Летни олимпийски игри - Рио де Жанейро 2016

  • 76 505
  • 560
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 161
Тичай ти па после иди в час по Биология. Физ зарядки north korea style и те така. Тоя комунизъм никога няма да омръзне на българския народ.

# 271
  • MJF
  • Мнения: 8 591
"За" реално спортуване масово съм са всички еле пък за децата. Около мен няма един човек, който да се занимава/ тренира ей така за едното си здраве редовно . Да му е станало част от ежедневния/ежеседмичния ритъм. Има само такива с някакви спорадични /инцидентни напъни. Направо тъжно и срамота.

И все пак и в  това , което е написал и Diavolo голям процент, да не кажа изцяло, причините са в човешкия фактор. Някои сред нас ги "надроби" и ги "твори" всички небивалици , меко казано а иначе в прав текст престъпления с/у нацията ни. Клеймим всичко и всички. Царе сме на нихилизма и докато не си го признаем няма ............

 Crazy ама съвсем друго е да се гледа български спортист показващ ниво! От стискане на палци и сие емоции,  не можех да пиша. Ще се става за полуфинала рано. Няма как иначе. Направо ми се притича въпреки жегата, ей така един попътен повей да радвижа в правилната посока на пистата в помощ на Ивет .  Simple Smile

# 272
  • София
  • Мнения: 27 175
В синхронното плуване руския дует чудесен. Китайския и японския , които са след тях да видим днес дали ще останат така. Искам поне още една европейска школа на второ място  Crossing Arms. Украйна и Испания да дерзаят.  Все пак да призная че най-вече чакам ансамблите.

Синхронното е красота. Много го обичам, абе всичко свързано с водата обичам.  Laughing
Там рускините са непобедими обаче и няма интрига около златния медал.
Но най-много си харесвам фугурното, имам слабост към зимните спортове като цяло, въпреки че обожавам водата.
Веднага след фигурното слагам спортната гимнастика. Това си е класика отвсякъде. Невероятен спорт.
Синхронното и художествената ми идват малко скучни, но гледам де, много е красиво, особено синхронното.

# 273
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Украинките страшно много напреднаха на европейско ниво, вече са преди испанките. Аз лично харесвам повече испанките, по-артистични са, хореографиите им са винаги много интересни. Украинките ми приличат на рускините, супер техника, чак роботи.. И аз искам малко повече конкуренция на рускините, просто за да върви спорта напред.
Ще видите в ансамблите, на който му е интересно, акробатиките станаха основен елемент. На един семинар миналата година, руска треньорка обясняваше, че са измислили вече система за оценяване отделно на скоковете, които се изпълняват. Освен плуването и сухата тренировка в салон, сега ще почват и на трамплин да се упражняват децата  Crazy

# 274
  • София
  • Мнения: 27 175
Тичай ти па после иди в час по Биология. Физ зарядки north korea style и те така. Тоя комунизъм никога няма да омръзне на българския народ.

Хех, човече ако си направил поне 10 лицеви опори и 10 коремни преси през живота си ще знаеш, че това се отразява благотворно върху целия организъм. Помага на концентрацията, кръвта се оросява по-добре и пр. Всичко е въпрос на личен избор и амбция. Ако едно дете иска да стане биолог ще стане такъв, ако не иска винаги ще си намери извинение (в случая, че е бягало и скачало в часа по физическо и е уморено и си е забравило назубреното). Хайде моля ти се по-сериозно. Ето точно заради такъв краен лов на вещици като твоя сме на този хал (не само това, но цялата тази омраза и крайностите които произхождат от нея). Аз ти казвам какво е било и че е работило. Да, държавата бе зад спорта, защото това бе и политика. И това няма как да се върне, но под една или друга форма ако искаме да се развиваме това е начина. Сега ако смяташ спорта за нещо втора ръка и не толкова важно е друго. Ест. че има много по-сериозни проблеми, които да се оправят в държавата ни, но сега коментираме конкретно спорта, защото сме в спортна тема и би трябвало тук да пишат фенове на които им пука защо ще сме с 0 медала и с допинг скандал, докато Катинка Хошу печели 3 златни медала между три кафета време.

# 275
  • Мнения: 958
Тичай ти па после иди в час по Биология. Физ зарядки north korea style и те така. Тоя комунизъм никога няма да омръзне на българския народ.
Верно си е! Ще карат те децата да спортуват в училище, от кадя на кадя?
Ай сиктир, мръсни комунисти!

