Юлски бебета 2016

  • 40 271
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 515

Някой беше писал за връщането. Май беше Дени. Катето беше на АР на Хипп. Уж всичко се оправи, но сега яде по 7 пъти на ден по 130 грама, като последните 4 пъти ги прави всеки следобяд между 4 и 10. Яде на час и половина и само връща ли, връща... Няма спирка. Сменям дрехи по 10 пъти на ден. Чудя се дали да не въведа отново малко АР мляко.

Ние сме си все още на Аптамил АР, мисля да не го сменям докато не спрат всякакви такива неща.
При нас се случва рядко, има дни в които изобщо не връща, в други 1-2 пъти му се напълни устата,
Но има по 1-2 дни в които изобщо не връща.
Все още сме си на 5бр хранения по около 150-170 мл правя мляко.
СПоред кутията след 4-ти месец би трябвало да правя 180мл, а според килограмите дори пише 210 мл....
Та явно скоро ще му увеличавам даже порцията, което обаче ме притеснява, дано да преминат тези симптоми на рефлукс вече.

# 676
  • Мнения: 615
Утопии, добре казано африканчо!  Peace

# 677
  • Мнения: 580
И ние нощем точно на 3 часа се събуждаме да ядем. Андито заспива към 19 и 30 -20, но някой път се събужда към 10,11 и му е мн трудно да заспи. За това предпочитам да заспи по-късно, но да си спи. За сега не ми се получава просто към 8 мн му се приспива и нищо не може да го спре да заспи. Иначе сутрин не моха да го събудя, днеска аз го събудих в 8 и 30!

# 678
  • Варна
  • Мнения: 1 185
 Моята дъщеря един ден заспива в 19 и не мога да я събудя за нищо на света,един ден заспива в 22 ,друг ден в 00. Един с друг ден не си приличат,всеки ден с нови номера. Не знам как бих могла да създам режим на заспиване... Някъде бях прочела,че когато на едно бебе му се спи , нищо не може да го събуди,а когато не му се спи нищо не може да го накара да заспи. При нас това важи с пълна сила.
 Относно връщането на храна ние сме само на кърма. Имаше период в който беше спряла да връща и сега от няколко дни отново с пълна сила връща и аз преобличам по няколко пъти. Аз мисля, че е от скока в растежа и съответно промяната в храненето. Поне ние имахме такъв период...криза в кърменето и яденето на Бебка. Да не би да се получава същото нещо и с АМ ? Бебетата да ядът по-лакомо,повече и стомахчетата им да не са привикнали още?

# 679
  • Мнения: 341
Като чета за 5 хранения и за такива количества като 150-170 и се чудя кога ли ще стане това и при нас  Confused. Струва ми се много хубаво.  Laughing Нашите са 9-10. Едва е минал час и половина и почва да хленчи, че е гладна. Какво ли не правя, за да отложа с половин час. Тоест, ако зависи от бебе, ще яде през час и половина. Не ми се струва нормално.
Ние си лягаме към 7-8 и ставаме към 7 сутринта. Междувременно имаме 3 нощни хранения.
Около обяд обикновено заспива по време на ядене, но последните дни се събужда като я оставя в кошарата и колкото и да люлея, не може да се приспи. И после реве, че й се спи. Стряска се от шумове много лесно.
Започна да хваща висящите играчки и да ги дърпа към себе си, за да ги лапа. Но предпочита ръцете си да ближе.
Онзи ден ми гукаше много като я сложа по корем и застана пред нея, но вече не иска.  Confused Много беше сладка, стопляше ми сърцето. Дано пак да започне.

# 680
  • Мнения: 195
LeiDi_Star от колко време е това положение, защото минахме и през такъв период за около 10-тина дни, сега пък бяхме в период да не му стига нормалната доза и правех по още 30мл, така че ако не е продължително не се тревожи, всякакви периоди минават
Африканчо нашето педи каза че може и за 1 ден всичко мина, дадоха ми от аптеката вкъщи да си ги забъркам та съставките са сребърен прах и сребърна вода, даже по-щадящо ми се струва от всички видове капки
И ние сме все с юмруците до лактите даже в устата, но бибата, която си ползва в такива случаи не я иска, така че не се мъчете, опознават света, започвайки с тялото си, после ще си  ядат краката като ги докопат  Mr. Green
Пу-пу заспива много лесно, някой път обаче се скубе и дере главата зверски докато заспива та сега му слагам една играчка нея да държи вместо косата си и гледката е толкова мила  Hug

# 681
  • Мнения: 314
Uvajenie,
Не ме притесняват храненията. Трудно ми е и съм много изморена, а и съм с две деца. Но като търси да яде, какво да правя?! Педи въобще не пита колко хранения има. Дори не поглежда месец спрямо месец как качва. Преценява общото му състояние.

# 682
  • Мнения: 515
Като чета за 5 хранения и за такива количества като 150-170 и се чудя кога ли ще стане това и при нас  Confused. Струва ми се много хубаво.  Laughing Нашите са 9-10. Едва е минал час и половина и почва да хленчи, че е гладна. Какво ли не правя, за да отложа с половин час. Тоест, ако зависи от бебе, ще яде през час и половина. Не ми се струва нормално.
Ние си лягаме към 7-8 и ставаме към 7 сутринта. Междувременно имаме 3 нощни хранения.
Около обяд обикновено заспива по време на ядене, но последните дни се събужда като я оставя в кошарата и колкото и да люлея, не може да се приспи. И после реве, че й се спи. Стряска се от шумове много лесно.
Започна да хваща висящите играчки и да ги дърпа към себе си, за да ги лапа. Но предпочита ръцете си да ближе.
Онзи ден ми гукаше много като я сложа по корем и застана пред нея, но вече не иска.  Confused Много беше сладка, стопляше ми сърцето. Дано пак да започне.

