Интериорен и екстериорен стил по аматьорски- 51

  • 112 587
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • DE
  • Мнения: 9 068
Ваяна, не исках да обидя никого Peace Просто толкова често вече го видях в множество интериори, че ми стана досаден. Не обичам масови, често използвани неща в интериори, мода и тн.. Щом на теб ти харесва, радвам се, че си удовлетворила желанието си  Heart Eyes
Според мен това е полилей за големи помещения с високи тавани, а средностатистическият български дом е далече от това определение, което не пречи някой да има такъв дом и да му се наслаждава Grinning

И за мен доста от "прекрасните" мебели от Икея са такава конфекция  Whistling

# 16
  • Мнения: 2 419
Благодаря за темата bouquet Аз само ви чета и се наслаждавам.

# 17
  • Мнения: 5 052
Според мен това е полилей за големи помещения с високи тавани, а средностатистическият български дом е далече от това определение, което не пречи някой да има такъв дом и да му се наслаждава Grinning

И за мен доста от "прекрасните" мебели от Икея са такава конфекция  Whistling
+ 1 и за двете. Вчера си мерих височината на стената - 255.  Sick Вярно, че това е след подова изолация, ама все пак. В предното жилище бяха 3 м, стаите изглеждаха чудесно. Сега какъвто и интериор да мисля, мебелите изглеждат разположени в кутии за обувки.

А Икеа - те са си конфекция, не мисля, че някой твърди, че са някакъв дизайнерски връх. Което не пречи да ми допадат.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 390
Всеки има право на мнение - това поне всички го признаваме  Laughing
Не съм съгласна, че полилея не може да се впише и в стандратно високо помещение. Това е изтрита от повтаряне теория, както и тази, че кухня от гланц не е практична. Има мебели, осветителни тела, коли и т.н., които са недостижими и неподвластни на сменящите се модни стилове. Както столовете Harry Bertoia, които също вече притежавам  Simple Smile

Е, похвалих се, вие пък имате други ценни неща   Peace

# 19
  • Мнения: 1 787
Ха, пердетата на Ханибал Лектър! Mr. Green Много ги харесвам.
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Относно боядисването - правила съм успешни опити в пералнята, включително и смесване на цветове и тониране по усет, но крайният резултат е само едноцветен. Важното е боята да е качествена, да може да боядисва при 30-40 градуса и да е съобразена със състава на тъканта.

Ха, верно! Grinning Ама са много яки! Не съм виждала да се продават готови такива. Аз изгледах няколко клипчета как се правят, но за съжаление нямам условия сама да си ги спретна. Чудя се дали мога да ги дам някъде да ми ги боядисат.

Miss_Bingley, може да потърсиш испански, марокански, средиземноморски, тоскански, гръцки и т.н. интериори - те са южняшките Simple Smile Вероятно с моето бяло съм оставила усещане, че търся скандинавско излъчване аз, но съвсем не е така - особено в средиземноморските интериори освен топлите земни тонове, присъства много бяло и синьо, и дърво. Не искам да изпадам в точно определен стил; както казах - харесвам от няколко по нещичко, ще се питам да направя някакво прилично съчетание, пък каквото излезе Simple Smile

За унифицирането на жилищата не мисля, че са виновни нито Икеа, нито които и да било други магазини. То е все едно да кажете, че всички, които си купуват домати и краставици от пазара приготвят една и съща салата - ами не е така! Това си е чиста липса на въображение, защото едни и същи диван, секция и лампа от Икеа могат да изглеждат по 1000 различни начина, ако човек реши да рискува и да си "персонализира" къщата, ама БГ-тата специално не сме много по рисковете Wink Същото важи и за настилки, плочки, пердета и чаши, ако щете!


Liya_LT, прекрасно! Любимото ми бяло и синьо!  Heart Eyes Това усещане търся и аз донякъде, нищо, че не живея на морето.  Simple Smile Ето частичка от моето вдъхновение - място, където съм прекарала най-щастливите до момента години от живота си Heart Eyes В крайна сметка с какво, ако не с щастливи спомени, да се обградя в новото жилище?! Simple Smile




Последна редакция: сб, 27 авг 2016, 12:30 от Tatti

# 20
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 868
За унифицирането на жилищата не мисля, че са виновни нито Икеа, нито които и да било други магазини. То е все едно да кажете, че всички, които си купуват домати и краставици от пазара приготвят една и съща салата - ами не е така! Това си е чиста липса на въображение, защото едни и същи диван, секция и лампа от Икеа могат да изглеждат по 1000 различни начина, ако човек реши да рискува и да си "персонализира" къщата, ама БГ-тата специално не сме много по рисковете Wink Същото важи и за настилки, плочки, пердета и чаши, ако щете!


