт, 14 сеп 2017, 15:08 от Venyan

# 425
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Няма да коментирам картината а и съм видяла само отделните изпълнения качени в тубата а те са на Каро, Загитова, Лиза, Вакаба и Мацуда. Гледам програмите , формата я оставям за по-късно. Вакаба на този фон от 5 изглежда най-солидно в момента като изпълнение. Гледам че и съдиите така са решили, но в техен интерес няма да се вгледам в таблицата,  Naughty не ги хваля. Дано качат още отделни изпълнения от кратките дами. Виждам и девойки от JGP сега - Dastich и пр. Матилда Алготсоон я помня от миналата година. Сега и в  JGP има "ново" шведско момиче което запомних като добри заложби,  Blush но името още не съм запомнила. Та Йоши не знам какво ще прави. Иде голяма конкуренция.
Тя Лиза се разбра , че пак е поне с 2 кратки програми но не там е проблема ѝ както знаем  Whistling.

Пълните записи на мъжете и дамите от Бергамо са блокирани заради музика  Tired. Прегледах и  качените отделно  в тубата кратки мъже. А и от Солт Лейк Сити видях изпълнения та си връщам думите от юношите за музикалните креативи  Laughing. То и батковците им ме изненадаха в това направление. Да видим как ще се справят с тези "по-нестандартни" за фигурното музики напред в сезона  Laughing.
При Ригини положението е като при Йоши, поне на първо четене. Шома на пълни оборотир, бих пипнала тук там из програмата детайли но ясно че тепърва няма да стане, тактиката на този екип е ясна . Джейсън с таз програма ще ни  Simple Smile. Майоров е творил кратката явно с Майоров младши  Laughing. Кери събран, може. Изнанадата при него бе  на диванчето- Дорнбуш. Не само преди ами и сега явно му помага . Браво. Като видях и Нейтън отвъд океана паралелно, та се сетих за думите на Кери относно Винсънт и сие  Simple Smile- тез дето решили че е забавно да се скачат ен на брой четворни- да им се чудиш на акъла.  Денис рафиниран, с изпипани детайли, само да е стабилен. Петров ме  Laughing на първия пирует- в края нещо му свършваше скоростта хептен а музиката в същото време се бе засилила  в  кресчендо- гледката бе  Laughing. Да видим ще се справи ли с таз програма - предизвикателство.
Спортните в Бергамо на пълен запис прегледах. Циглер-Кифър ме изненадаха с интересно изпълнение на "I'm Gonna Be 500 Miles". Миналия сезон помня как мъчиха акустиката в залите с микс на Мика- почти нищо не се чуваше. Този път добре.
Италиянския отбор с упор на родната музика- да видим в танците и дамите но спортните и мъжете определено.
Отвъд океана само 2 изпълнения забелязах качени в тубата- Alexa SCIMECA KNIERIM-Chris KNIERIM и Haven DENNEY-
Brandon FRAZIER.
Ето и американската
таблица

Бржина се е върнал на  японските барабани, одобрявам всичко,  само финално да е стабилен. Самохин- мъката продължава. Макс да не ми се сърди но такъв сериозен не можах да го изгледам с внимание към момента- сещам се автоматично за миналосезонния "цирк"- не трябваше да ми попада гифа с хореокреативите му  Blush. Обещавам че ще ми мине, да дерзае.
..... много за гледане , ще се  наваксва на записи постепенно. Стига да ги има.

Последна редакция: пт, 15 сеп 2017, 09:39 от Шошулчо

# 426
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Видях по нещо от двата челинджъра. Даже май повече от половината неща. На първо четене до тук не съм впечатлена от кратките танци при сеньорите  Thinking. В спортните видях надежда за нещо интересно. Синглите са си обичайно 50/50 , така че при тях нищо ново не забелязах като тенденция.
В танците категорично не ми харесаха поддръжките с ен на брой смяни на позицията на партньорката спрямо партньора-статив в рамките на една 4-5  секундна поддръжка- направо  Rolling Eyes съм от гледката. Въобще миналата година по това време вече бях видяла няколко много добри поддръжки от редица танцови дуети. Но те "неизвестно как изчезнаха" и на големите стартове вече бяха заменени от  Tired.
Не малко несполучливи според мен тоалети видях във всички видове и ми е интересно колко от тях ще "оцелеят" до големите турнири.
Много жалко че продължава блокажа на цели записи в тубата заради конкретно музикално парче  Close #Cussing out. То от Бергамо почти всички цели записи са блокирани а аз разчитах на тях.  Tired

