Бебето ака но се напъва доста

  • 13 649
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте,
Бебчо е почти на 2 месеца. Храня го с адаптирано мляко. Ака по 1 път на ден, но се напъва много и ме е страх да не се изсипе. На какво се дължат тези напъни и как да му помогна да ака по-лесно

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Каква е консистенцията на резултата?

# 2
  • Мнения: 3 841
Здравейте,
Бебчо е почти на 2 месеца. Храня го с адаптирано мляко. Ака по 1 път на ден, но се напъва много и ме е страх да не се изсипе. На какво се дължат тези напъни и как да му помогна да ака по-лесно
Ако няма запек,значи-колики:)Ще мине не се притеснявай!Тяхната храносмилателна система е все още несъвършена в началото,затова така...Даваш ли пробиотични капки?Масажи правиш ли?

Последна редакция: пт, 19 авг 2016, 13:08 от eleaa

# 3
  • София
  • Мнения: 22 953
И при нас имаше период,в който много се напъваше,за да ака,всичко е наред,не се притеснявай. Peace

# 4
  • Мнения: 8
Ами редичко си ака даваме инфакол за коликите

И му мажа коремчето с ром или коняк и си пие поне по 2-3 шишенца от 120 мл
 с вода

Последна редакция: пт, 19 авг 2016, 13:39 от AnMary

# 5
  • Мнения: 3 841
И му мажа коремчето с ром или коняк
Щом си ака с нормална консистенция,няма проблем.Не мисля,че е удачно да го мажеш със спирт...

# 6
  • Мнения: 8
Не знам. Педиатърката каза да го затопляне така

# 7
  • Мнения: 3 841
Аз затоплях коремчето със затоплена кърпа или пелена,  имай го като идея.

# 8
  • Мнения: 8
Да благодаря за идеята Simple Smile
Дали е възможно нашият проблем да е от адаптираното мляко? Опитахме с НАН и CELIA и резултатът е все същият. Всъщност скоро му не е кой знае колко рядко не е като водичка но пак е редичко

# 9
  • Мнения: 1 907
Коремчето може да се затопля с възглавничка с костилки или топла пелена. Не бих мазала с алкохол, той прониква и през кожата  Shocked Поредният педиатър с гениална идея  ooooh!
За напъването- ако не плаче и резултатът е кашав, не бих се притеснявала.

# 10
  • Мнения: 5 060
Нормално е детето да се напъва, не е от млякото.
Даваш ли пробиотик, ако не, можеш да добавиш Линекс бейби, много помага. От както го давам на моето дете , не го усещам когато ака.
Можеш да му помагаш и с масаж на коремчето, около пъпа по посока на часовниковата стрелка.
Затоплянето на коремчето облекчава коликите, не изхождането.

# 11
  • Мнения: 8
Проплака си от време на време докато ака но рядко. Давам му само инфакол за коликите

# 12
  • Мнения: 3 841
При нас смяната на АМ не реши проблема,  давах Хип и после Лактана...Помагаше ни Биогайа и Колийф,както и масажи. Но!  Единственият лек е времето- ще мине! С и без капки с времето минава. При нас продължи 4 месеца...

# 13
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Инфакол с пробиотик има по добър ефект за коликите и съответно регулира стомахчето и няма да има проблем с акането. Peace

# 14
  • Мнения: 8
Вече второ шишенце почнахме но не виждам да му помага за акането

Общи условия

Активация на акаунт