Вярвате ли в конспирации и световни заговори?

  • 62 849
  • 935
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 149
Мишето, не мисля че идеята им ( приемаме,че се създават изкуствено болестите) е да разболеят всяко едно човешко същество, по- скоро да се " разчисти" света" , не всеки  да живее до 90 и да сме като мравки на квадрват.
Знам,звучи ужасно, но още по-ужасно е че май практиката в точно такава.

# 16
  • Мнения: 2 760
Ердоган сам е организирал опита за преврат срещу себе си, за да има оправдание да въведе извънредно положение и да се разправи с враговете си.
Пръскат ни с бацили от самолети, за да си продават лекарствата, това го знам със сигурност.
А лекарства срещу рак има отдавна, още от миналия век, но се пазят в тайна и са само за богаташите - плебеите да измират, защото иначе по-рано ще настъпи краят на света.
Има страшни залежи на злато и още нещо под България, но политиците го пазят в тайна и добиват незаконно. Оттам са им и парите за партиите, с които си купуват гласовете.
В храните ни слагат нарочно химикали, които ни скъсяват живота до колкото години "ТЕ" определят. Тези химикали са различни от другите отрови. Предизвикват също така умствена тъпота и кравешко примирение, за да няма бунтове.
"Матрицата" е филм по действителен случай.

# 17
  • Мнения: X
4. 9/11 си беше чист тероризъм. Не разбирам каква конспирация се търси там.
Аз пък все си мисля, че си е работа на американците.

# 18
  • Мнения: 1 163
Човеците сме стигнали отдавна до етап, в който се разреждаме и сами и едва ли затова са нужни изкуствено създадени болести. Войни, убийства и какво ли още не.
И пак, ако една болест ще е създадена с цел да убие n на брой човешки същества, то тя трябва да е заразна. За да се разпространи. Но това разпространение не може да бъде овладяно и контролирано точно къде да се случи и от там си мисля, кой би рискувал да го направи. Ако е за да продават скъпоструващи лекарства, то трябва да пуснат болестта над място, което е населено с платежоспособни хора. Кое е обаче това място? Със сигурност не и Африка, Латинска Америка и т.н. Но дори в Европа и Северна Америка не може да се каже, че всички са платежоспособни. Има такива, но процентно те са много малко.
Не знам, тръгнах от там, че и да има такова нещо, то първо не са всички болести и второ, едва ли са с цел унищожение Да, груп, с който да си продадеш противогрипните би могло. Но дали си струва в световен мащаб?



Ердоган сам е организирал опита за преврат срещу себе си, за да има оправдание да въведе извънредно положение и да се разправи с враговете си.
Пръскат ни с бацили от самолети, за да си продават лекарствата, това го знам със сигурност.
А лекарства срещу рак има отдавна, още от миналия век, но се пазят в тайна и са само за богаташите - плебеите да измират, защото иначе по-рано ще настъпи краят на света.
Има страшни залежи на злато и още нещо под България, но политиците го пазят в тайна и добиват незаконно. Оттам са им и парите за партиите, с които си купуват гласовете.
В храните ни слагат нарочно химикали, които ни скъсяват живота до колкото години "ТЕ" определят. Тези химикали са различни от другите отрови. Предизвикват също така умствена тъпота и кравешко примирение, за да няма бунтове.
"Матрицата" е филм по действителен случай.

Може би от написаното съм съгласна донякъде само за Ердоган.
С бацили ни пръскали от самолети? Глупости на квадрат. Че пък и такава сигурност ще кажеш че вие лично пръскате  Thinking
За лекарството против рак, което е само за богати хора е такава недомислица. Та погледнете как си отиде Стив Джобс. Един от най-богатите хора в света! Та той ли нямаше пари да си купи лекарство, за да се излекува? Кой, ако не той?
Когато из златните мини по света са работели златотърсачи и са пресявали тонове почва, за да намерят малко късче злато, не забравяйте, че в България все още ги нямаше тези политици, които да крият от Вас златото, че да си спонсорират партиите  hahaha hahaha hahaha Просто няма толкова много злато, ако имаше и по нашите земя щяха да ходят и копаят под път и над път златни мини.

