Черен списък на фирми за обзавеждане, майстори-2

  • 84 898
  • 265
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 051
Божидар Георгиев - паркетчия - 0878119265
Не пускайте в дома си този човек по никакви причини, още повече, за да ви прави паркета.

# 121
  • Мнения: 1
Пазете се от мебелист/дърводелец Виктор Градинаров. тел. О899 75 16 84 Обещания големи. Оправдания на килограм. В крайна сметка Ви взима парите и Ви мотае с месеци. Накрая ако получите въобще нещо няма да има нищо общо с обещаното. Много некадърно и некачествено работи. В повечето магазини за мебелен обков в Пловдив вече знаят за него и предупреждават хората!

# 122
  • Мнения: 3
Здравейте, искам да попитам има ли черен списък на саниращи фирми. Една фирма спечели поръчка за саниране на блок с европейски средства, но качеството на изпълнение бе просто покъртително. Когато напишеш в интерснет името на тази фирма или на собствениците й нищо не излиза за нея. Те ще си вземат парите, а живущите в блока ще си доотремонтираме колкото можем и ще се надяваме да не изпада стиропора или да се случи друга бела. Искам да открия ако трябва и нова тема, но не знам как. Фирмата е "Клима дизайн" ЕООД, представлявана от Кристина Чакалова. Проектант е Тома Чакалов. свързан с фирма "Би Ес Проджект" (big small projekt). Свързана с нея е и друга фирма "Аква Темпус" ООД, представлявана от Владимир Стоилков. Двете фирми работят супер некачествено, лъжат и мажат, бягат от проблемите и се оправдават как ли не. Искам да знам има ли някъде гласност за тези проблемни фирми и какво може да се направи те да си понесат последствията, защото сега единственото, което общината успя да направи срещу тях е да им наложи финансови корекции. Но не успя да ги накара да работят качествено. Трябва да публикувам и снимки, за да си представите за какво става въпрос, уникално криво изпълнение на всичко.

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Здравейте, искам да попитам има ли черен списък на саниращи фирми. Една фирма спечели поръчка за саниране на блок с европейски средства, но качеството на изпълнение бе просто покъртително. Когато напишеш в интерснет името на тази фирма или на собствениците й нищо не излиза за нея. Те ще си вземат парите, а живущите в блока ще си доотремонтираме колкото можем и ще се надяваме да не изпада стиропора или да се случи друга бела. Искам да открия ако трябва и нова тема, но не знам как. Фирмата е "Клима дизайн" ЕООД, представлявана от Кристина Чакалова. Проектант е Тома Чакалов. свързан с фирма "Би Ес Проджект" (big small projekt). Свързана с нея е и друга фирма "Аква Темпус" ООД, представлявана от Владимир Стоилков. Двете фирми работят супер некачествено, лъжат и мажат, бягат от проблемите и се оправдават как ли не. Искам да знам има ли някъде гласност за тези проблемни фирми и какво може да се направи те да си понесат последствията, защото сега единственото, което общината успя да направи срещу тях е да им наложи финансови корекции. Но не успя да ги накара да работят качествено. Трябва да публикувам и снимки, за да си представите за какво става въпрос, уникално криво изпълнение на всичко.

Относно пускане нова тема, вижте Тук. Има и тема за Саниране. За съжаление нямам пряк поглед по въпроса със санирането, но за всяка дейност би трябвало да има договори и клаузи в защита и на двете страни.
А колкото до това на кого да се  оплачете, след като Общината не си гледа работата, ми идват наум само Господари на ефира. Успех!

# 124
  • Мнения: 1
Здравейте, добавям и фирма ИВ-Весстрой. Договорихме се съ Сашо, не знам фамилията му. Телефоните му са 0887452703; 0899205319
Работят основно в София
Покривът който ни направиха е трагичен. Не са спазени необходимите за керемидите наклони, билото е на Зиг заг, не са сметнати дебелините на носещите греди и провиснала от първия ден. Капаците на керемидите не са захванати със скоби, а просто са поставени. Наклонените греди не лягат върху отвесните, а са закрепени отстрани с метални пластини.
Имам още много снимки на тяхната некадърност

