Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.)-7

  • 133 815
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета. Исках да си поръчам "ориенталска магия", но продукта не е наличен.Излиза само за 80 $ и са доста повече продукта в  кутията.Не съм сигурна, че е същия.
Някой поръчвал ли е скоро? Дали въобще го има крема?

# 721
  • Мнения: 39 430
Разбрах, че има заместител, но вече не толкова ефективен.

# 722
  • Мнения: 10
Благодаря! Няма да рискувам, че съм затрупана с ненужни кремчета, но се бях обнадеждила...

# 723
  • Мнения: 479
Въпроса ми е една идея по-различен и реших да Ви питам. Понеже използвам продукти с Витамин C, а е топло навън лятото дали има вероятност да подпомогне да ми излизат лунички ( аз вече имам от както се помня ) или да преустановя употребата им.

# 724
  • Мнения: X
Въпроса ми е една идея по-различен и реших да Ви питам. Понеже използвам продукти с Витамин C, а е топло навън лятото дали има вероятност да подпомогне да ми излизат лунички ( аз вече имам от както се помня ) или да преустановя употребата им.
В ютуб гледам клипчета на корейки и в едно от тях една казваше, че дори помага за спиране или блокиране на УВ лъчите, като се ползва под слънцезащитния крем. Аз лично ще започна да ползвам серум с вит С само вечер.

# 725
  • Мнения: 18 542
Не спира УВ лъчите, а е антиоксидант и теоретично се предполага, че неутрализира свободните радикали, които пък се образуват в следствие на УВ лъчението. От там предпазва клетките от увреждане.

Аскорбиловата киселина и естерите ѝ не правят кожата фоточувствителна, но за да има ефект, трябва да се ползва слънцезащита. Иначе само си хабиш парите и времето.  Peace

# 726
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Моето ново откритие

Изсветлява тена
До тази пролет ползвах другия , който не е пигментиран

Харесвам и двата, но оцветения определено изсветлява  лицето  в дългосрочен план , като същевременно  придава в  еждневието  лек тен.
Не е покривен и стои естествено.
В случай,  че някой се интетесува от продуктите.
https://www.cosmeticamedida.com/2013/03/22/cuando-la-piel-necesi … s-que-proteccion/
http://misfavoritosdebelleza.blogspot.com/2014/08/review-fotoult … ve-unify.html?m=1

# 727
  • Murcia, Spain/Ruse
  • Мнения: 416
Моето ново откритие

Изсветлява тена
До тази пролет ползвах другия , който не е пигментиран

Харесвам и двата, но оцветения определено изсветлява  лицето  в дългосрочен план , като същевременно  придава в  еждневието  лек тен.
Не е покривен и стои естествено.
В случай,  че някой се интетесува от продуктите.
https://www.cosmeticamedida.com/2013/03/22/cuando-la-piel-necesi … s-que-proteccion/
http://misfavoritosdebelleza.blogspot.com/2014/08/review-fotoult … ve-unify.html?m=1
Аз го ползвах,резултати никакви за съжаление. Дано на други им помогне 😉

# 728
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Зависи кой какви резултари очаква.Все пак това е слънцезащита.
Използвам непигментирания като основна  лятна слънцезащита последните 4 или 5 години.Зимата си ползвам други 50+Подновяващите през два часа са ми стикове, за по удобно  (на същата и на други марки)
Не знам дали точно този флуид е основната причина петната с които се борех години  и успях да преборя , да не се завърнат .
От непигментирания не съм забелязала изветляване на ТЕНА(петна ,  да чукна на дърво, вече нямам)
Започнах пигментирания началото на май и за два месеца се забелязва изверляване на ТЕНА (не е драстично, но личи).
Дали е способен  да заличи петна , не мога да кажа
За мен е достатъчно, че не се появяват отново.

Последна редакция: сб, 07 юли 2018, 10:51 от sl

# 729
  • Мнения: 3 027
Има ли ги в някой Бг сайт?

# 730
  • Мнения: 308
Здравейте!

Четох, четох и на много места момичета споделяха, че ще пробват с лазер наесен (от предни години). Искам да попитам някоя дали пробва реално? Има ли ефект?

На мен ми се появиха пигментни петна сле акне само по челото още миналата година. Взех та се мазах лятото с избелващи кремове и стана още по-зле. После спрях ,мислех че зимата сами ще си избледнеят, но не...И сега лятото отново се засили пигментацията по челото ми. Поне с акнето за сега нямаме нерешени проблеми, но заради петната си слагам BB-крем...Ta съм решила наесен да ги избелвам при професионалист. Но се чудя на кой да се доверя...

# 731
  • Мнения: 18 542
Стабилна слънцезащита 365 дни в годината и химични пилинги ще подобрят значително положението. Лазерните процедури са хубаво нещо, но не са много евтини и има риск да се влоши състоянието, ако не се подбере подходящ лазер.
Стабилната слънцезащита обаче е задължителна при всички случаи. Може би е най-важната част при борба с петна от всякакво естество.

# 732
  • Мнения: 308
Стабилна слънцезащита 365 дни в годината и химични пилинги ще подобрят значително положението. Лазерните процедури са хубаво нещо, но не са много евтини и има риск да се влоши състоянието, ако не се подбере подходящ лазер.
Стабилната слънцезащита обаче е задължителна при всички случаи. Може би е най-важната част при борба с петна от всякакво естество.

Знам, че не са евтини, но пък химическите пилинги са и много вредни. От друга страна химическите пилинги са малко по-евтини, а процедурите, които трябва да се направят са около 2 пъти повече, за да има ефект. Аз със слънцезащита 50+ изгарям на слънце...

# 733
  • Мнения: 18 542
За пръв път чувам, че химичните пилинги са вредни...
А за изгарянето със слънцезащита 50+ не знам с какъв крем се мажеш и колко крем слагаш, подновяваш ли през деня и изобщо как ползваш тези продукти, за да успяваш да изгориш. Ако ползваш качествен крем, по правилата и не се пържиш по цял ден на силно слънце, няма как да изгориш (освен ако може би не си някакъв специален случай, невиждан никъде по света).  Rolling Eyes 

С две думи искам да кажа, че ако няма да ползваш слънцезащита, никакви пилинги, лазери или кремове няма да ти помогнат в борбата с петната. Освен, ако не започнеш да излизаш само в тъмната част на денонощието де.

# 734
  • Мнения: 479
А каква е средната цена на химическия пилинг? Уж потърсих в гугъл, но не намерих ориентировачна цена.

Общи условия

Активация на акаунт