Как да кажа на гостите си, че не ги искам с дете

  • 112 748
  • 1 600
  •   1
Отговори
# 1 410
  • Мнения: 2 039
Да попитам,не минали това прословуто гости? Авторката да даде отчет!
Скрит текст:
Иначе  аз съм против преспиването в чужди къщи.Живея в морски град и щелаещи не са липсвали.Разбира се за спешни случаи,или ако гостите са поканени при съгласие от цялото семейство,няма нищо лошо.Моят съвет е в този случай ,авторката да изтърпи някак си,но след това да постави ясни граници на гостуванията.И да накара канещия гости господин да изчисти цялата къща след тях.
Чукча не читател, чукча писател - мина и авторката "даде отчет". Преди няколко страници.
Моля за извинение,че не съм прочела цялата тема.Цитиранота изказване ,беше много грубо!

# 1 411
  • Мнения: X
Прочетох цялата тема, и честно казано, разбирам Креми за това, че не й е удобно и комфортно да приема гости с преспиване в дома си, и аз така усещам нещата за себе си и моето семейство. И за щастие сме на едно мнение с мъжа ми !
Но в случая на авторката, това да приема нежелани гости не е единствения проблем. А начина им на общуване с нейния приятел.  Тя е принудена да измисля разни схеми как да му обясни своята позиция, защото той се държи незряло и манипулативно. Сърди се, тръшка се, обижда се и не успява да изслуша спокойно нейната позиция. Възползва се от това, че тя се чувства виновна и застрашена да не си тръгне той, да не му стане мъчно, че тя е собственик на апартамента и подобни. А тя се съобразява с това негово поведение и го подхранва с несигурността си и желанието  си да му угоди.

Креми  Hug, когато някой подхожда към теб с манипулация, няма как да му угодиш. Той ще иска още и още. Не помага да му обясняваш по сто хиляди "подходящи" начина как се чувстваш, би трябвало от първи, втори път да те разбере и да измислите нещо градивно като решение.
Ето, сега се изнесохте за 2 дни, но тези хора планират да "разглеждат" града 2-3 седмици, със седалище твоя апартамент. И така нататък. Просто това не е вярната основа за общуване. Днес е по отношение на братовото му семейство, утре ще е за друго, трето, за всичко, дори и ти да намериш начин точно този казус да го оправиш някак и вече да не ви гостуват по този начин.

Разбирам напълно страха ти от раздяла и скарване, защото в първия ми брак съм имала такива преживявания. Няколко седмици след сватбата ни мъжа ми доведе вкъщи своя позната, в неприятна семейна ситуация, която ситуация имаше опасност да се пренесе и у нас. Тя живя сума ти време, съответно аз не бях попитана дали искам и накрая тя ни открадна пари, призна си и ги върна след месец-два. В случая той ме убеди колко му било необходимо и уютно така да си живеем и ако не го направим как щял да се стресира. И когато майка ми и наши приятели изразяваха учудване какво се случва и че не е редно, аз го защитавах с цялото си разбиране как ще му домъчнее, ако се възпротивя, но той мен не ме попита как се чувствам, важното беше той как се чувства.

Обаче и приятеля ти го усеща този твой страх и точно за него се е хванал и те манипулира  Wink

Просто намери начин да си застанеш на твоята позиция смело, без да се страхуваш и тогава вече ще успяваш да нареждаш нещата и според своите нужди, не само според неговите и на роднините му. Може пък точно тогава ще успее да те разбере той! И не се безпокой за него, ще може да го понесе и нищо лошо няма да му стане от това  bouquet

Последна редакция: нд, 28 авг 2016, 17:43 от Анонимен

# 1 412
  • Мнения: 21 506
А стига бе. И що за позната беше това, направо не е за вярване.

# 1 413
  • Мнения: X
Ирис, и не само това, веднъж гаджето й беше влязло през нощта да правят секс, съответно ние спяхме с мъжа ми. Нито ни попита тя може ли, нито нищо  ooooh!
Просто съм много благодарна, че всичко приключи без повече проблеми и благополучно  Praynig
Тогава, само и само да му угодя, направих компромис и с чувството ми за самосъхранение, и с това да се чувствам уютно у дома...
После разбрахме за нея, че имала и други случаи на грабежи от къщите на хора. Е , те май не я бяха канили да спи у тях  hahaha

# 1 414
  • Мнения: 46 535
Не виждам връзка м/у подобни приютявания за дълго на чужди хора и гостувания на роднини 1-2 пъти годишно за по 1-2 дни.