Изкушавам се да призова да не консумирате храни с отвори, които водят до затъпяване  Tired

Последна редакция: пт, 05 авг 2016, 13:46 от mi6eto_

# 19
  • Мнения: 2 013
Вярвате ли в конспиративни теории за следене, саботажи и разрушения и ако да, в кои по-точно?

Според мен - да фармацията е наистина мафия - не цялата. Някои постановки в медицината също са съшити с бели конци.

Не става въпрос за вярване, а в реални данни, че дори и Windows събира информация за активността в интернет и не само. В специализирани списания (Wired) има инфо как да се премахнат определени файлове от там. Но сега вече са го направили така, че дори и да изтриеш файловете, те пак се копират в момента, в който компютърът се свърже с интернет - нито те пита искаш ли, не искаш ли - просто го прави.

И имаше един много добър въпрос: ако играта/приложението/софтуера са безплатни, то как ще печели нейният създател? Той всъщност какво продава?

Ами много просто: продуктът (който е обект на покупко-продажба) сте самият вие!

Няма как да избягаме от това следене и събиране на информация.

Дори и Самсунг официално признаха, че смарт телевизорите събират звукова и цифрова информация (чрез камерите си), ако е включена функцията за гласов контрол и контрол чрез движения. И тази информация се изпраща на трети страни. Не е конспирация - това са факти. Моят телевизор се е включвал няколко пъти без изобщо да съм изричала команди, които да са били дори и смътно близки до комнадата за включване.

Както не е конспирация TTIP и не е съвпадение, че точно 2-те страни, които се противопоставят на него (Германия - по-скрито; Франция - по-явно) всъщност са основните засегнати от атентати. Слочаенос? И после как французите започнаха да клякат за това споразумение. Пак слочаенос.

Просто с "конспиративните теории" нарочно се пробутват полу-истини, насочва се вниманието към по-маловажни неща (Б51, Кенеди, луната и т.н.), които се раздухват, за да останат в сянка истински важните проблеми.

# 20
  • Мнения: 1 167
Вярвам в някои и се надсмивам на други. Последно време толкова преекспонират всичко, че граничи с абсурда.




Това е и моето мнение по въпроса. Вярвам, че вирусите се създават, за да си пробутват гадните лекарства.

Всъщност не се създават с такава цел. Малко по мащабно е. Биологичните оръжия, въпреки забраната, продължават да се създават с цел водене на "тиха" биологична война, навсякъде по света. Наложи ми се да правя проучване по тази тема и нещата, които открих така ми легнаха на сърце, че повече не искам и да си помислям да се ровя. Особено по време на първата и втората световна, то не са химически, биологични оръжия, а да не споменавам експериментите с хора на килограм в Корея.

Тъй де, технологиите са толкова напреднали, че просто сме им на тепсия. Почти всеки притежава смартфон, ако не искате да бъдете следени, винаги остава варианта да живеете в гората.
Като се замисля нищо кой знае какво не се е променило от един век насам. Хората са все така зли и жестоки, правителствата все така алчни и пресметливи, просто технологиите са на едно друго ниво.

# 21
  • Мнения: 237
За човешкото стъпване на луната нямам конкретно убеждение. Само се чудя,защо ако сме стъпили тогава, сега не можем?
Единият отговор е , че не сме. Другият възможен е,че сме били свидетели на " нещо" там и не бива да повтаряме стъпването ни там? newsm78
И защо да няма Нло, наистина ли вярвате, че е възможно да сме единствен живот в цяла вселена? Аз не.
Това е все едно да живееш на един континент и като не виждаш останалите да мислиш, че си сам....  newsm78

На Луната няма нищо интересно, освен това може да бъде разгледана и без човешко присъствие, а с роботи. Навремето превоза до там на хора се случи в рамките на космическа надпревара между двата блока. Сега никой на никого няма какво да доказва. Май само китайците правят напъни за собствена космическа програма.
НЛО-тата съществуват и спор по въпроса няма, защото появите им са документирани. Въпросът е какво са. Може да са извънземни, но според една луда хипотеза може да са представители на бъдещото човечество, демек пътуване във времето назад. Това може да обясни защо не ни се месят, а само наблюдават.

