Черен списък на фирми за обзавеждане, майстори-2

  • 86 110
  • 266
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 3
В момента съдим Бисер Иванов Иванов (0886139015), след като чрез maistorplus се свързахме с него и на 10 май 2022 подписахме договор, с който той се ангажира да ни изгради 45 метра ограда с бетонна основа и метални елементи, павирани пътеки, паркоместа, порта за пешеходци и порта с електродвигател за автомобилите.



Седем месеца по-късно, тук работници са идвали точно 7 пъти, никога за повече от 4 часа на ден, и от 3 месеца вече никой не се появява. От предплатени 15000 лв. не е свършена работа дори за 1000, и освен това има щети за 500. Вместо пътеки има само разсипан пясък, а вместо ограда има само излята бетонна "стъпка", с която г-н Иванов бетонира 6 метра от дължината на тръбата ни за газта, въпреки че имаше точни инструкции как трябва да я постави в по-голяма обсадна тръба и да я прекара хоризонтално под бетона. Г-н Иванов неколкократно ми твърдеше как тръбата не е бетонирана, което е най-комично, защото краят й стърчеше от цимента и той го виждаше всеки път, щом дойде. Наложи се в крайна сметка да разбия бетона, за да се осъществи свързването с централното газоподаване, като къртенето беше за наша сметка и въпреки, че известихме г-н Иванов кога ще се случи, той не се появи.

Този човек също така се представя с фирмата си ecohomebg, като говори за себе си в множествено число, но с течение на времето стана ясно, че други служители не съществуват, а той самият се занимава само с железария и заварки, като за всичко останало търси други хора, за които нито ни е уведомил, нито е искал съгласието ни.

В процеса той никога не ни показа нито един платежен документ или някакво доказателство, че той или "подизпълнителите" му са закупили някои от материалите, за които той многократно твърдеше, че вече за закупени, но чакат някой друг първо да си свърши неговата част от работата - павета, паркоелементи, мрежи, метални елементи той твърдеше, че са купени и чакат, но когато исках от него неколкократно да ми изпрати документи или снимки, той окончателно прекъсна комуникацията с нас.

Самата комуникацията с този човек също беше пълна скръб и дори да си представим, че той не беше измамник, сме прекарали часове по телефона и той никога не знаеше неговите хора какво правят, идвали ли са, какъв е планът за напред, напълно обезсмисляйки неговата роля на, както самият г-н Иванов смело се нарича - "технически ръководител". Провели сме десетки телефонни разговори, в които той изчерпа всички възможни оправдания - валеше дъжд няколко пъти и техниката не само, че не можеше да влезе в двора, но даже не можа да дойде от до асфалтовия път пред  него. Той и "бригадата му" бяха болни от ковид (в последствие се оказа, че такава бригада не съществува), паветата се оказа, че трябвало да се приготвят 45 дни, с което веднага 30-дневният срок от договора беше пресрочен, но той изобщо не се беше сетил да ни предупреди до много по-късно. Нито един път той не ни се е обадил предварително с точен ден и час, в който да очакваме да дойде някой. Започна да прехвърля вината за забавянето на подизпълнителите си, на бетонните възли, на камиона, който трябваше да докара паветата, който, разбира се, също се повреди. Стигнахме до ситуация, в която в един от многото дни, в които се очакваше да се докарат митичните павета, той ми заяви по телефона как камионът с тях вече пътувал към нас! Както писах по-горе, не само, че никога не се появиха, но изобщо не е ясно дали г-н Бисер Иванов или непослушните му подизпълнители изобщо някога са ги купили. Последните му оправдания бяха, как си бил счупил ръката през август и от тогава до декември не бил излизал от вкъщи. Същевременно той дойде на адреса ни през септември и също го срещнахме на централна автогара през октомври, като ръката му никак не беше счупена.

