Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)-7

  • 133 713
  • 738
  •   1
Отговори
# 615
  • Милано
  • Мнения: 952
Привет, от известно време заглеждам по аптеките едно олио ли е или само името е такова Bi-Oil със сто хвалби в описанието за анти ейдж, стрии, бръчки, старчески петна, слънчеви петна...имате ли наблюдения, реших първо да питам, че имам още отворени продукти да изразходвам.
При мен никакъв ефект.

# 616
  • Мнения: 8

Ползвам TOP SHIRLEY , измивам си добре лицето , подсушавам и намазвам с лек масаж два пъти на ден - сутрин и вечер  мястото с петна . Не съм имала оплаквания като изсъхване или зачервяване на кожата .

# 617
  • Мнения: 9 152

Ползвам TOP SHIRLEY , измивам си добре лицето , подсушавам и намазвам с лек масаж два пъти на ден - сутрин и вечер  мястото с петна . Не съм имала оплаквания като изсъхване или зачервяване на кожата .
Благодаря за отговора! Потърсих повече информация за този продукт и се изненадах, понеже е описано, че кремът е предназначен за проблемна кожа с акне, зачерявания,  възпаления и пр.  а не за пигментации Rolling Eyes

# 618
  • Мнения: 8
...ами , това е крема което лично на мен ми помагна , донесе ми го моя приятелка от Испания , която също го е ползвала с успех . Има форма на червило  и пише SHIRLEY eclaircissante dermique . Пак ще повторя , че съм ползвала много други кремове и доста скъпи , но без никакъв успех , докато това кремче наистина действа .

# 619
  • Мнения: 9 152
LAURA GEORGIEVA , много благодаря за информацията. До колкото разбирам, кремът съдържа хидрохинон, а той е вече забранен в ЕС.
Мен ме е страх да го пробвам.

# 620
  • Мнения: 8
прочетох 3 пъти листовката ,  но нито на нея нито на кутийката виждам да пише , че съдържа хидрохинон , както и да е , всеки решава за себе си , учудваме обаче , че се продава свободно в Испания , ако наистина някоя от съставките му е забранена в EU

# 621
  • Мнения: 9 152
прочетох 3 пъти листовката ,  но нито на нея нито на кутийката виждам да пише , че съдържа хидрохинон , както и да е , всеки решава за себе си , учудваме обаче , че се продава свободно в Испания , ако наистина някоя от съставките му е забранена в EU
не знам дали съм попаднала на този крем, за който ти пишеш.
Търсех вариант за покупка он- лайн, а намерих това:
https://fr-fr.facebook.com/notes/conseils-et-astuces-de-beaut%C3 … /289178171095452/

# 622
  • Мнения: 4 076
Преди много години се беше разшумяло покрай крем Шърли против петна с живак.Погледнете състава му за всеки случай!
Хидрохинон повече от 2% действа безотказно,но спреш ли го, петната се връщат.Затова трябва лекар да ти направи схема за дълга употреба.Майките ни редовно се мажеха с Ахромин,който го съдържаше.Дали и доколко е вреден и с какво е по-вреден от "полезната" козметика ,която мажем,за мен е много спорен въпрос.В САЩ с хидрохинон предписват Порцелана,ако не греша.В Германия е Пигманорм,който съм пробвала.Петно се лекува,когато му се изясни причината за появата,и се елиминира.Никой не я изяснява,защото друго си е да даваме хиляди с надеждата,че поредният скъп крем и процедура ще ни избелят,за гримовете за прикриване да не говорим.Е,точно на тия ли ще вярваме кое е полезно и кое не...

# 623
  • Мнения: 9 152


LilaC , много благодаря за разясненията. Да, точно Пигманорм ми предписаха. С рецепта. Но като прочетох упътването, се отказах. Ето, сега разбирам, че като се спре мазането с крем, петното се връща. Ами то няма никакъв смисъл да се подлагам на риск.
Причината при моята пигментация/петно е завишено ниво на меланин. Получих я от бременността. Позната си махна пигментация с лазер, доволна е много, но мен ме е страх.

# 624
  • Мнения: 186


LilaC , много благодаря за разясненията. Да, точно Пигманорм ми предписаха. С рецепта. Но като прочетох упътването, се отказах. Ето, сега разбирам, че като се спре мазането с крем, петното се връща. Ами то няма никакъв смисъл да се подлагам на риск.
Причината при моята пигментация/петно е завишено ниво на меланин. Получих я от бременността. Позната си махна пигментация с лазер, доволна е много, но мен ме е страх.

Може ли да споделиш как е протекла процедурата с лазер? Колко пъти е правено и колко време отнема възстановяването?

# 625
  • Мнения: 18 542
Не е задължително да се върнат петната като спреш да се мажеш с избелващи кремове. Обаче слънцезащита трябва да се ползва и подновява редовно дори през зимните месеци. Митът, че зимата няма нужда е точно това - мит, особено за хора скронни към хиперпигментация по каквито и да било причини.

# 626
  • Мнения: 39 373
Порцелана съм ползвала и не останах доволна.

# 627
  • Мнения: 9 152


LilaC , много благодаря за разясненията. Да, точно Пигманорм ми предписаха. С рецепта. Но като прочетох упътването, се отказах. Ето, сега разбирам, че като се спре мазането с крем, петното се връща. Ами то няма никакъв смисъл да се подлагам на риск.
Причината при моята пигментация/петно е завишено ниво на меланин. Получих я от бременността. Позната си махна пигментация с лазер, доволна е много, но мен ме е страх.

Може ли да споделиш как е протекла процедурата с лазер? Колко пъти е правено и колко време отнема възстановяването?
Като я попитам за подробно описание, ще пиша.
Това, което ми беше разказала беше, че е минало лесно и бързо, може би за две процедури, не повече. Показа ми резултата - кожата беше нежна като на бебче, с лек червен оттенък. Тя каза, че чака зачервяването да премине, ако не беше казала, може би и нямаше да го забележа. Каза също, че трябва и да се маже със защитен УВ -крем, предписан от лекаря.

# 628
  • Мнения: 3
Момичета, бих искала да ви попитам някоя дали е ползвала това https://www.farma.bg/product/4355/yuserin-ivan-braytar-korektor- … tsiata-h5-ml.html ? Прави ми впечатление, че пише, че се слага само на петънцата и да не се излиза отстрани, за да не се изсветли кожата около петънцата. И искам да ви попитам и друго понеже имам лунички от години и меко казано ги мразя започнах да се замислям за някакъв вид пилинг, който би ми помогнал, но понеже съм на 20г. и някъде бях чела, че някои пилинги не се препоръчват на 20-годишните. Ако може да споделите вашето мнение и опит. Relaxed

# 629
  • Мнения: 18 542
Аз съм го ползвала и не видях ефект. Накрая го зарязах. Може и да не съм го ползвала достатъчно дълго. Не е толкова силно, няма опастност да станеш на бели петна.

Няма пилинг, който да не се препоръчва на 20 годишни. Всичко зависи от състоянието на кожата и кой ще е най-подходящ за конкретния случай. Годините не са от голямо значение.

Общи условия

Активация на акаунт