Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)-7

  • 133 760
  • 738
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 428
Не, тези са като червени точки и съм чела, че се причиняват от недостиг на йод. Папиломите най -често се появят по врата, подмишниците и са на краче. Те се премахват с изгаряне. Бягаме от темата и спирам вече, дано да сте ме разбрали,за какво пиша.

# 346
  • Мнения: 18 542
Не, тези са като червени точки и съм чела, че се причиняват от недостиг на йод. Папиломите най -често се появят по врата, подмишниците и са на краче. Те се премахват с изгаряне. Бягаме от темата и спирам вече, дано да сте ме разбрали,за какво пиша.
Да, разбрах те, благодаря!

Ще пробвам да боря петната с химичен пилинг. Нямам много, но имам едно не много голямо, но доста тъмно на едната скула и едно поголямо и не толкова тъмно от едната страна на челото към косата + по-дребни лунички и малки петънца около носа и по бузите.
По-големите ми се струва, че са хормонални останали ми наследство от бременността. Имах повече, но голяма част сами изчезнаха.
Никакви кремове не ми помагат.

Не се пека на слънце, последно съм се пекла преди 3 години и общо взето се пазя от слънцето като дявол от тамян, особено лицето, за това си мисля че са хормонални и стари.
Дори да избледнеят, пак ще съм доволна. Не мога да нося фон дьо тен, чувствм се като с маска и ми подчертават бръчките. Слагам много рядко и по съвсем малко. Определено предпочитам кожа без грим по нея освен малко пудра за матиране на лъщящите зони.

# 347
  • Мнения: 15
А някой да е премахнал успешно лунички  Thinking
Имам по лицето и ужасно ме дразнят

# 348
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Скрит текст:
Не, тези са като червени точки и съм чела, че се причиняват от недостиг на йод. Папиломите най -често се появят по врата, подмишниците и са на краче. Те се премахват с изгаряне. Бягаме от темата и спирам вече, дано да сте ме разбрали,за какво пиша.
Да, разбрах те, благодаря!
Ще пробвам да боря петната с химичен пилинг.
Скрит текст:
Нямам много, но имам едно не много голямо, но доста тъмно на едната скула и едно поголямо и не толкова тъмно от едната страна на челото към косата + по-дребни лунички и малки петънца около носа и по бузите.
По-големите ми се струва, че са хормонални останали ми наследство от бременността. Имах повече, но голяма част сами изчезнаха.
Никакви кремове не ми помагат.

Не се пека на слънце, последно съм се пекла преди 3 години и общо взето се пазя от слънцето като дявол от тамян, особено лицето, за това си мисля че са хормонални и стари.
Дори да избледнеят, пак ще съм доволна. Не мога да нося фон дьо тен, чувствм се като с маска и ми подчертават бръчките. Слагам много рядко и по съвсем малко. Определено предпочитам кожа без грим по нея освен малко пудра за матиране на лъщящите зони.

Лятото само бадемов пилинг - другите са доста опасни

Mandelic Acid Serum - 10% е един път седмично е добра терапия - лично я ползвам  Peace
заедно с прословутите кремчета от алиекспрес https://www.aliexpress.com/item/Best-Oriental-magic-cream-luxury … 010608.0.0.r8bXdr
и разбира се фактор 50+ / залагам на Апивита и Корес - гръцка козметика

От положение страх и срам ме е да се покажа без шапка и очила лятото ,  сега всеки като ме види вика аууууу каква свежа кожа  Simple Smile

миналото лято за сефте не помня от кога се пекох цяло лято като гущер без щети

# 349
  • Мнения: 39 405
миналото лято за сефте не помня от кога се пекох цяло лято като гущер без щети
Това няма как да ми се случи. От страх, от голям страх и още по- голям страх.
Мамче, ти как се престраши?

# 350
  • Мнения: 18 542
Скрит текст:
Не, тези са като червени точки и съм чела, че се причиняват от недостиг на йод. Папиломите най -често се появят по врата, подмишниците и са на краче. Те се премахват с изгаряне. Бягаме от темата и спирам вече, дано да сте ме разбрали,за какво пиша.
Да, разбрах те, благодаря!
Ще пробвам да боря петната с химичен пилинг.
Скрит текст:
Нямам много, но имам едно не много голямо, но доста тъмно на едната скула и едно поголямо и не толкова тъмно от едната страна на челото към косата + по-дребни лунички и малки петънца около носа и по бузите.
По-големите ми се струва, че са хормонални останали ми наследство от бременността. Имах повече, но голяма част сами изчезнаха.
Никакви кремове не ми помагат.

Не се пека на слънце, последно съм се пекла преди 3 години и общо взето се пазя от слънцето като дявол от тамян, особено лицето, за това си мисля че са хормонални и стари.
Дори да избледнеят, пак ще съм доволна. Не мога да нося фон дьо тен, чувствм се като с маска и ми подчертават бръчките. Слагам много рядко и по съвсем малко. Определено предпочитам кожа без грим по нея освен малко пудра за матиране на лъщящите зони.