Последна редакция: нд, 17 сеп 2017, 15:39 от Шошулчо

# 427
# 428
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Тази седмица още по-засилен рейд във фигурното от предишната- 3 турнира:

Минск- четвъртия етап на юньорите- за картината съм напълно спокойна и записи. Втори пълен етап за юньорите;

Монреал- Autumn Classic International- с таблицата са готови . Виждам българското участие . За картина и най-вече записи съм спокойна http://www.dailymotion.com/video/x60qkns на канала на  SkateCanada Patinag;

Братислава- Ondrej Nepela Trophy- картина обещават тук- http://nepela.kraso.sk/livestream/- недобър спомен имам от миналото издание с картината, да видим тоз път  Confused.

От цялата работа най-очаквам танците  и спортните в Монреал. Задължително и юньорите - те са приоритет  Simple Smile. А и там сме с българско участие.

Уж цитати от Солт Лейк Сити но почти без - http://web.icenetwork.com/news/2017/09/18/254871804

# 429
# 430
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Виж ти каква изненада. Е съвсем пресен дует значи. Браво щом може да се комбинира с ученето. Нека пробват. Питах гугъл за Simon DAZE и ми даде картина с предишни 2 партньорки в танците на канадския фронт. Значи той е с опита в танците.  Да видим.
Интересно ми е да видя Laurence FOURNIER BEAUDRY / Nikolaj SORENSEN и Olivia SMART / Adria DIAZ в два поредни старта.

Големи размествания царят в JGP.
Малко от треньори на юньори:
Глейхенгауз- Трусова
Илья Климкин- Гулякова
Ангелина Туренко- Губанова

Нещо от Столбова-Климов - https://www.sports.ru/tribuna/blogs/redscarf/1410818.html

Последна редакция: вт, 19 сеп 2017, 14:52 от Шошулчо

# 431
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Четвъртата таблица на юньорите готова .
На Александра Фейгин и Васил Димитров желая добър първи старт в сериата.  Hands Thumbsup
Нещо повече за британския танцов дует на това състезание- Sasha Fear & George Waddell

Още за казуса Aldridge & Eaton
Павел Дрозд
Interview mit Franz Streubel

# 432
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Golden Skate Interview with:
 Bruno Marcotte
Patrick Chan

И още от треньори на юньори:
Сергей Доброскоков
Юлия Кулибанова

Поглед към олимпийските медали

И таблицата на 25th Ondrej Nepela Trophy

Последна редакция: чт, 21 сеп 2017, 08:38 от Шошулчо

# 433
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Кратки юноши, кратки юношески  танци и кратки спортни в Братислава.
Кратките юноши в Минск свежи днес. Скоковете настрана, макар че имаше стабилни изпълнения не малко, но като цели пакети и заложби добри неща видях, вкл. и сред новите лица за мен.
Кратките танци- харесаха ми двата руски дуета, Emiliya KALEHANOVA / Uladzislau PALKHOUSKI ме  Simple Smile,Ashlynne STAIRS / Lee ROYER имат своите силни страни но бих редактирала стайлинга им. Водачите в класирането не ми харесват като оценки и разлика с останалите- това към въздесъщите  Close съдии. Коментара е с натрупване от педишните им изпълнения в сериата.
Спортните в Братислава- класирането отговаря на показаното . Радва ме добрата форма на Астахова- Рогонов- нещо променено има у тях.
Гледайки юношите излиза и приключва Nicholas HSIEH и тъкмо си помислих,  че сериозно се занимава някой с него за цялостно представяне и хоп кой на диванчето  Simple Smile, интересен екип.

# 434
  • София
  • Мнения: 179
Опитах да гледам Ондрей Непела, то повечето време се мъчех да открия откъде ще се появят състезателите в кадър. За мен най-лошото снимане ever. Изкуших се да погледна и тренировката за волния танц на Теса и Скот и ги чакам с нетърпение.
Вече се бъркам с какво и къде гледах с тези 3 турнира за един уикенд
При девойките в Минск ще напиша това, което писах миналата седмица, между девойки и деца има разлика. МНого ми хареса Станислава КОнстантинова (17 г), просто изпълва леда, нещо което 13-годишната победителка Трусова не може. Изобщо  ще се радвам да се увеличи възрастта

Общи условия

Активация на акаунт