В течение на огромното протакане получихме контактите на двама от замесените подизпълнители, на които г-н Иванов също прехвърляше вината. Той нямаше телефона на единия (Марин , занимавал се с вертикална планировка) и на въпроса познава ли го, г-н Иванов ми отговори "да, разбира се, ние с него сме работили много пъти, той си беше загубил телефона и от тогава му нямам новия номер." След това, когато въпросния за първи път ми вдигна, той ме пита "Ти ли си Бисер?", като очевидно изобщо не го познаваше. Подобна ситуация се разви и с другия "подизпълнител" Ясен (0888 78 74 90), за когото г-н Иванов ми каза, че работели заедно от дълги години, докато самия той твърдеше, че това е първият им обект заедно и познава г-н Бисер Иванов едва от година. Дали Марин и Ясен не са съучастници на Бисер, ще разберем...

Никога не давайте пари на този човек и не му се доверявайте за каквото и да било. Не се подвеждайте от привидно добрите му обноски и непрестанното му бръщолевене, с което той се опитва да изглежда пред вас уверен и компетентен, а в действителност редовно си противоречи и говори небивалици.

# 256
  • Мнения: 3
Дам, ето го въпросния Ясен:

https://www.facebook.com/Kashtichki

https://sglobiaemidarvenikashtichki.wordpress.com/%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be/

Явно наистина Бисер Иванов и Ясен Иванов са комбина измамници.

# 257
  • Мнения: 5
Да добавя в черния списък още един „достоен“ майстор. Тодор Николов,
тел.: 0878409449, от Варна. Когато търсихме майстор за банята, се спряхме на неговата оферта, въпреки че предложи най-високата цена, просто защото имаше изключителни препоръки за качество на работата и отношение към клиента. Но…  разочарованието беше голямо, чак си развалихме мнението за човека, който го препоръча. Майсторът се оказа един велик артист, някакъв хибрид между паун и лисица. Както паунът разтваря пред вас красивата си опашка, така Тодор Николов изложи ръководния си принцип „всичко ще бъде красиво.“ В процеса на работа обаче стана ясно, че се води от правилото „това няма да го забелязваш.“ И точно като лисицата от детските приказки, която отваря една голяма уста, за да лапа много, без да дава нищо, си е разработил система от хватки и трикове, за да ви подведе. Това е един нещастен човек. Аз все някога ще спра да се ядосвам заради неговите изгъзици в моята баня. Все пак за мен има много по-важни неща в живота. Той обаче няма да се излекува от алчността си, защото за него по-важно е да преметне клиента, отколкото да получи благодарност за труда си.

Последна редакция: ср, 11 яну 2023, 14:40 от Гора зелена

# 258
  • Мнения: 256
Здравейте, имате ли наблюдения върху мебели от сайта на Delamar? Търся детско легло и от техния сайт харесах няколко модела.

# 259
  • Мнения: 13
Никога не работете с Мартин Маринов / Maks Marinov от Мездра , телефон : 0988728733. Уж майстор за всичко, остава си рацете и при една забележка ,започва да не си вдига телефона. Грешката е моя, защото дадох пари напред.

# 260
  • София
  • Мнения: 6 258
Не препоръчвам DOORMAN ВРАТИ ДОРМАН и по-конкретно София-Герена! Изключително недоволни! Чакахме 2 месеца за врата на банята (о.к., няма драма за това, бяхме предупредени, че ще се чака месец). Обаче - идва вратата, след ден-два и монтажиста, разкачат старата, изпиляват пантите и хоп - новата врата е по-тясна! Самият монтажист го вижда, пишем рекламация - отговорът им е: или тази се монтира така, или просто си купуваме нова! При положение, че размерите са взимани от тях предварително!!! Две седмици лятото сме без врата на основно сервизно помещение на 5-членно семейство, след разправии, няколко пъти ходене до тях - предлагат ни отстъпка за закупуване на нова!

# 261
  • Мнения: 2
Земела Трейд ООД
205914902
(Има регистрация по ДДС)
Мол Никола Филчев
Гр. София бул Витоша 66 ЕТ 4
087 723 8038

Бяха наети за цялостен ремонт на нов апартамент. Всичко започна много добре, огледи, препоръки, съвети... И до там. Още с първото нещо, което започнаха, банята, стана проблем. Не следваха проекта, който ни направиха в магазина, от където купихме плочките, наредиха ги както им падне. Оправдаха се, че ако бяха наредили плочките на пода (правоъгълни) с разминаване, няма да се оттича водата. Сега също не се оттича (пода бил много крив). Плочките в коридора и кухнята изобщо не бяха съобразени, сложени доста високо, в следствие на което трябваше да викаме друг майстор да ги оправя, за да може да се сложи ламинат. Шпакловката им остана на дупки, на което ни се отговори "Ами да, виждам ги, така ще е." След поредната им голяма излагация, бяха изгонени, без да им се дадат последните 4000лв. А цените им бяха безбожно скъпи. Останахме с доста недовършени неща, криви ъгли, оставен незнаен стърчащ кабел от стената, нащърбени плочки, счупени плочки замазани с повече фуга... Списъкът е много дълъг. .

