Лежащи бъдещи майки - 36

  • 53 042
  • 776
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 16
А да ви питам, като все пак тръгнете да оридете до някъде задъхваше ли се. Направо едва дишам аз, а лежа сравнително от скоро...

# 31
  • София
  • Мнения: 237
Аз утрогестана го пия за съжаление заради серклажа не мога вагинално и ми става ужасно много лошо от него. За контракциите магнезия въобще не ми действаше, пиех го 3 х 2 и нищо, затова го сменихме с нифидипина засега ми действа добре, най-евтиния вариант е междудругото 😊. Аз не бих рискувала с дамски душ в никакъв случай, ежедневките и при мен вървят като топъл хляб, но е нормално. Течението при бременните трябва да си го има за да се прочиства влагалището. Орхидейка, аз лично не бих мръднала ако ще целата рода от Китай да е дошла, лежи си, почивай си всички други пращай "у лево" да се оправят. Важното е да гушнеме живи и здрави дечица, всички други ще позачакат 😆

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Да нямя никъде да ходя повече  Naughty
Buyo защо да не може вагинално заради серклажа, аз си го слагам вагинално доктора така каза (и аз съм със серклаж)

# 33
  • София
  • Мнения: 20
Момичета, гледам, че всички пишете за 36 седмица,  но не се ли води 38 като граница? Аз съм 35+4, но още не ми е спокойно, чакам си 38 и още му треперя.

Иначе съм на 3х1 магнерич и но шпа при нужда. То разлика между магнерич и магнерот няма  освен производителя... или се лъжа?

# 34
  • Мнения: 1 739
И аз съм със серклаж и само вагинално утрогестана.
Пандиктон, дишай вече спокойно. След 34 още бебето има шанс на доносено дете, дробовете трява да са развити добре.36 се води вече, че е девети месец, иначе за доносени ги водят от 37.
Аз лично целя36, защото в моята болница тогава приемат за раждане, преди това те пращат д угаде, където има добра неонатология- Токуда или МД.

# 35
  • Мнения: 969
Аз съм на 4 етаж без асансьор и сериозно се задъхвам на качване. Почивам между етажите! Доки каза, че е нормално, нали изтласкваме много повече кръв за единица време.
И аз не бих рискувала с интимни душове!
Да, 36 седмица означава, че влизаш в 9 месец и вече може да чакаш всеки момент да родиш Simple Smile

# 36
  • Мнения: 5 060
R_N, коя е твоята болница?

И аз слагах вагинално Утрогестана, а когато се налагаше да го пия изобщо не го вземах, защото ми ставаше много зле.

# 37
  • Мнения: 1 739
В Щерев се следя и се надявам да успея там да родя  Praynig
За задъхването, аз докато се изкъпя се уморявам и почивам, после мм ме облича и аз едва дишам. Живеем в къща и има много стълби, докато стигна до колата направо умирам!

# 38
  • София
  • Мнения: 237
Аз пак уточнявам, че съм със серклаж "на горещо" трябва да се пипа колкото е възможно най-малко вагинално. Малко по-специфично е отколкото при нормалните серклажи. Затова не ми ползволяват вагинално - само го пия. Много ми става зле но се опитвам да заспивам и ми минава.. нали така или иначе лежа, така че свикнаха всички около мен с т.н. мой график 😀 аз ходя в Мбал Надежда и там имат добра неонатология, израждат и по-малки деца, като ако има нужда след раждането прехвърлят детето в МД.. аз там се чувствам сигурна защото др. Михова лично се е заела с мен и й имам огромно доверие.

# 39
  • Мнения: 5 060
В добри ръце си.
Преди си мислех, че не израждат недоносени, но моят син го родих там, имаше и други като него.

# 40
  • София
  • Мнения: 237
И аз така си мисля, че всичко ще бъде наред. Аз дъщеря ми родих също там имаше едно мъниче родено 1500гр. След 20дни го изписваха живичко, здравичко и над 2500гр. Надявам се всичко да мине добре

# 41
  • София
  • Мнения: 1 676
R_N, и аз съм в Щерев. И бях на ФМ при Чавеева. Страхотен лекар. Сигурна съм, че бебчо ще стои в на мама коремчето до 36 седмица. Hug

# 42
  • Мнения: 1 739
И моя серклаж е на горещо и в късна седмица го правиха /25/, ама утрогестана ми казаха, че за да действа на шийката като химичен серклаж само вагинално.
Щастливка, а иначе кой те следи? Аз за тази бременност приключих плановите ФМ при нея, много е готина иначе и е страхотен професионалист. Нас на първата ФМ ни изкараха единия риск доста висок и на втората като й споменах, веднага отхвърли и ни успокои, че за нея бебето е напълно здраво и перфектно развиващо се.

# 43
  • Мнения: 16
Някой беше писал че пие аспирин...За болки ли го пиете или с друга цел. А магнерича и магнерота би трябвало да са различни. А задъхването според мен е от това лежане...

# 44
  • Мнения: 1 739
Аз пия аспирин протект за разреждане на кръвта е. Иначе аспирина е забранен при бременност.

Общи условия

Активация на акаунт