+10
За мен интериорът е да видя домакина в жилището му - да има вложено сърце, защото както каза един диван може да изглежда по 290852908 различни начини, ако се вложи сърце . А не просто да подредим нещата като в брошурата от мебелния магазин  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 38 861
И ние го започнахме скандинавски, но май добавяме все повече цветни неща.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 390
+10, +100, + 859403....спорът е безкраен...
Мдаа, тук има/ше съфорумки с " безупречен " вкус, с " основи ".Колкото сме различни самите ние, толкова са различни домовете ни.
Аз май тук не съм виждала скоро много ваши снимки  newsm78
Чакам с нетърпение  Titina да покаже  Simple Smile
 

# 23
  • Burgas
  • Мнения: 503
Дизайнерските продукти са нещо прекрасно,но за съжаление не са по джоба на всеки.
Красив интериор може да се направи и с т.нар. масови мебели-трябва само фантазия и смелост да се експериментира .

# 24
  • Мнения: 733
И аз се интересувам от разпродажби на картини. Има страхотни български автори - млади, които продават онлайн, но са ми непосилни цените им... За старите да не говорим...

# 25
  • Мнения: 1 787
Дизайнерските продукти са нещо прекрасно,но за съжаление не са по джоба на всеки.
Красив интериор може да се направи и с т.нар. масови мебели-трябва само фантазия и смелост да се експериментира .

Естествено, че може! Simple Smile То това всъщност е идеята на тази тема - за това как да внедрим актуалните течения в дома по достъпен начин, за конкретни предложения, съвети и ВЗАИМОПОМОЩ, когато човек не знае, чуди се или просто иска второ, трето и пето мнение.

Иначе всеки може всичко с неограничени финансови ресурси. Въпросът (и предизвикателството) е да сътвориш нещо хубаво с ограничен бюджет, но така, че да не си личи Wink

Free Agent, скандинавците имат и много цветни къщи (някои дори прекалено цветни за моя вкус). И все пак тяхното "шарено" е различно от шареното в другите стилове на обзавеждане. Ще покажеш после като приключите какъв дух се е получил при вас  Hug

Аз, за съжаление, в момента нямам какво да ви покажа освен шпакловка и замазка, но скоро започваме и по-натам също ще се похваля Simple Smile

Относно обсъждания полилей - аз също мисля, че не е задължително да е висок тавана, защото би стоял много яко и ако е спуснат по-ниско, примерно над трапезната или холната маса.

# 26
  • София
  • Мнения: 38 861
Ние приключихме, защото сега правихме само антрето. Целия апартамент го почнахме 2010. Все още добавяме по нещо. Ще правим и балкон.
Аз дадох линк към албума, ама нещо го пропуснахте. Ето пак: http://dilianavk.snimka.bg/properties/my-home.518960.all.2

Някой питаше за бели интериорни врати и тъмна входна - може да видите какво измислих аз.

# 27
  • Мнения: 1 787
О, извинявам се! Аз бях останала с впечатлението, че започвате от антрето и ще правите всичко - моя грешка!  Hug

Иначе антрето го видях, но явно съм пропуснала да коментирам - разликата между ПРЕДИ и СЛЕД е осезаема. Сега разгледах целия албум, наистина имате много цветове, обаче сте ги струпали в единия край на помещението, където става доста шарено, а в другия край почти всичко е бяло. Какво ви е изложението?

# 28
  • София
  • Мнения: 38 861
Изток. Нещо напоследък тези сивите щори ме дразнят, ама кога ще можем да ги сменим - не знам.
Шкафовете ще си останат бели. На спалнята мога да слагам различни цветове, но тя не се вижда.
Може би стената около прозореца да се боядиса с някакъв цвят, но не знам какъв?

# 29
  • In the shadows of my mind
  • Мнения: 962
Free Agent, за мен нещата са много разнородни, многоцветни и цялостната концепция ми се губи. Надявам се да се чувствате удобно и комфортно в жилището, но лично на мен смесицата между зелено, бяло, червено, дървено, марсала, сиви щори и още тонове, ми е твърде миш-машена. Тръбата на абсорбатора бих я прибрала със сигурност. В малкото пространство, предполагам, че е малко заради спалнята в дневното пространство, бих се насочила към светли цветове, една тоналност, един стил, за да дам простор на помещението. Бих сложила завеси, или бели спускащи се щори, не такива на парчета.

Общи условия

Активация на акаунт