# 125
  • Мнения: 969
Здравейте, добавям и фирма ИВ-Весстрой. Договорихме се съ Сашо, не знам фамилията му. Телефоните му са 0887452703; 0899205319
Работят основно в София
Покривът който ни направиха е трагичен. Не са спазени необходимите за керемидите наклони, билото е на Зиг заг, не са сметнати дебелините на носещите греди и провиснала от първия ден. Капаците на керемидите не са захванати със скоби, а просто са поставени. Наклонените греди не лягат върху отвесните, а са закрепени отстрани с метални пластини.
Имам още много снимки на тяхната некадърност



Здравейте, инженер-конструктор съм. Това, което се вижда на снимката е опасно!

# 126
  • Пловдив
  • Мнения: 732
Здравейте, добавям и фирма ИВ-Весстрой. Договорихме се съ Сашо, не знам фамилията му. Телефоните му са 0887452703; 0899205319
Работят основно в София
Покривът който ни направиха е трагичен. Не са спазени необходимите за керемидите наклони, билото е на Зиг заг, не са сметнати дебелините на носещите греди и провиснала от първия ден. Капаците на керемидите не са захванати със скоби, а просто са поставени. Наклонените греди не лягат върху отвесните, а са закрепени отстрани с метални пластини.
Имам още много снимки на тяхната некадърност



Здравейте, инженер-конструктор съм. Това, което се вижда на снимката е опасно!

Нямам думи ! Rage По-скоро важното е как да си потърсим правата в такава ситуация? Когато освен, че са ни завлекли с пари и тотално са ос**ли нещата, подобни "майстори" създават и опасност за живота ни??? За съжаление подобни изпълнения могат да се видят както от фирми, така и от свободно гастролиращи.

# 127
  • Мнения: 969
Здравейте, добавям и фирма ИВ-Весстрой. Договорихме се съ Сашо, не знам фамилията му. Телефоните му са 0887452703; 0899205319
Работят основно в София
Покривът който ни направиха е трагичен. Не са спазени необходимите за керемидите наклони, билото е на Зиг заг, не са сметнати дебелините на носещите греди и провиснала от първия ден. Капаците на керемидите не са захванати със скоби, а просто са поставени. Наклонените греди не лягат върху отвесните, а са закрепени отстрани с метални пластини.
Имам още много снимки на тяхната некадърност



Здравейте, инженер-конструктор съм. Това, което се вижда на снимката е опасно!

Нямам думи ! Rage По-скоро важното е как да си потърсим правата в такава ситуация? Когато освен, че са ни завлекли с пари и тотално са ос**ли нещата, подобни "майстори" създават и опасност за живота ни??? За съжаление подобни изпълнения могат да се видят както от фирми, така и от свободно гастролиращи.

Съжалявам да Ви го кажа, да изпълнявам ролята на лошия вестоносец, но проблемът е, че сте го правили без проект. Вие сте се доверили на хора да правят нещо, без да изискате от тях някакви квалификационни документи, без да погледнете тяхно изпълнение преди това. И най-вече - да правят конструкция, без да имате конструктивен проект. И както се вижда от снимката, рискът нещата да се объркат е доста голям.
Като начало тази планка трябва да се замени с подходяща такава, като през нея да мине и болт, който от другата страна се затяга.

Последна редакция: пт, 20 юли 2018, 16:33 от bachkator

# 128
  • Мнения: X
не са сметнати дебелините на носещите греди
проблемът е, че сте го правили без проект.
 И най-вече - да правят конструкция, без да имате конструктивен проект.
Именно!  Peace
И тези проекти се правят от инженери , като се проверява дали имат такава правоспособност.
Регистър:
http://econ.bg/%D0%9D%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2% … .129061_at.5.html
След това може да си търсите права за неспазване на задание по проект.
По-скоро важното е как да си потърсим правата в такава ситуация?

# 129
  • Мнения: X
Зададох лесен въпрос:
- Къде е договорът,
където сте отбелязали размерите, които сте взели и последващите изчисления?
Не прочетох във Вашия пост да сте предложили наново съвместно сваляне на размери и преизчисляване.
Направихте ли протокол за СМР?
С какви документи разполагате, че те са изчислили двойна квадратура?

