Отговори
# 705
  • Мнения: 116
Добре дошли на новите момичета,лека и безпроблемна бременност.

# 706
  • Мнения: 147
Това с гаденето и повръщането е ужасно. И аз още страдам. Така и не намерих лек. Всеки ден изборът на стомаха ми е различен. Ако изобщо избере нещо. А сънувам храна. Дори насън ям месо, а съм вегетарианка. Луда работа.

# 707
  • Мнения: 145
Ох пробвах с лимон, минава обаче сега и киселини имам и става ужас,но ще опитам със сухари.  Дано след 12 седмица минат, остават ми още няколко дни и влизам в 13. Ще стискам зъби Wink

# 708
  • Мнения: 351
Добре дошли на новите майчета. Започнахме да се заформяме хубава бройка Simple Smile
Аз бях на преглед преди десет дни. Доктора каза - може би момиче, но много бързо се скри. Със сина ми бях на 300% убедена, че е момиче и се шашнах като казаха момче, затова сега не смея още да повярвам, но много ми се иска да е девойка Simple Smile
Хемоглобина ми пак излезе нисък - както винаги и трябва да започна прием на желязо Sad

Относно имената - от първата ми бременност имаме име за момиче, което така и не ни потрябва. Много трудно измислихме име за момче и сега ако пак се наложи... направо не знам Simple Smile Та дано е девойка, защото иначе ще видим зор. Със сигурност няма да е кръстено на никого - както и първия път. Единственото, което ме тормози е, че няма името няма галено...

За количките - не изживях тази хамалогия с избирането. Като купувахме леглото, видях в магазина една, която ми хареса и я взехме. Беше 200лв. Нито гуми е пукала, нито ми е създавала проблеми. Беше си с бебешки кош, зимно покривало за крачета и всичко необходимо. Търкалях е година и половина и си е здрава, така че пак ще си я ползвам.
Слинг и кенгуру така и не носих. Синът ми се роди 4кг. На 4м вече беше 7,5 кг - беше ми невъзможно да го нося в слинг без да си причиня схващане и болки в гърба. Но ако този път се роди някоя фина мома - не се знае Simple Smile

# 709
  • Мнения: 251
Аз мисля, че при теб рискът ще е много малък, защото си под 35г и няма смисъл от амниоцентеза. Но както си решиш.
БХС прави ли?
Първият БХС е ок. Но съм решила да се застраховам .
Днес ми излязоха резултатите от генетичните изследвания за тромбофилия - положителни - това ми обясниха от лабораторията по телефона. Сега ги гледам и нищо не разбирам  - хетерозиготен носител съм на Val34Leu, I/D(ACE, 4G/5Gza PAI. Това мн ме притесни, а съм на преглед чак във вторник

# 710
  • Мнения: 140
Здравейте мами Simple Smile
На мен ми е все още рано за количка, ще изчакам до Коледните намаления, но ви се радвам, че някои имат избран модел, браво 😃
Вчера ми правиха УЗ и оставих кръвна проба за генетични изследвания. В МД ги правих.
Нищо не ми казаха за пола, а вече ме гони любопитство.
До преди няколко дни пазех бременността  в тайна, знаеха само най- най- близките,но вече се престашавам и казах и на няколко колеги, приятели..
Как процедурата вие при прегледи, изследвания- отпуск ли взимате? Аз - да
Как ви се отразява работата, изморява ли ви ?
Мен ме помолиха да замествам и колежка до края на Септември и още от сега ми се струва мн нанагорно, при положение, че и съботите са работни ..
Леко бременеене , дами 😉😃😉

# 711
  • Мнения: 62
Момичета да кажа какво ми се случи. Прибирам се аз преди малко, събличам се, откопчавам сутиена с огромно нетърпение и някак подозрително поглеждам гърдите си, като едното зърно ми се стори не както трябва. Отивам пред огледалото и виждам че половината се е издуло, а другата половина си е нормално. Натиснах го няколко пъти и се оправи, за първи път ми се случва. Нормално ли е, според мен е

# 712
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Днес ми излязоха резултатите от генетичните изследвания за тромбофилия - положителни - това ми обясниха от лабораторията по телефона. Сега ги гледам и нищо не разбирам  - хетерозиготен носител съм на Val34Leu, I/D(ACE, 4G/5Gza PAI. Това мн ме притесни, а съм на преглед чак във вторник
Хетерозиготното носителство е по-добрия вариант, половин ген не ти работи, но все пак около 30% работи, не е страшно, аз съм хомозигот на ПАЙ, и пак е предразположеност, т.е. не е сигурно, че ще стане нещо.
Val34Leu, не го знам какво е, но и там си с половинка ген, така че не е страшно, ще ти кажат допълнително.
Само не знам двете в комбинация как работят ...

