Отговори
# 660
  • Мнения: 6
Момичета, отидох на аптеката с нагласа да си взема олио от бадеми против стрии, но както винаги аптекаркана успя да ме разубеди( редовен клиент съм), та ме убеди да взема Remescar, някой да го ползва ? (Такава цена ми заби, че можех да си взема почти 4 флакона от олиото...дано поне да има ефект..)

Тъй като всичко май е до ген и наддадени килца, аз си реших да се доверя на добрата стара мас. Разбърквам си мас с масло от пшеничен зародиш, кокосово, бадемово и парфюмно масло. Пък да видим  1swing

# 661
  • Мнения: 140
Момичета, отидох на аптеката с нагласа да си взема олио от бадеми против стрии, но както винаги аптекаркана успя да ме разубеди( редовен клиент съм), та ме убеди да взема Remescar, някой да го ползва ? (Такава цена ми заби, че можех да си взема почти 4 флакона от олиото...дано поне да има ефект..)
хах,
Също все още не мога да реша с какво да се мажа, за сега съм с олио на Икаров, но искам нещо по- надеждно. На каква цена е това, което са ти препоръчали?
Има една серия , скъпичка е - Мустела...

# 662
  • Мнения: 256
Аз съм след инсе, но пия Дуфастон. Докито което прави инсето каза да го пия до 25 седмица, но АГ което ми следи бременността каза да го пия до деня на БХС, който е на 13.09.

# 663
  • Мнения: 796
kiddyz, и аз все си мисля, че е до ген, ама знае ли се...майка ми и сестра ми с по 2 бременности са нямали стрии...искрено се надявам, че и при мен ще е така, но превантивна мярка все пак. С две приятелки като сме ходили на плаж съм ги виждала, че имат много и дълбоки стрии след бременността , но ми е неудобно да питам мазали ли са нещо.
Anasta, това което взех струва 25,40€ ooooh!... а олиото беше само 7 Tired

# 664
  • Мнения: 140
Да, варияцията в цените е голяма. Тези на Мустела са също от 30 до 50 лв.
В биомагзините има масла за бременни, около 30 лв за 100мл.
Може пък да со взема два вида мазила и да редувам. 😉

# 665
  • София
  • Мнения: 855
Сис, и аз имам болки в таза, и то докато лежа хоризонтално, точно на една точка, прилича на история с нерв. Не се успокоява от нищо но пък го имам само като лежа.  В понеделник съм на консултация и ще питам, засега е доста търпимо...

letisiq07 възможно е болките да са били от това, че си стояла сгъната цял ден без много мърдане. Ако имаш ходене много на често до тоалетна с няколко капчици само, съпроводено с парене и болка, и/или температура, внезапно гадене/повръщане и болка горе, високо, в кръста, това са симптомите на уринарна инфекция. Но по-често боли само едната страна, при теб е в кръста, но двустранно, според мен е защото растем, а и защото не си се движила цял ден. Излизай "до тоалетна" по време на лекции и се разтъпчи, ако ти направят проблем просто кажи че отиваш то тоалетната и се разходи малко. Едва ли някой ще пита Simple Smile

Момичета, относно продуктите против стрии от аптеката, аз препоръчвах това, от което съм имала отзиви от клиентки. Но въпреки това има колеги, които биха препоръчали продукт, само защото имат поръчани огромни количества от него в складовете и трябва да се продаде. Аз проверявам редовно мненията на мамите, за мен имат значение. Винаги гледам срока на годност и "пресмятам" дали ще мога да го употребя, ако е по-къс. Течните форми се изразходват най-бързо, особено емулсиите (тип мляко), след тях олио-подобните продукти, маслата (butter) вървят най-бавно.

# 666
  • Мнения: 786
Sis 87  Болките в таза ги имах и през първата бременност, но на по-късен етап, когато бях наддала кг.,а сега вече ги имам. Забелязах, че болките през нощта ги имам, когато същия ден съм се движила по-малко и съм мързелувала-лежала.

# 667
  • Мнения: 6 581
Искам да попитам момичетата, които сте забременели ин витро спряхте ли Фраксипарина и ако да правите ли изследвания за сгъстяване на кръвта, защотото моя доктор ми спря лекарството, но не ми назначи никакви изследвания. Сега като чета мнения пише, че трябва да се пускат периодично, за да се провери дали не се е сгъстила кръвта

Аз взимам аспирин протект и мисля като изляза болничен октомври, т.е. като имам повече време, да отида при доц. Паскалева в НКБ - Национална кардиологична болница. Защото доколкото разбрах само там се правят изследвания дали имаш нужда от АП/фракси/клексан, достатъчна ли е дозата и т.н.

Иначе пия неофолик мета и няма да го спирам засега, въпреки че ми казаха. Пия също Омега 3 и това е засега.

