Кой е любимият ви италиански град и защо?

  • 16 701
  • 111
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 456
За Санремо или за Сан Марино питаш?
Явно много ми се е спяло, питам за Сан Марино? Laughing Поправих се и горе!
А Санремо мнооого ми харесва!

# 91
  • Мнения: 19 054
Сан Марино е независим град-държава

# 92
  • Мнения: 1 456
Сан Марино е независим град-държава
Да, това всеки го знае, но тъй като е в пределите на Италия, няма по-добро време за посещение на тази държавка, от една италианска почивка.
Колкото и да исках да погледна на Ватикана като на отделна държава, аз до последно не я различих от Италия (мое лично мнение). Затова попитах и защо Сан Марино е различен? Усеща ли се индивидуален дух?

# 93
  • София
  • Мнения: 3 773
Сан Марино е независим град-държава
Да, това всеки го знае, но тъй като е в пределите на Италия, няма по-добро време за посещение на тази държавка, от една италианска почивка.
Колкото и да исках да погледна на Ватикана като на отделна държава, аз до последно не я различих от Италия (мое лично мнение). Затова попитах и защо Сан Марино е различен? Усеща ли се индивидуален дух?

Ватикана е много по-различна от Италия отколкото Сан Марино. Но това е друг въпрос.

Герба на Сан Марино

сам говори за себе си и къде е голямата разлика. Която разбира се в голям аспект е историческа.
Италия е независима/като цяло/ от 17 Март 1861, а Сан Марино е република/първата/ от 03 септември 301 !!! Историята на това късче земя е впечатляваща.
Италия е имала и има множество международни спорове, а Сан Марино няма такива.

Погледнато реално Сан Марино не се различава много от Италия. Същите хора, същия манталитет, същия диалект и т.н. Дори Демографските фактори са приблизително еднакви.

Кухнята на Сан Марино също не се различава значително, взаимствана от околностите.
Може да се опита  известния боб с пръжки, заешко задушено или торта Монти с шоколад и лешници. Никога не пропускаме да си напазаруваме вина и шампанско, които са качествени и на много добри цени.

Като стана въпрос за цените, това е важно основание да се разхождаш в тамошните магазини.
Цените по мое виждане са поне 20 % надолу спрямо останалите туристически градове в Италия. Колкото и да е малка страната, шопинга е на ниво, магазините много.

Важно е да се знае, че страната не е само основния град, а много повече. Спокойно и романтично, често приличащо на Тоскана.

Другото, което е важно…на малка площ има изобилие от забележителности, музеи и разнообразие.

Разглеждането не трябва да се ограничава до Сан Марино, а и...



Примерно планината Mount Titano. Височината е доста под 1000 метра, но природата ти стига.
Както и няколко крепости-кули, които се виждат отдалеч.
Освен него има още Фаетано със страхотната църква Сан Паоло. И парка River Park Marano.
Монтеджардино-едно спокойно студентско градче, достатъчно красиво.
Borgo Maggiore-основната част за живеене където не трябва да изпускате пазарите.
Serravalle-най-голямата част от държавата, където също има забележителности за посещение.
Dogana-на границата, приеман често за селище от Италия/както и другите/. Най-близо до морето. Името означава "митници" въпреки, че такива няма. Тук също може да пазарувате в няколко шопинг центъра.

Разбира се има и различия…В Италия има бедствия, тук почти не. Температурите и времето. колкото и да са близки и еднакви понякога се различават.

Аз като голяма фенка на малките държави имам списък, който ми е цел в този живот.
Радвам се, че голяма част са вече посетени, остават само още четири…

Скрит текст:
1   Vatican City   
2   Monaco   
3   Nauru   
4   Tuvalu   
5   San Marino   
6   Liechtenstein   
7   Marshall Islands   
8   Saint Kitts and Nevis   
9   Maldives   
10   Malta   
11   Grenada   
12   Saint Vincent and the Grenadines   
13   Barbados   
14   Antigua and Barbuda   
15   Seychelles   
16   Palau   
17   Andorra   
18   Saint Lucia   
....................

# 94
  • Milano
  • Мнения: 3 700
По анкетата, Милано ми е любимият град от 28г, първо платонично, после и на практика.

Имам си една страст, която е само тук. Laughing

За останалото, има теми за голяма част от най-посещаваните градове и области за конкретни въпроси, както и обща за Италия.