# 130
  • Мнения: 969
Зададох лесен въпрос:
- Къде е договорът,
където сте отбелязали размерите, които сте взели и последващите изчисления?
Не прочетох във Вашия пост да сте предложили наново съвместно сваляне на размери и преизчисляване.
Направихте ли протокол за СМР?
С какви документи разполагате, че те са изчислили двойна квадратура?

Най-често практиката е устен договор, уговорка, особено при препоръчани от съседи майстори. Факт. Никой не може да накара бай Пешо да подпише договор.
Не съм гледал цялата тема, но качени договори едва ли има много. А Вие, PAV1 си позволявате остър и хапливи тон. Да възможно е да има злоупотреби, някой да иска да очерни я конкуренция, я някой по лични причини. Но... всеки си има глава на раменете и може да прецени какъв е случаят, че даже и специално да наеме посочените черносписъни. На мен Вашият пост ми звучи като заяждане.

# 131
  • Мнения: X
Велин е упълномощеното лице, което представлява собствениците пред институциите и им движи документите. И откога кандидатстването по ЗОП е гаранция за нечия почтеност или качествена работа?
Цитат
Фирмите са "Еми 24" ЕООД и "Стив 14" ЕООД от гр. Самоков, собствниците са баща Николай и син Емил.
ВЕЛИН ТРАЙКОВ-ЕМИ 24 ЕТ  ВЕЛИН КИРИЛОВ ТРАЙКОВ
https://tr.bivol.bg/view.php?guid=122084856
"Стив 14" ЕООД  ЕМИЛ ВЕЛИНОВ ТРАЙКОВ
https://tr.bivol.bg/view.php?eik=203135037
Не е ли Велин баща на Емил?

Въобще не съм обсъждала почтеност,
а грамотност за подаване на документи и подписване на договори,
за какъвто Ви попитах.
Тази тема е за недоволните клиенти,
А Вие с какво "подплатихте" изказванията си?
Снимки на калпава работа, документ за удвояване на сума?
Тук недоволните показват!
М-да, нужно е и да се качиш с рулетка на височина 9 м. за да измериш катетите,
Въобще не е необходимо да се катерите по покриви, за размери.  Wink
Скрит текст:


Последна редакция: чт, 13 сеп 2018, 13:18 от Анонимен

# 132
  • Мнения: 30

Не ми отговори откъде взе информацията за местонахождението на обекта????

Последна редакция: чт, 13 сеп 2018, 11:22 от dolli

# 133
  • Мнения: 1
Фирма "ПАРКЕТ ТОНИАС ООД" (ciklenebg.com) работи изключително некачествено и некоректно.

Наложи ми се да се доверя на "услугите" им, за което съжалявам откровено. Извиках техен екип да изциклят и лакират паркет в къщи (18 кв/м). Цикленето им отне около 90 мин. , а лакирането 3 ръце приключи за около 30 мин, като в крайна сметка от 3-те литра лак за 3-те ръце им беше останало дори ... В резултат от препускането цялата процедура завърши за по-малко от 2 ч. 30 мин. а резултата е очевиден - много места с грапавини и нужда от повторно циклене, както и изключително недостатъчно количество лак.

На въпросите ни в последствие към фирмата, поведението им беше изключително арогантно и надменно ... нямало да открием никой на адреса им ако сме потърсели някой от тях за рекламация, както и никакви пари не биха възстановили/приспаднали!

По никой начин не оставиха впечатление у мен, че знаеха какво правят майсторите им личи си, че не им е за първи път да си "оставят ръцете"!

Директно ги подминавайте и не им се доверявайте - освен ако не им стоите над главата всяка минута и не ги ръчкате да направят точно онова, за което сте им платили !!!

# 134
  • Мнения: 13 488
Пиша поста си с надеждата да предпазя хора имащи спешна нужда от майстор В и К за София.
Георги с телефон 0885392779, 0877161112, 0877161112 работи с още двама "майстори". намерих обявата му в "Ало".
Отзова се веднага на молбата ми да посети адреса ми, работи каквото работи, но не си свърши работата качествено. Трябваше да дойде на следващият ден, но това така и не се случи. не отговаря на обажданията ми.

Общи условия

Активация на акаунт