# 262
  • Мнения: 2 159
Не търсете услугите на тези https://www.vratadovrata.com/montaj-i-demontaj
Идва един, който що годе си разбира от работата, но ако вие нищо не разбирате и не го гледате в ръцете, ще сглоби мебелите както му падне. Вторият идва с два часа закъснение и нииищо не разбира от сглобяване на мебели.
Студент някакъв от дълбоката провинция, на който в главата му са само ядене и тренировки някакви. Прави глупост след глупост и има опасност да съсипе нещо, ако не го спрете. Съответно ви писва да гледате малоумните му действия и вие почвате да си оправяте нещата, ако не искате да ви скапе нещо.
Съответно цял ден се подпира и се налива с вода, а накрая с плащането нещо не става ясно, защото уговорката с боса е на час и те доволно се мотаят по тая причина, пък се оказва, че е и на човек, пък не става ясно защо е почти двойно от уговореното като тоя мухльо не е свършил за 5 лева работа. Мъжът ми плаща и както винаги е над нещата, щото не вижда смисъл да се разправя с идиоти, но аз съм тази, дето вижда всичко и не мълчи. Добре че дойде той, да им каже какво да правят, че на някои от нещата щяха ръцете да си оставят... Ама няма време човекът, та затова до фирма опряхме. И перфоратор не носят, добре че си имаме, щото рядко правели такива монтажи с окачване и не им трябвал...  
Абе, просто не ги ползвайте! Некадърници и мошеници на дребно.

Последна редакция: ср, 06 сеп 2023, 15:13 от dia4ti

# 263
  • Мнения: 581
Не поръчвайте дограма от База Нова ЕООД в гр.Варна.
Некачествена изработка, некачествен монтаж, некоректно отношение.
Собственикът Александър Драганов е изключително нагъл!

# 264
  • Мнения: 1 120
Достоен майстор за черния списък:
Орхан от района на Гоце Делчев, прави топлоизолация и мазилки на фасади!
Абсурден чавек, нагъл и елементарен, прави договорки, които не спазва и не му пука, лигав, все нещо му е криво и му пречи, да си свърши работата. По-добре човек да няма работа с него. На пръв поглед не му личи, затова се излъгахме, но само ни загуби времето: появи се, започна нещо, после само лъжи дакото се разбра, че няма да си свърши работа! Цената му беше 60лв на квадрат само труда, да не помислите, че без пари сме се пазарили да работи.

# 265
  • София
  • Мнения: 181
Моля за мнение за майстор, ако някой има някакви отзиви него. Пое ангажимент за сглобяване и монтиране на кухня, вграждане на уреди и т. Н. Ето данните му:

МОНТАЖИ ТОДОРОВ ЕООД
Теодор Тодоров, тел. 0876522985
Благодаря

# 266
  • Мнения: 1 120
Добавям към черния списък "тапицер" Траян 0877694774. Трябваше да тапцира един матрак с дамаска, купена от мен. Уговорката беше взима матрака от въкщи, добавя му дунапрен, тапицира го, връща го и го монтира. Всичко 250лв. Когато го донсе, видах, че е сложил дамаската с опакото нагоре. Почна да вика, че така съм му казала и че това е лицето. Той не можело да греши. Накрая взе матрака и каза, че ще обърне дамаската, но няма да го качи (4 етаж) и няма да го монтира с механизма. Много нагъл. Такива сме били ние българите - изнудвали сме го, да не му платим. Явно по себе си съди. Такова му е мисленето. Ц***нско. Яд ме е, че като го видях, не го отпратих.

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 19:02 от maya_alex

Общи условия

Активация на акаунт