Отговори
# 60
  • Мнения: 25
Записваме се ние с термин 5 март. Пожелавам на всички лека и безпроблемна  preggo

# 61
  • Мнения: 80
Момичета, приятели ни предложиха да поберем лешници в гората, аз само това чаках да избягам малко от софийския въздух, а то стана 6-часов планински поход на равни пътеки разбира се. Компанията не знаеше, че съм бременна, още не съм оповестила. 10г.с. съм,след похода много ме заболяха кръста и яйчниците, дано не съм направила беля.   Rolling Eyes Някоя от вас прави ли такива дълги разходки?
Аз не съм ходила на планински преход,но на няколко пъти ми се случи излизане из града с мнооого вървене.В интерес на истината мен също ме заболя кръста и корема и отидох на непредвиден преглед,защото се притесних.Доктора(не моя при когото ходя по принцип)ми обясни,че това са най-често контракции на матката и ми изписа Магнерот.Някъде обаче бях чела,че магнезии е хубаво да се пие след 4-ти,5-ти месец и малко не знам какво да правя.Някой от вас пие ли?

# 62
  • Варна
  • Мнения: 41
Момичета, приятели ни предложиха да поберем лешници в гората, аз само това чаках да избягам малко от софийския въздух, а то стана 6-часов планински поход на равни пътеки разбира се. Компанията не знаеше, че съм бременна, още не съм оповестила. 10г.с. съм,след похода много ме заболяха кръста и яйчниците, дано не съм направила беля.   Rolling Eyes Някоя от вас прави ли такива дълги разходки?
Аз не съм ходила на планински преход,но на няколко пъти ми се случи излизане из града с мнооого вървене.В интерес на истината мен също ме заболя кръста и корема и отидох на непредвиден преглед,защото се притесних.Доктора(не моя при когото ходя по принцип)ми обясни,че това са най-често контракции на матката и ми изписа Магнерот.Някъде обаче бях чела,че магнезии е хубаво да се пие след 4-ти,5-ти месец и малко не знам какво да правя.Някой от вас пие ли?

Магнезий съм пила преди по време на цикъл, за облекчаване на болките и в началото на бременността ми изписаха (поради сериозни болки в матката - писала съм в предната тема какво ми беше), но ефектът преди беше 0 при мен и затова изобщо не си направих труда да пия сега. 
Лекарството, което са ти изписали има листовка http://apteka.framar.bg/13002746/магнерот-табл-500-мг-100, в която пише, че няма риск за бременни и кърмещи, още повече щом ти е изписано от АГ, което е наясно със ситуацията, не виждам проблем.
Всеки втори си публикува какви ли не небивалици в нета - аз например съм попадала на умозаключения, че ултразвука облъчвал, че вагиналния ехограф предизвиква аборт, че фолиевата води до аутизъм и всякакви други простотии ...
Момичета, слушайте си лекарите, нали затова в крайна сметка си ги избираме и ходим при тях  Peace

# 63
  • Мнения: 1
Zdraveite, momicheta. Az edva sega se vkluchvam. Terminut mi e 03.03 Simple Smile

______________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 22 авг 2016, 14:54 от AnMary

# 64
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Бърборанче, с втората бременност много ме бяха изплашили - бебето все вървеше назад с около седмица, казваха, че има малко около плодна вода и т.н. Много рев изревах. В крайна сметка всичко завърши благополучно. Преносих дъщеря ми и въпреки това се роди дребничка. Такава си е и до днес - ящна,  но дребосък.
Стискам палци всичко да е наред!

# 65
  • Мнения: 80
Момичета, приятели ни предложиха да поберем лешници в гората, аз само това чаках да избягам малко от софийския въздух, а то стана 6-часов планински поход на равни пътеки разбира се. Компанията не знаеше, че съм бременна, още не съм оповестила. 10г.с. съм,след похода много ме заболяха кръста и яйчниците, дано не съм направила беля.   Rolling Eyes Някоя от вас прави ли такива дълги разходки?
Аз не съм ходила на планински преход,но на няколко пъти ми се случи излизане из града с мнооого вървене.В интерес на истината мен също ме заболя кръста и корема и отидох на непредвиден преглед,защото се притесних.Доктора(не моя при когото ходя по принцип)ми обясни,че това са най-често контракции на матката и ми изписа Магнерот.Някъде обаче бях чела,че магнезии е хубаво да се пие след 4-ти,5-ти месец и малко не знам какво да правя.Някой от вас пие ли?

Магнезий съм пила преди по време на цикъл, за облекчаване на болките и в началото на бременността ми изписаха (поради сериозни болки в матката - писала съм в предната тема какво ми беше), но ефектът преди беше 0 при мен и затова изобщо не си направих труда да пия сега. 
Лекарството, което са ти изписали има листовка http://apteka.framar.bg/13002746/магнерот-табл-500-мг-100, в която пише, че няма риск за бременни и кърмещи, още повече щом ти е изписано от АГ, което е наясно със ситуацията, не виждам проблем.
Всеки втори си публикува какви ли не небивалици в нета - аз например съм попадала на умозаключения, че ултразвука облъчвал, че вагиналния ехограф предизвиква аборт, че фолиевата води до аутизъм и всякакви други простотии ...
Момичета, слушайте си лекарите, нали затова в крайна сметка си ги избираме и ходим при тях  Peace


Аз си позволявам да се съмнявам,защото както споменах не ходих при моя лекар,а при друг-дори и в друг град.Нямаше кал да имам мнение дали е компетентен,колкото аз изисквам или не за съжаление...Затова реших да се посъветвам с вас.Инъче благодаря за отговора Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 855
Колко много сте изписалиии Simple Smile

Да се отбележа и аз- термин 05 Март, май ще сме голям отбор около тази дата Simple Smile
Някой беше писал за магнезий- и аз пия, 3х1, Магнерич, заедно с другите добавки.
По въпроса с общуването с таткото....ами "обичаме" си се почти както и преди  Mr. Green  Даже напоследък.... Rolling Eyes е много розово, хаха.