# 668
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
За терапия с нискомолекулярен хепарин се изследва тромбофилия (Надежда, Малинов, Геника, Майчин дом...), реално специалиста за преценка на дозата НМХ е хематолог, аз бях при проф Лисичков в Хематологията в Дървеница. Много полезно ми беше това, че се видях с него, много неща ми обясни и като цяло потвърди думите на Сигридов и Русев. По друг начин, доста по-логично и без да стряска. Аз сама се бях стреснала с тези отоци ... но ако нямам терапия, бебо може доста да изостане като размер и да се роди недоносен. Отделно за мен има риск от тромбози след раждане ... абе да не ви стряскам, но не е шега работа Sad

Иначе изследванията са:
Скрит текст:
ПКК с брой тромбоцити
Коагулация: протромбиново време, време на кървене, време на съсирване, фибриноген, аТТп...
Има и някакъв ДДимер, който не съм изследвала сега, а след като минат няколко седмици с терапията.
Това е всичко, ако е наред, после се проследява само аТТп. То реално показва колко бързо се съсирва кръвта. Моето не е ОК, 28сек, при норма 30-36сек.

АП се предписва масово. По думите на професора той намалява броя тромбоцити в кръвта и разширява кръвоносните съдове. Проблема е, че ако има кървене, трудно се овладява, понеже се натрупва и ефекта е 3дни, а за кървене е много. Аз го спрях още в 6та седмица, заради отоците и ми казаха повече да не го пия. Така и така ще съм с клексан. Ефекта от АП се следи с диференциално броене на тромбоцити.

При кървене са ми изписали ударно 12-15 капки Вит К, еднократно и спирам терапията докато не се овладее. Нося ги навсякъде заедно с но шпа.

Последна редакция: пт, 09 сеп 2016, 13:37 от ♥Синеока♥

# 669
  • Мнения: 6 581
Аз не говоря за такива изследвания, нито за тромбофилии.
Като отида ще мога кажа какви точно, но съм убедена, че само в НКБ се правят.

# 670
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Същите са, проверила съм  Peace
Без тромбофилията няма смисъл от тях, ако не си генетично предразположен, би трябвало всичко да е в норма, но това по време на Б е силно относително. Особено фибриноген, на всички Б е над нормата, поради увеличения обем кръв.
Фибриноген отговаря за справянето на организма с тромбоза. Ако има генетично увреждане, каквото имам аз, то организма няма способността да се справя сам с тези малки тромби и така се стига до запушване. При Б има много нови кръвоносни съдове в плацентата и ако се запуши някой, намалява кръвотока към бебето. Това е най-опасно в първите седмици, когато съдовете са много малки, а сега може да е проблем за правилното наддаване. Ако бебето не изостава, то значи че няма проблеми с кръвотока  Peace

# 671
  • Мнения: 509
musleto, ще се замисля върху теорията ти, защото.. и аз имам някои доста мързеливи дни Laughing
WhiteWabbit, сподели ако те посъветват нещо. Аз съм на консултация чааак на 26ти, ако пък положението стане нетърпимо ще отида при семейния лекар.
Anasta87, аз съм с крем на Мустела. На опаковката пише превенция срещу стрии. За бременни е и струва около 50лв. Този месец си мажа само гърдите, корема, талията. Скоро ще почна и бедрата. И все пак мисля, че за около 1,5-2 месеца спокойно може да стигне (голяма опаковка е), коеото е приелмливо за качествен продукт. Много съм доволна още от първата бременност. Съгласна съм обаче и с всички, че много играе и фактора ген Wink

# 672
  • Мнения: 80
И аз знам,че задължително изследване за назначаване на терапия с фракси/клексан е за тромбофилия(4 гена са).Със сигурност не се прави само в определена клиника,защото аз моето съм го пускала в медицински университет(катедра генетика) в Плевен.

# 673
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
И аз знам,че задължително изследване за назначаване на терапия с фракси/клексан е за тромбофилия(4 гена са).Със сигурност не се прави само в определена клиника,защото аз моето съм го пускала в медицински университет(катедра генетика) в Плевен.
Да, аз само изредих тези които знам в София, и че си го правят те, а не дават кръвта на външна лаборатория.
В Плевен има много добри специалисти в тази област.  Peace

Електра, според мен няма нужда да ходиш. Ходиш при добри специалисти, ако бебето изостава, те ще ти препоръчат какви изследвания, ако си расте с нормални темпове просто е излишно. С най-добри чувства ти го казвам. Това само ще повдигне още въпроси и още изследвания, а при Б всички са много относителни ... мисли го като дойде времето. На този етап, това не е фатално за плода и всичко се наваксва след раждането.

За мазане съм решила да си забъркам нещо вкъщи - мас, невен, кокосово масло, нещо такова ... и без това не мога да търпя да се мажа с нещо.

Последна редакция: пт, 09 сеп 2016, 14:32 от ♥Синеока♥

# 674
  • Мнения: 231
Момичета, знаете ли добър доктор за ЖК в болница Надежда в София?

Общи условия

Активация на акаунт