Линдичка, това описание на търговските улици в Милано от някоя статия ли е преписано?

Кои са магазините на известните брандове на ул. Брера освен Гуччи?

# 95
  • Мнения: 1 456
Bled, супер описание на Сан Марино! Аз четох и твоята тема, но наистина снимките като не се виждат, малко се е загубила и цялостната визия. Бих се радвала, ако/като тръгна натам, да мога да те разпитам по конкретни въпроси.
Пожелавам ти успех с оставащите държави и скоро да се похвалиш със сбъдната мечта! Колко хубаво, че имаш цел в живота и я преследваш! Тогава можем да направим анкета "Коя е най-любимата ви малка държава". Laughing Успех! Peace
Regina, знам, че има милиони изписани форуми за Италия и все пак само една анкета ми стоеше някак празно. А и освен това за любимата ми държава винаги има какво да се каже, а който иска може да сподели тук впечатленията си.  Simple Smile

# 96
  • Мнения: 1 456
Така като гледам гласовете нарастват, но пропорциите се запазват. Любими са Рим, Флоренция, Венеция! Heart Eyes
Благодаря на всички, които се включиха, а за дискусии относно градовете явно ще трябва да се отвори друга тема.
Пожелавам на всички много здраве, за да пътувате повече! Simple Smile

# 97
  • София
  • Мнения: 1 626
Линдичка, това описание на търговските улици в Милано от някоя статия ли е преписано?
Кои са магазините на известните брандове на ул. Брера освен Гуччи?

Извинявам се, че излизам пак с коментар в темата, но сега виждам въпроса  Praynig
На Брера освен Гучи има : Cavalli e Nastri (Dior, Chanel e Pucci) ,  Luisa Beccaria, Merù, Spelta, Garlando, Carla Sozzani, Massimo Alba, Marc by Marc Jacobs, Barbarella, Vintage 55, Custo Barcelona
Това са поне тези, които си спомням. Добре не са световно известни, но със сигурност ще се намери по нещо за всеки вкус на тази улица. Има и прекрасни магазини за натурална козметика и парфюми.
Улицата я преписах от един сайт да , но коментара е мой. Просто съм пресилила определението.
По-скоро улицата е с магазини винтидж, но я препоръчвам като улица за шопинг разходка  Naughty

# 98
  • Milano
  • Мнения: 3 700
Не са дискусии, Джулиета, изясняване на неточности.

При вас пишат пълни глупости в някои статии, като например някаква бг звезда ходила всеки ден на Сан Сиро да гледа тренировките на Милан, което е невъзможно.

Друга дама отишла на 15.08 на Сан Пиетро в Рим и папата изнасял служба, когато в съответната година той беше в лятната си резиденция в Кастел Гандолфо и т.н.


Линдичка, нищо против теб.

Магазините, които споменаваш са в квартал Брера, а не на улица Брера (освен Настри е Кавалли).

Магазини за спортни стоки по виа Данте - 1, Кок Спортиф.

По Каналите - същата история.

# 99
  • Мнения: 1 456
Не са дискусии, Джулиета, изясняване на неточности.

При вас пишат пълни глупости в някои статии, като например някаква бг звезда ходила всеки ден на Сан Сиро да гледа тренировките на Милан, което е невъзможно.

Друга дама отишла на 15.08 на Сан Пиетро в Рим и папата изнасял служба, когато в съответната година той беше в лятната си резиденция в Кастел Гандолфо и т.н.


Линдичка, нищо против теб.

Магазините, които споменаваш са в квартал Брера, а не на улица Брера (освен Настри е Кавалли).

Магазини за спортни стоки по виа Данте - 1, Кок Спортиф.

По Каналите - същата история.
Писала си ПРИ ВАС пишат.....ти в Милано ли живееш и това при нас - България ли имаш предвид??
А относно тренировките и папата, това не е било на дневен ред в моята тема. Simple Smile

# 100
  • София
  • Мнения: 1 626
Не са дискусии, Джулиета, изясняване на неточности.

При вас пишат пълни глупости в някои статии, като например някаква бг звезда ходила всеки ден на Сан Сиро да гледа тренировките на Милан, което е невъзможно.

Друга дама отишла на 15.08 на Сан Пиетро в Рим и папата изнасял служба, когато в съответната година той беше в лятната си резиденция в Кастел Гандолфо и т.н.