# 22
  • Мнения: 10 995
Тая теория е много позитивна, обаче противоречи на друга теория, че може да се пътува само напред във времето, никога назад.

# 23
  • Мнения: X
може да се пътува само напред във времето, никога назад.
За пръв път чувам. Има ли обяснение защо не може назад? Peace

# 24
  • Мнения: 237

Аз пък все си мисля, че си е работа на американците.
[/quote]

С каква цел?

# 25
  • Мнения: 1 163
Да, с каква цел американците ще избият толкова народ от своите? Ако ще е за да имат причина за война, то досега не им е било особен проблем да измислят нещо, далеч по щадящо собствената им нация.

# 26
  • Мнения: 340
може да се пътува само напред във времето, никога назад.
За пръв път чувам. Има ли обяснение защо не може назад? Peace
Чисто "народно" обяснение, не физическото е...как няма някой да се върне от бъдещето. Примерно да се върне от 7150 година в 1586, aми няма подобно случаи. Което е невъзможно, защото ако беше възможно връщането, всеки щеше да се връща. Отделно, ако се върне назад в миналото несъмнено ще промени и хода на бъдещето и може да се получи така, че майка му и баща му въобще няма да се запознаят и него няма да го сътворят. Него няма да го родят в настоящето, обаче ще го има в миналото...Парадокс. Или според други хипотези, дори и да може да се пътува в миналото каквото и да се промени, настоящето няма да се промени, което обезсмисля пътуването в миналото ако не можеш да го промениш и по този начин да промениш и настоящето.

Последна редакция: пт, 05 авг 2016, 14:51 от potrebitel7777

# 27
  • Мнения: 237
Тая теория е много позитивна, обаче противоречи на друга теория, че може да се пътува само напред във времето, никога назад.

Според сегашните ни разбирания дори пътуване в бъдещето не е реализуемо, освен за някой замразен, който търпеливо чака да мине времето.
Обаче ние все още нямаме представа как е устроена Вселената. Времето е величина, която ни служи за ориентир за събитията, но до момента няма теория, която да не допуска възможността всичко да се случва в един и същ момент. Само ние виждаме промените затова мислим, че времето тече, но например за елементаните частици, от които ние също сме изградени, времето е нула. За тях всичко става в един миг... Та някой ден пътуването назад, може да стане нещо като отваряне на врата към стая, в която се е случило нещо..ние ще го видим като случващо се в момента.

# 28
  • Мнения: X
Това е една от хипотезите:
за да имат причина за война

Да, с каква цел американците ще избият толкова народ от своите? Ако ще е за да имат причина за война, то досега не им е било особен проблем да измислят нещо, далеч по щадящо собствената им нация.
Колко народ от своите? 11/9 е заплетена тема. Като започнеш от случайните предсказания години по-рано, дискусиите около скоростта с която са паднали небостъргачите, митовете че точно този ден и час евреите не отишли на работа и т.н. Peace

# 29
  • Мнения: 237
може да се пътува само напред във времето, никога назад.
За пръв път чувам. Има ли обяснение защо не може назад? Peace
Чисто "народно" обяснение, не физическото е...как няма някой да се върне от бъдещето. Примерно да се върне от 7150 година в 1586, aми няма подобно случаи. Което е невъзможно, защото ако беше възможно връщането, всеки щеше да се връща. Отделно, ако се върне назад в миналото несъмнено ще промени и хода на бъдещето и може да се получи така, че майка му и баща му въобще няма да се запознаят и него няма да го сътворят. Парадокс. Или според други хипотези, дори и да може да се пътува в миналото каквото и да се промени, настоящето няма да се промени, което обезсмисля пътуването в миналото ако не можеш да го промениш и по този начин да промениш и настоящето.

Защо непременно миналото трябва да се променя? Не може ли просто да се наблюдава?
Ако сега можехме да го правим нямаше да имаме нужда от учебници по история, често писани от хора, които интерпретират фактите както им е удобно

Общи условия

Активация на акаунт