Закона на привличането

  • 15 052
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 473
Автентична си, защото тепърва градиш представа за себе си. И точно тогава сме най-крехки.
Най-много психологически травми се получават в ранна възраст. А това, че не ги помним е прост "защитен" механизъм на мозъка ни.
В съзнанието ни обаче те си остават завинаги и често управляват живота ни, без да се усетим..))

# 31
  • Мнения: 35
Защо точно, когато спрем да искаме нещото вече го получаваме. Когато ни е вече все тая?

# 32
  • Мнения: 2 537
Защо точно, когато спрем да искаме нещото вече го получаваме. Когато ни е вече все тая?
Екс отговори на предишната страница - за да ти покаже, че не си имала нужда от това нещо. Моето мнение е същото.  Peace

# 33
  • Мнения: 35
Да, но на мен ми се случи наскоро нещо,което исках много дълги години да го получа, когато спрях да го искам.  По-скоро да мисля за него и да не ми пука. Сега, когато стана осъзнавам,че го исках. Просто стана,  когато вече не мислех за него. Така да се изразя.

# 34
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 106
Да, но на мен ми се случи наскоро нещо,което исках много дълги години да го получа, когато спрях да го искам.  По-скоро да мисля за него и да не ми пука. Сега, когато стана осъзнавам,че го исках. Просто стана,  когато вече не мислех за него. Така да се изразя.
За да стане действителност дадено желание се минава през 3-4 етапа:
1. Да го помислиш/пожелаеш от сърце.
2. Да си го представиш/видиш.
3. Да забравиш напълно за желаното, за да му дадеш възможност да се реализира.
4. последно да си наблюдателен за формата, под която ще се изпълни.
Докато не се изпълнят всички тези условия, желанието не се изпълнява.

# 35
  • Мнения: 12 473
"Чудесата започват да се случват тогава, когато спреш да отдаваш енергията си на страховете си, и започнеш да я влагаш във мечтите си."
Филип Уилкинсън

# 36
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 106
"Чудесата започват да се случват тогава, когато спреш да отдаваш енергията си на страховете си, и започнеш да я влагаш във мечтите си."
Филип Уилкинсън
Проблема е, че когато мислим за нещо, дори и много желано и положително да е, непрекъснато напрягаме енетгетично пространството и поради тази причина пречим за реализирането му. Затова е много важно да спрем да мислим за това желание за да може да се реализира.

# 37
  • Мнения: 3 390
Вярвате ли във закона на привличането и това, когато си мислите за някого или нещо то да стане или човека да ви пише?  Прилагате ли го и според вас как действа? Има доста книги за това, но искам да видя дали наистина действа или са просто съвпадения. Как, когато искаме нещо да се случи,това да стане?
Да, вярвам .
Прилагам го .
Но не  от книгите съм се убедила, че човек до голяма степен е ковач на съдбата,
а реалността . Ако вярваш много силно в себе си, ако го чувстваш със сърцето си,
ако се виждаш визуално какво постигаш, ако не униваш и не се предаваш и действаш -става. Peace
  

# 38
  • Мнения: 2 850
Как може да желаеш много нещо и същевременно да спреш да мислиш за него? Rolling Eyes Спра ли да мисля за това, вече не го искам, даже вече искам нещо друго, пък получавам първоначалното. Звучи като някакъв тест колко си сериозен в желанията си Crazy

# 39
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 106
Как може да желаеш много нещо и същевременно да спреш да мислиш за него? Rolling Eyes Спра ли да мисля за това, вече не го искам, даже вече искам нещо друго, пък получавам първоначалното. Звучи като някакъв тест колко си сериозен в желанията си Crazy
Става последователно, не в същото време. И внимавай какво си пожелаваш...  Joy

# 40
  • Мнения: 12 473
Става с вярването, че всичко, което се случва е за твое добро, и в правилноото време за теб..)

# 41
  • Мнения: 36 192
темата започва да прилича на взаимни успокоения на хора, на които не им се получават нещата както те искат

# 42
  • Мнения: X
темата започва да прилича на взаимни успокоения на хора, на които не им се получават нещата както те искат

Ами то май до това се свежда тази житейска философия, как да се самозалъгваме по-добре.

Ако си получил желаното, си внушаваш не само, че го заслужаваш, че си под благословията на нещо Висше, но и че сам-самичък си го постигнал, тъй като си прекрасен човек.

Ако не си получил желаното, значи не е трябвало да го получиш, дори е по-добре за теб, че не си го получил. Гроздето е кисело, но ти пак си печеливш. Де факто няма как да се провери какъв би бил животът ти в другия вариант.

Ако отначало не си получил желаното, примирил си се, продължил си живота си и дори си забравил за желанието си, но на по-късен етап се е случило - значи на заден фон Мозъка ти е дърпал конците на Вселената. Thinking

Много удобно и много детинско, но явно успокоява.

# 43
  • Мнения: 2 811
Ненавиждам подобни теории с цялото си сърце. Достатъчно добри хора имат нещастия на главата, а пълни изроди живеят пълноценен и дълъг живот. Харесвам изказванията "Неведоми са пътищата Господни" както и "Човек предполага, Господ разполага", защото водят до някакво смирение и приемане, че за някои неща сме безпомощни и си е буквално Божа работа. Ако изобщо го има, защото си падам леко атеист, ако го няма, тогава лош/добър късмет.

Сега четох за момиче, на 27 години, хваната докато джогва, изнасилена, убита, изгорена. Е, с какво точно може това младо, усмихнато и хубаво момиче да е привлякла такова събитие ? Или родителите й са виновни, нещо не са мислили позитивно? В такива случаи предпочитам да се помоля за мир на душата на човека и да си плюя в пазвата, че не се знае.


За другите неща, тези, които са под нашата власт, харесвам поговорката за лозето и мотиката.  Абе, смятам, че за мен най-правилна е някаква комбинация от лични усилия да дадеш всичко от себе си, с някакво приемане, че в крайна сметка не можеш да контролираш крайния резултат. Но, хората, които са успели, познавам милионери и много успешни хора, като цяло са много вманиачени в успеха, лудо оптимистични, и с огромен, непримирим драйв. Не всички са с талант. Ама и такива хора ги удря гръмотевица. Та заради това на никого не е навредило малко смирение.

Последна редакция: пн, 22 авг 2016, 17:03 от OX'AMAH

# 44
  • Мнения: 12 473
Ох, Аман -точно смирението помага.
И вярата в Господ или кой в каквото вярва. Peace

Не знам Бубанка мен ли имаше предвид - но аз не съм се "оправдавала", нито търся оправдания.
Напротив, откакто станах доста по-смирена, наистина ми се случват нещата.
Да, някои доста по-трудно и бавно, но се получават точно както съм го искала.

Общи условия

Активация на акаунт