От клиниката ме насочиха за фетална морфология към Доц. Томова (Надежда) но прочетох много крайни отзиви за нея и много се чудя дали да не се запиша при Михова (Надежда)  newsm78   Притесни ме че има много недоволни пациентки които се оплакват от супер кратки прегледи при Томова (от порядъка на 5-6 мин за фетална..). Другия ми вариант е да отида в малко по-ранния период в който може да се прави, и ако не ми хареса за отида още на едно място...

И последно въпросче... преди няколко дена с ужас установих 3 косъма на...под... на място на което по принцип жените нямат  ooooh! и после на още едно.... и съм в див потрес.  Прочетох, че било нормално и е заради хормоните, но все пак... Дано да се махнат след раждането  #Crazy .  Някой да има подобен проблем и как го решава?  Embarassed

Последна редакция: нд, 21 авг 2016, 23:58 от WhiteWabbit

# 67
  • Мнения: 6 570
WhiteWabbit, сигурно е от хормоните, не се притеснявай Simple Smile
Аз съм с две ръце за Михова, както и друг път съм казвала и ще ходя при нея на ФМ.
Дано сега някой не ми се скара, че се повтарям Rolling Eyes
А въпреки че съм пациентка на Надежда изобщо не съм чувала за никаква Томова newsm78

# 68
  • Мнения: 557
Добро утро момичета , аз изцяло се обърках вече с тез излседвания Sad

В петък бях на при АГ - издаде ми картон и ми пусна кръвни изследвания + БХС , но сега виждам в началната страница че има и ранна фетална анатомия на плода - не разбирам защо тези лекари не казват за тях .
В момента съм 12 г.с +1 .
Миналата седмица имаше спор точно за ФМ и БХС , и аз си мислех че е едно и също  - но като видях че на БХС взимат само кръв и не правят тези специални замервания с УЗ ми се изясниха нещата , но беше късно.

Както и да е тази седмица ще го обсъдя с моя АГ и най-вероятно ще отида за РФМ.

# 69
  • Мнения: 6 570
Оффф, БХС не може да се направи само с взимане на кръв. За да се прецени риска от аномалии трябват и измерванията от прегледа. Нещо не си разбрала според мен.

Биохимичен скрининг в I-ви триместър на бременността (11 до 13+6 г.с.)
За изследването е необходим предварителен ултразвуков преглед, който задължително трябва да съдържа следната информация:   
- дата на прегледа (до 2 дни преди вземането на пробата)   
- дължина на ембриона – т.нар. CRL. Тя трябва да е от 41мм до 79 мм, тъй като използваният от нас софтуер оценява риска за синдром на Даун само при такива стойности (в тези граници).   
- NT (т.нар. нухална транслуценция), измерена в мм   
- допълнително, може да се отбележи наличието на носна кост при плода, при което оценката на риска за синдром на Даун е малко по-прецизна.


Копирала съм го от тук http://genetika.maichindom.com/за-пациенти/биохимичен-скрининг/.
Моля, сложете го това на първа страница, не като линк, а като текст.

Последна редакция: пн, 22 авг 2016, 08:46 от Elektra.13

# 70
  • Мнения: 98
Моят термин май се измести за 27.03, но има вариант да ми предизвикат по-рано раждане, всичко зависи от това как ще ми е захарта този път. Реших да се следя при АГ-ти при която случайно попаднах, оказа се,че изражда в Шейново, симпатична ми е, говорим си, няма отзиви за нея из интернет, за да се настройвам предварително. Праща ме при специалист за БХС след 7.09 и ще се доверя на препоръката и.

# 71
  • Мнения: 275
Здравейте,
Днес бях на БХС и скрининг - всичко изглежда по учебник Simple Smile !!! 90% е сигурно, че този път ще си имаме момченце Simple Smile!

# 72
  • Мнения: 31
Здравейте,
Днес бях на БХС и скрининг - всичко изглежда по учебник Simple Smile !!! 90% е сигурно, че този път ще си имаме момченце Simple Smile!
Честита радост,дано и на мен ми кажат какви ще са,но казаха,че е рано-ще съм в 11+5г.с.

# 73
  • Мнения: 509
Здравейте,
Днес бях на БХС и скрининг - всичко изглежда по учебник Simple Smile !!! 90% е сигурно, че този път ще си имаме момченце Simple Smile!
Честита радост,дано и на мен ми кажат какви ще са,но казаха,че е рано-ще съм в 11+5г.с.

Колко хубаво,ksielaSimple Smile
Sev75, и аз ще съм на 11г.с. + 4 или 5 дни и това е възможно най-рано допустимото, но докторката ми излиза после в отпуска. Дано бебчето да си върви в оптималните граници, че в противен случай може и да ме върнат. И аз много се надявам да се види пола, нооо много оптимистичен вариант...
Да ви кажа според мен на този преглед е по-вероятно да се видят момченцата, т.к. тяхните полови органи са по-изпъкнали и по-лесно могат да се отчетат. Това ми казаха и при първата бременност, когато докторът предположи, че ще имам момче. Е, позна!  Laughing

# 74
  • Мнения: 275
Sis_87,
При дъщеря ми се видя също много рано Simple Smile около 12г.с... зависи апаратурата и настроението на бебето - накъде се е врътнало Simple Smile
Таткото искаше девойка Simple Smile Беше разочарован малко.... ама нали сега рода ще се продължава и му дигнах тонуса.. Peace

Общи условия

Активация на акаунт