Линдичка, нищо против теб.

Магазините, които споменаваш са в квартал Брера, а не на улица Брера (освен Настри е Кавалли).

Магазини за спортни стоки по виа Данте - 1, Кок Спортиф.

По Каналите - същата история.

О да имаш право - на мен шопинга ми беше много хаотичен и явно имам грешни спомени.
Само си спомням този магазин Cavalli e Nastri че изпаднах в някаква страшна еуфория, защото имаше много неща, които ми харесваха.
А на виа Данте имаше повече магазини за спортни стоки миналата година поне! Не знам каква е картинката тази година  newsm78

# 101
  • Мнения: 275
Всеки, който е посетил Италия поне веднъж, той вече е попаднал в нейния плен! Аз съм посетила едва Рим, Милано, Венеция, Болоня и живот и здраве след 2 седмици Флоренция, Пиза и Сиена. А за любим град е малко трудно да се определи, много са определящите фактори... има хора, които посещават определен град за няколко часа и не успяват да усетят очарованието му, също така зависи и от емоционалното ни състояние. Аз бях очарована от първото си посещение в Рим, беше края на лятото, лъхаше толкова романтика, толкова топлина, архитектура, малки тесни улички, история, беше прекрасно, бях влюбена в този град! След година го посетих зимата и уви, не ми се стори толкова очарователен, колкото преди, не ми беше толкова уютен и топъл, колкото летен Рим. Та за сега мисля, че Венеция ми е грабнала сърцето, може би защото неусетно успях да прекося всяка една малка уличка, кръстосах всяко едно мостче и посетих Уникалното островче със шарени къщички и дантелени изделия - Бурано! Там е като в приказка, очаквах всеки един момент, някой герой да изкочи от някоя уличка. Мурано също не е за пренебрегване. От Милано не съм впечатлена, Болоня не е лош, но не е моят град, а за останалите ще пиша след като ги видя с очите си.  Laughing

Последна редакция: чт, 15 сеп 2016, 00:30 от lunichkaaa

# 102
  • Мнения: 5
Здравейте, искам да попитам някой бил ли е по Коледа в Рим?Как се празнува там този прекрасен празник и най вече как е времето през декември в Рим?

# 103
  • Мнения: 19 054
Здравейте, искам да попитам някой бил ли е по Коледа в Рим?Как се празнува там този прекрасен празник и най вече как е времето през декември в Рим?

Преди 3-4 години летях до Рим и от там Неапол точно за Коледа, като имах нощувки в Рим.  На площад Навона бяха напляскали някакъв отвратително грозен базар с лъскави неща, което тотално убиваше красотата на площада. Времето - 16-18 градуса през деня и не много студено вечер и сутрин, прекапваше и дъжд. Като цяло не ми хареса Коледата в Рим, около Неапол обаче бяха украсили с традиционните Presepe di Natale и определено имаше много самобитна приятна атмосфера

# 104
  • София
  • Мнения: 1 626
Здравейте, искам да попитам някой бил ли е по Коледа в Рим?Как се празнува там този прекрасен празник и най вече как е времето през декември в Рим?

Коледа и Нова година в Рим - коледни базари, по-топло време (била съм на 15 градуса по коледа), италианците празнуват семейно или групово (на концерти по площадите или други масови мероприятия, но аз не бих отишла на масово мероприятие тъй като мерките за сигурност не са от на-добрите), много добре съм си изкарвала с резервация в ресторант Нова година, а коледа е малко по-семеех празник и италианците си седят по къщите така, че ако има празнуващи коледа навън са си основно туристи.

Коледа и Нова година в Неапол - яде се рибка (Бакала, морски дарове и т.н) празнува се до полунощ по домовете и после се ходи с резервация някъде. Много хора се събират на Позилипо (един хълм откъдето гледката към вулкана е много добра) , там се събират сутринта на нова година.
По принцип е весело ако има резервация организирана някъде за вечеря и новогодишно парти. Много сериозно се използват пиратките тям и трябва да се внимава ако се ходи по улиците тъй като не се съобразяват много с това къде гърмят и кой минава през това време.
На нова година Неапол буквално избухва във фойерверки и всякакви зари и пиратки.

Препоръчвам и двата града за празниците. Весело е и най-вече климата е благоприятен за зимен

Общи условия

Активация на акаунт