# 276
  • София
  • Мнения: 27 175
Ех и Тайсъна отпадна.
Специално боксьорите ни разочароваха без Монката Чамов, който бе ограбен от съдиите.
Пффф, жалко.

# 277
  • MJF
  • Мнения: 8 591
Да дам личен пример за да онагледя реалност:
Скрит текст:
Аз съм била в основно училище преди 1989 г. Имахме обзаведен физкуртурен салон в кварталното училище. Часа по физическо не го долюбвах  по 2 причини. Първата е тази която е  споменал и Damarcus и втората е  защото още в 4-и клас учителя взе да ми създава комплекс. 1 или 2 пъти в годината идваше с едни бумаги с нормативи. И минавахме някакви описани там дисциплини сред които и 2 дължини бягане. А аз направо мразех да тичам а и не можех. Туй ок ама и оценките до 7 -и клас по физическо все различни от 6 пък иначе отличник . И нямаше да е грам проблем ако не бе балообразуваща. Някакъв такъв абсурд имаше.  А иначе всичко останало , което ми бе интересно и приятно правех в часа по физическо , дори тренирах по желание хандбал на място по едно време- цял пивот бях  bowuu. Идваше специално треньор а не учителя ни по физическо.
В гимназия точно от 1989. Няма салон. Обаче има часове по физическо въпреки натоварения и нестигащ на учителите и на нас учебен график. След няколко часа учителя по физически дигна ръце така да се каже и след мърморене, критикуване намери решение- при хубаво време на двора федърбал или топка и волей за девойките пък младежите баскетболна или футболна топка. Оценки въобще не помня имаше ли.
Та така и в двете фази виждам недостатъци и от позицията на тогавашния ми усет и от сегашната ми .  Mr. Green
След гимназия университет. Спорт на теория в първи курс. Ама чиста теория.
Тогава и след това постепенно прогресивно самоосъзнаване за нуждите ми от физическо натоварване и активност за здраве и в ежедневния ми режим присъства почти неизменно време за спотруване, изключенията са извънредни. И оправдвания за пропуски с нарастване на самосъзнанието ми и годините  са минимизирани. Най -обичам да спортувам на фона на други спортуващи на екрана. Стимулиращо е.
Синхронно плуване
Мда. И аз харесвам темперамента и креатива на испанките.
Понеже в нет ерата проследявам ежегодно синхронното плуване и синхронното пързаляне и има много общи неща.  Във връзка със споделеното от Alexandra за акробатиката, скоковете.... И при пързалянето се върви или по- скоро пробва полека туй направление и се дискутира в съответната м/ународна федерация. Идеално е ако се вдигне общо средното техническо ниво на развиващите този спорт екипи по разните държави, техническото ниво на изпълненията. Някак си с креатива нещата и в двете дисциплини вървят по -добре. В плуването обаче все още си остава доминантата на един отбор- школа. В пързалянето последните сезони доминантата силно се пропука и състезанията са някакъв фурор вече. Но още има технически поляритет- просто вече има повече отбори на добро средно техническо ниво. Майсторското остава в обичайно заподозряните- Финландия, Швеция, Канада, САЩ и вече с фойерверк и креатив и майсторство Русия .
Но определелено креатива и художествената съставна   и в двата спорта се цени. За разлика вече от спортната гимнастика, където върви към тотална акробатика. Поне музикален съпровод да пуснат на гимнастиците  Wink Laughing. Туй майтап , ясно че трудно към невъзможно е да се направи.  Laughing
Та така тези 2 спорта имат какво да дооправят. А спор няма че могат да станат много по -популярни заради атрактивността си .

# 278
  • София
  • Мнения: 11 987
Доживяхме и малък финал Grinning

# 279
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
За бронз ли ще играе сега или още един мач преди бронза?

Гледахте ли женската греда, Симон залитна и спечели холандката

# 280
  • София
  • Мнения: 11 987
за бронз ще играе

холандката си заслужи златото.

# 281
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
аййй аз не вярвам  Blush

# 282
  • София
  • Мнения: 30 142
Чакаме с нетърпение. Дано бронзът да е наш. fingerscrossed  Flowers Four Leaf Clover

# 283
  • Мнения: 2 780
Къде играем за бронз?

# 284
  • Мнения: 3 161
Борба 85кг. и за злато на висок скок.

Общи условия

Активация на акаунт