# 1 415
  • Мнения: X
Да,случките са различни, но споделих, защото видях общо в това как се случват разговорите и как авторката всъщност не само че не е чута, ами и се чувства протеснена да не го засегне , като си каже мнението Peace

Макар че, доколкото разбрах от темата, гостуванията са по-чести от 1-2 пъти годишно  newsm78 Сега предстои по плановете на братята 2-3 седмично такова, при което няма вариант да се спи на различно място и не у авторката. Опасенията й бяха именно ,че ще стане системно  Peace Както и най-различни други хора приятелят й кани с преспиване. Единственото се били разбрали, че вече няма да се изнасят, май....

# 1 416
  • Мнения: 5 508
облачето хей, не си чела всичко май Peace Авторката многократно написа, че чак сега е казала на приятеля си, че не иска брат му и семейството му да им ходят на гости и той е "тропнал с крак", защото вече ги е поканил и не е искал да се излага като им каже "Абе аз ви поканих ама се оказа, че Креми не ви иска и не можете да дойдете".
За сметка на това при предишни техни гостувания Креми никога не му е казвала, че има нещо против тях. Единствените индикации били цупенето, гледането на криво и тропането с крак за всяко нещо, но никога не му е казвала в прав текст, че не са й приятни и не ги иска в дома си. Друг е въпроса, че те всъщност й били (май, защото и тя не може да реши) приятни ама ония малки зверове били проблема и ако идвали без тях нямало да има проблем  Whistling

# 1 417
  • Мнения: X
Напротив, Зизу, изчетох я цялата  bouquet
Според мен пък огромна част от обвиненията към авторката и интерпретациите няма общо с темата  Wink Но ми е ясно, че всеки гледа през собствената призма и някой път тя е съвсем различна от изложеното от автора.

В случая с моето споделяне , вече поясних къде съм видяла общото  Peace

# 1 418
  • Мнения: 498
Основният проблем на авторката бяха децата, даже беше написала, че няма нищо против да ѝ гостуват без деца, изкарвали си хубаво.
Постепенно проблемите започнаха да се натрупват и фокуса да се измества.

# 1 419
  • Мнения: 14 654
Не виждам връзка м/у подобни приютявания за дълго на чужди хора и гостувания на роднини 1-2 пъти годишно за по 1-2 дни.

Като се каже 1-2 пъти, значи ще дойдат поне 3 пъти. Никога не идват само по 1-2 пъти. А и кои са близките роднини - братовото семейство, свекърите, някой и друг много скъп приятел, а ако и нейните роднини се завлачат, ще посреща и израща гости през месец. Отвориш ли си вратата за роднини - край, няма да има спокойствие вече.
Пък и едно е да подслониш един човек, друго - цяло семейство, децата винаги носят хаос със себе си.

# 1 420
  • Мнения: X
Веспова, да, така става обикновено - тръгва се от един аспект и постепенно човек си осъзнава проблема по-цялостно, вижда и другите му страни. Точно затова се обсъжда, разсъждава и се стига накрая до корена  Peace

# 1 421
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
Не виждам връзка м/у подобни приютявания за дълго на чужди хора и гостувания на роднини 1-2 пъти годишно за по 1-2 дни.

Като се каже 1-2 пъти, значи ще дойдат поне 3 пъти. Никога не идват само по 1-2 пъти. А и кои са близките роднини - братовото семейство, свекърите, някой и друг много скъп приятел, а ако и нейните роднини се завлачат, ще посреща и израща гости през месец. Отвориш ли си вратата за роднини - край, няма да има спокойствие вече.
Пък и едно е да подслониш един човек, друго - цяло семейство, децата винаги носят хаос със себе си.
Много точно  Peace

# 1 422
  • Мнения: 46 535
Да де, но за мен е повече от нормално братята и сестрите да правят всичко възможно, за да се виждат от време на време (извън семейните празници). И не говоря за по 1 час на гости. Също и да могат децата им да общуват, едно е да си поиграят малко, друго да прекарат няколко дни заедно, да спят в една стая и т.н.
Под близки роднини имам предвид братя/сестри и децата им, + родителите.

# 1 423
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Както стана ясно, това не е случаят на брата на авторката. Видяли се се всичко на всичко за час-два тия два дена, не са се засичали за храна, та дори и за кафе. Братът си е развявал семейството из града, не е дошъл да гледа роднините, в чийто дом се е настанил.

# 1 424
  • Мнения: X
Както стана ясно, това не е случаят на брата на авторката. Видяли се се всичко на всичко за час-два тия два дена, не са се засичали за храна, та дори и за кафе. Братът си е развявал семейството из града, не е дошъл да гледа роднините, в чийто дом се е настанил.

 Peace точно.
И не само, разбирам авторката да каже: "Край, с брат си повече няма да се виждаш" Naughty  А то нищо подобно няма, просто тя не би искала да се събират за нощуване в дома й, и по възможност да не се оказва, без нейно съгласие, че трябва да си събира багажа за нанякъде.

Толкова много възможности и места за виждане и чуване има, защо трябва да тормозим и изнудваме семейството си, все едно няма друг начин.

Общи условия

Активация на акаунт