Лятото само бадемов пилинг - другите са доста опасни

Mandelic Acid Serum - 10% е един път седмично е добра терапия - лично я ползвам  Peace
заедно с прословутите кремчета от алиекспрес https://www.aliexpress.com/item/Best-Oriental-magic-cream-luxury … 010608.0.0.r8bXdr
и разбира се фактор 50+ / залагам на Апивита и Корес - гръцка козметика

От положение страх и срам ме е да се покажа без шапка и очила лятото ,  сега всеки като ме види вика аууууу каква свежа кожа  Simple Smile

миналото лято за сефте не помня от кога се пекох цяло лято като гущер без щети
При мен времето е все облачно и не излизам много навън през деня като цяло.

От известно време се мажа с 8% гликолова киселина и 2% салицилова киселина. Има леко подобрение в цялостното състояние на лицето, но не достатъчно.
Днес пробвах с 30% гликолова киселина пилинг. Като начало само на челото за да видя как ми понася кожата.
Пробвам и на две места на единия крак, на който имам едни странни уплътнения от врастнали косми дали ще успея да ги изчистя.
На крака почти не усещам щипане, но там кожата е доста дебела и предполагам ще отнеме известно време или ще трябва по-голям процент киселина.

Като гущер никога няма да се пека повече  Crazy това го правех като бях на 20

# 351
  • Мнения: 1 111
Градусите са вече 25+ така, че може ли да ми препоръчате някой крем 30 или 50 фактор , който да нанасям преди фдт , и  който да позлвам на плаж ( предтой ми море след 2 седмици). Иначе целогодишно си ползвам 50ф на Бочко, но мисля нещо по-хубаво да използвам, че петната на челото почнаха да потъмняват

# 352
  • Мнения: 39 405
В момента съм с Биодерма Спот.  За кожа предразположена към пигментации.

# 353
  • Мнения: 663
Моите още не са се появили след пилингите, но аз ползвам силна фотозащита, а и слънцето не е особено силно. Надявам се и след лятото да нямам проблеми. Ако се появят на есен, пак пилинг ще правя.
Колко сесии си направила за да изчезнат?Аз също съм отчаяна,никакъв видим резултат нямам,стриктно спазвам всичко,мажа се като луда с всички скъпи помаади и слънцезащита на 2 часа,е резултат 0 !


Извинявай, чак сега видях въпроса ти. Серията ми беше е от 4 средно дълбоки пилинга с 20% ТСА. Правих ги ноември и декември миналата година. Но пилинги не се правят лятото, слънцето е силно.

За фотозащитата използвам крема на Обаги и съм доволна, но още не съм се излагала на силно слънце.

# 354
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
Аз имам 2 серии повърхностни пилинга,ефект нулев.Ще започна пак октомври,отчаяна съм и нямам надежда  Sad Слънцезащитата ми е като втора кожа,не излизам даже и зимата без крем...ама те пораженията вече са налице,файда никаква... Hug

# 355
  • Мнения: 663
Повърхностните пилинги не помагат при  пигментация на кожата, те са правят за освежаване. Трябва да е среднодълбок, но пак казвам, сега не е сезона.

# 356
  • Мнения: 18 542
Зависи от петната. Ако са предизвикани от слънцето, е възможно да бъдат изсветлени поне. Аз в момента третирам едно по-изразено петно на едната ми скула. Тоест, наблюдавам го като референция, иначе третирам цялото лице.
Не знам произхода му, но определено е по-бледо от преди два месеца. Правя пилинг с 30% гликолова киселина веднъж седмично (вече съм направила 4бр.) + ползвам 8% гликолова киселина гел през ден + крем с 1% ретинол отново през ден. Естествено висока слънцезащита ежедневно дори и да съм вкъщи.

Не се пека и при мен времето през лятото е по-скоро майско.

# 357
  • Мнения: 663
Миоки, аз не бих правила никакви пилинги в този сезон, слънцето е силно и може проблема да се засили. Не може да сме като вампирите и да не излизаме през деня  Simple Smile
Имам и малко дете, което при силно слънце майка ми го извежда, но след 18:00 часа аз съм на линия.
Слънцезащита и аз го ползвам непрестанно.

# 358
  • Мнения: 18 542
Повярвай ми, на този климат тук, на който съм аз, няма никакъв проблем Simple Smile
Дните, в които има силно слънце и е безоблачно се броят на пръсти.

# 359
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
Зависи от петната. Ако са предизвикани от слънцето, е възможно да бъдат изсветлени поне. Аз в момента третирам едно по-изразено петно на едната ми скула. Тоест, наблюдавам го като референция, иначе третирам цялото лице.
Не знам произхода му, но определено е по-бледо от преди два месеца. Правя пилинг с 30% гликолова киселина веднъж седмично (вече съм направила 4бр.) + ползвам 8% гликолова киселина гел през ден + крем с 1% ретинол отново през ден. Естествено висока слънцезащита ежедневно дори и да съм вкъщи.

Не се пека и при мен времето през лятото е по-скоро майско.

Сама ли си правиш процедурите?Сподели повече ако е така...И не те ли е страх върпеки,че не се излагаш на слънце ?Явно при мен не помагат повърхностните,живот и здраве на есен може да направя среднодълбок..малко ме е страх,но красотата изисква жертви  JoyАз толкова съм се депресирала,че не ми се приказва...Имам чувството,че всеки ме зяпа в лицето CryКак да има и аз няма излизам,ноо децата си искат тяхното  Confused

Общи условия

Активация на акаунт