# 713
  • Мнения: 6 542
Аз мисля, че при теб рискът ще е много малък, защото си под 35г и няма смисъл от амниоцентеза. Но както си решиш.
БХС прави ли?
Първият БХС е ок. Но съм решила да се застраховам .
Днес ми излязоха резултатите от генетичните изследвания за тромбофилия - положителни - това ми обясниха от лабораторията по телефона. Сега ги гледам и нищо не разбирам  - хетерозиготен носител съм на Val34Leu, I/D(ACE, 4G/5Gza PAI. Това мн ме притесни, а съм на преглед чак във вторник
За генетичните можеш да питаш в тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=935929

Аз не би правила амниоцентеза при добри резултати от БХС. Всъщност моите са такива и няма да правя - за мен е излишен риск.

# 714
  • Мнения: 164
Letisiq ,при мен също се наблюдават подобни промени-веднъж са си напълно нормални, после при едното има промяна- не мисля, че е нещо притеснително.

# 715
  • Мнения: 152
Здравейте и от мен, и добре дошли на новите момичета! Аз вчера бях на преглед всичко е наред с бебето, а аз съм с възпаление на пикочните пътища и микроби в урината, изписа ми антибиотик Седакс.
На 29.09 съм пак, каза че тогава ще ми каже какво е. Много се вълнувам, а вече 2 пъти сънувам че е момче.   Simple Smile

# 716
  • Мнения: 62
Letisiq ,при мен също се наблюдават подобни промени-веднъж са си напълно нормални, после при едното има промяна- не мисля, че е нещо притеснително.
И аз не смятам че е нещо притеснително ама да чуя и други мнения, за това питах.

# 717
  • Мнения: 730
Здравейте момичета,

Много се радва да се включа в темата.
Термина ми е 8 март, втора бременност (момиче) (или по - точно четвърта, едно момче на 12год (много трудна бременност - с разкритие в четвъртия месец)  и два спонтанни аборта, последния март тази година.Водя се пак рискова бременност . На 33 години съм. След първото ми раждане по нормален път , остана плацента , която я откриха след 50дни.  Получих възпаление при което кървях многократно и всеки път кюртаж - така 6 броя. След което не можех да забременея дълго време .Притесненията са ми големи и за това правя всякакви изследвания.  Едно от следващите е амниоцентеза, от която много се страхувам за евентуална загуба на плода. Затова почнах да се интересувам от неинвазивните пренатални тестове - "Пренатест" , "NACE", "HARMONY" и др.
Искам да ви питам , дали някоя от вас е направила или мисли да прави такъв тест и какво ви е мнението

Аз правих пренатест преди две седмици. Резултат получих след 3 дена. Понеже не живея в Бг за цена не мога да те ориентирам, и тук е скъпа процедура. Доволна съм. Ако е едно бебчето полът излиза на 100%, аз съм с две и не е ясно.

# 718
  • Мнения: 32
На мен освен че ми се увеличиха банките, а ми излезнаха и 1000 беадавички, освен това имам проблем с пъпа от години си сълзи на моменти и боли,може да се случи 2 пъти в годината, но се случва,и сега много се притеснявам че като ми расте корема ще стане сериозно
myrcheta и аз преди години имах проблем със пъпчето, течеше някаква смрад от него и беше много неприятно. Попаднах случайнино на коремен хирург във вмб Варна и съм много доволна, вече 10 год нямам проблем. Заши ме със местна упойка и нищо не усетих. Според мен е добре и ти да се обърнеш към някой хирург докато е рано за да си спокойна. Аз имам проблем със миомен възел, който беше съвсем малък и не трябваше да прави проблеми, понеже беше на хубаво място. Но сега е започнал да ресте и доктора се притеснява, че може да направи проблем. Има ли някой със подобни проблеми?

# 719
  • Мнения: 231
Мамии, да се похваля, че излязоха резултатите от БХС и са добри. Обаче ме хвана ужасна настинка.. кашлица,запушен нос , гърло и страшно главоболие. Утре ще ходя на преглед, но съв доста притеснена.

Общи условия

Активация на акаунт