Отговори
# 15
  • Мнения: 2 534
Момичета, благодаря за стиснатите палци, бях на преглед и всичко е наред, цито 1ва група след раждане!

Пожелавам на всички такива резултати и никакви притеснения вече!  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 133
Браво, честит резултат! bouquet

# 17
  • Мнения: 20 173
Момичета, благодаря за стиснатите палци, бях на преглед и всичко е наред, цито 1ва група след раждане!

Пожелавам на всички такива резултати и никакви притеснения вече!  bouquet
Супер, браво!

# 18
  • София
  • Мнения: 134
Чудесно,само така!  Grinning

# 19
  • Мнения: 316
Кратка венозна анестезия са ми правили при други процедури и това всъщност беше най-хубавото от цялата гадост, то сънувах едни палми, едни острови, едни плажове....  Mr. Green, след събуждането странични ефекти не съм имала абсолютно никакви, само малко им се ядосах, че ме събудиха и ми прекъснаха хубавите сънища  Joy
Припомни ми съня при моята ЛИЙП, да е жив и здрав анестезиолога че ме насочи към Карибите и Куба Либре, събудих се с еееееей такава широка усмивка  Hug

# 20
  • Мнения: 1 168
Момичета, кога да почна Флажил.
Трябваше да е миналия месец, но реших, че опаковката е за 10 дни и трябва да изчакам да мине Менструацията и да почна на чисто. Да, обаче после се заредиха едни събития, включително и ходене на море (разбира се без влизане във водата, тъй като аз избягвам такива места). И сега съм в ситуация: до следващата менструация ми остават около 15 дни. След Флажил  имам предписан Лактажин. Сборно, повече от 15 дни.
На мое място бихте ли изчакали до следващата менструация или бихте почнали лечението сега?
Желая ЗДРАВЕ!

# 21
  • Мнения: 1 168
И още нещо само за справка:

На 6 месеца веднъж, по време на цитото, резултатът ми е бил: Гарднерела вагиналис. Анаеробна бактерия. Един път я има, един път я няма. Когато я има лекаря ми е предписвал МАКМИРОР. Това обаче не помогна особено. Последният път казах, че не ми действа и след мое настояване да сменим лечението ми препоръча ФЛАЖИЛ.

Войната между Макмирор и Флажил:

Макмирор съдържа активно вещество НИФУРАТЕЛ
Флажил съдържа активно вещество МЕТРОНИДАЗОЛ

За НИФУРАТЕЛ е написано, че е за хора с ГЪБИЧНИ ИНФЕКЦИИ

http://apteka.framar.bg/%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0% … D1%82%D0%B5%D0%BB

За МЕТРОНИДАЗОЛ е написано, че е за хора с ИНФЕКЦИИ, АНАЕРОБНИ МИКРООРГАНИЗМИ

http://apteka.framar.bg/%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0% … D0%B7%D0%BE%D0%BB

Тоест, няма как да убиете с МАКМИРОР едно анаеробно, каквото е Гарднерела. И съответно, няма как с ФЛАЖИЛ да убиете гъбички. (поне така си мисля аз)

Мисля, че лечението ми до момента беше тотално сбъркано. Или аз съм се сбъркала?!?! Simple Smile
Какъв е вашия коментар по темата?

# 22
  • Мнения: 24 369
Защо в Бургас абсолютно всеки гинеколог ми казва, че раждала жена = втора група?!
Миналата седмица си направих годишната цитонамазка и съм втора А група, което не ме притеснява, но ако има начин да съм първа, ще съм още по-доволна

# 23
  • Мнения: 2 534
Защо в Бургас абсолютно всеки гинеколог ми казва, че раждала жена = втора група?!

Явно, защото е масовият резултат, все пак шийката минава сериозна травма при раждане, знам ли. И аз се изненадах.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 966
Момичета, тотално съм объркана, PAP1 ми излезе на нормалната цитонамазка.  Историята ми е, че в Геника, дори и след лечението, упорито си излизаше PAP 3A и дословно същия резултат на течнобазираната, от което моят доктор беше възмутен защото нищо такова не вижда с очите си на колпоскопа и ми пусна нормална цитонамазка при техните хистолози. Та, според лекаря ми вече всичко ми е съвсем наред и дори мога и чак след година да пускам нова, но все пак по-добре да е след 6 месца. Аз сега се чудя да търся ли и трето мнение или да се радвам на хубавия резултат и да си живея спокойно живота  newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 134
До сега, не съм чула от Геника някои да има добър резултат от цито,все 2б,2ц,3....  newsm78Според мен да изчакаш и след 6 месеца отново. Peace

# 26
  • София
  • Мнения: 110
Светле, първо поздравления, за добрите новини!  bouquet bouquet Въпреки това аз не бих се доверила напълно. При нормалната цитонамазка има по-голяма вероятност за грешки,може случайно да са взели проба от участък, в който няма изменения, щом на колпоскопа не се вижда нищо. На твое място бих направила цитонамазка след 6 месеца, може би на друго място за да има резултати за сравняване.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Току що гледах това видео за разликите в цитонамазките .
https://www.youtube.com/watch?v=w3J3wueGef4

Дамите от Бургас може да споделят мнението си за тази лаборатория  Simple Smile
Вече имат и филиал във Варна и смятам следващите изследвания за цитонамазка и HPV  да пусна там .

# 28
  • Мнения: 24 369
Тази лаборатория въобще няма добро име в Бургас!
Има ли смисъл да гледам клипчето?

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Тази лаборатория въобще няма добро име в Бургас!
Има ли смисъл да гледам клипчето?

Мерси за мнението за лабораторията. Но клипчето си го изгледайте с полезна информация е Wink

Общи условия

Активация на акаунт