На колко месеца е бебчето?
След 3-ти месец определено не е препоръчително да има повече от 6-7 хранения.
Не всяко мрънкане значи, че малчото е гладен. Ние сме се занимавали по 40-50 мин с какви ли не други неща, дори  и да не е в най-доброто си настроение, ако целта е да избутаме времето.... ние сме на АМ така или иначе не можем да си позволим по-често хранене от на 2,5-3 часа.
Колкото и странно да звучи, аз съм привърженик на идеята, че е хубаво коремчето да почива през нощта.
Относно нощното заспиване, мисля да избутам най-много с половин час напред , та баня, хапване и заспиване към 21-21:30 и дано да спинка спокойно до 6:30-7 , както обикновено Simple Smile

Благодарение на графика, който се опитваме да спазваме, бебчо спи през нощта и вече организмът му си има някакъв ритъм, дори обикновено ака по едно и също време на деня.
Винаги излизаме за разходка всеки ден по едно и също време, дремванията през деня са горе долу по едно и също време... само те са ни проблем напоследък - заспива бързо и лесно в количката или в леглото си, НО все се буди след 20-30 минути сън и после голямо мъчене да поспи още малко...

# 683
  • Мнения: 700
Здравейте Simple Smile Ако започна да предлагам вода вместо храна, то няма ли излишно да му товаря коремчето  newsm78 Не знам ... А пък той вече докато суче си удря главата с ръчичка  Shocked Това нормално ли е според вас? По принцип легнал си маха с ръце и крака, но от няколко дни го забелязвам, че така прави докато суче. Когато храня с шише не го прави.

# 684
  • Мнения: 341
Дени, ще стане на 3 месеца на 11-ти. Точно за храна си плаче. Не успява да изяде голямо количество на един път (70-90 ml). Ако не й давам често, няма да наддава. Ние имаме най-много 2-3 хранения с АМ на ден и гледам да не са поредни, защото не можем да спазим периода.
Явно стомахчето й не се е разширило... не знам....

Последна редакция: ср, 05 окт 2016, 23:16 от Zombie

# 685
  • Мнения: 515
Дени, ще стане на 3 месеца на 11-ти. Точно за храна си плаче. Не успява да изяде голямо количество на един път (70-90 ml). Ако не й давам често, няма да наддава. Ние имаме най-много 2-3 хранения с АМ на ден и гледам да не са поредни, защото не можем да спазим периода.
Явно стомахчето й не се е разширило... не знам....

Е, да, ако изяжда по 70-90 определено огладнява...
Ще свикне ....аз също съм много учудена на количествата, които изяжда моят син, защото той имаше проблеми със стомахчето и в началото доста време се хранеше само на системи, венозно.... и все си мислех , че и неговото стомахче не се е разширило и няма място за много храна, но се оказа обратното...хаха.

# 686
  • Мнения: 355
Здравейте Simple Smile Ако започна да предлагам вода вместо храна, то няма ли излишно да му товаря коремчето  newsm78 Не знам ... А пък той вече докато суче си удря главата с ръчичка  Shocked Това нормално ли е според вас? По принцип легнал си маха с ръце и крака, но от няколко дни го забелязвам, че така прави докато суче. Когато храня с шише не го прави.

И моето така правеше допреди седмица в рамките на няколко дни и спря. Докато сучеше, движеше си ръката напред-назад и се удряше с все сила по главата. В началото ми беше смешен, после се зачудих дали е нормално, но бързо му мина мерака. Навярно по този начин изследват света, нови движения и чувства.
Ако кърмиш, не е необходимо да му даваш вода. Аз ще започна със самото захранване.
Ето едно филмче на английски как да поставяте бебето по корем, за да тренира вратните мускули. Аз си харесах идеи, които досега не ми бяха хрумвали: http://www.babycenter.com/2_tummy-time-why-and-how-to-do-it_10382139.bc

# 687
  • Мнения: 580
Момичета искам да ви кажа адмирации на всички, които си гледат сами бебетата и децата, незнам как го правите. Мъжът ми в момента е безработен и нямам идея как ще се справям като започне работа, при положение, че сега нищо не мога да направя сама.Дори за еин душ не мога да вляза , ако него го няма. Сигурно ще свикна, но ще видя зор.

Последна редакция: чт, 06 окт 2016, 15:59 от Merilin2

# 688
  • Мнения: 543
Момичета искам да ви кажа адмирации на всички, които си гледат сами бебетата и децата, незнам как го правите. Мъжът ми в момента е безработен и нямам идея как ще се справям като започне работа, при положение, че сега нищо не мога да направя сама.Дори за еин душ не мога да вляза , ако него го няма. Сигурно ще свикна, но ще видя зор.
Ние живеем само двамата и мъжа ми е на работа от понеделник до петък. Общо взето сме двете само през повечето време. Отначало и аз не можех и до тоалетна да отида без нея. Сега е по-добре. Чистя си, готвя, тя си стои и се забавлява сама или спи. Даже успявам да гледам телевизия понякога и веднъж отидох до магазина,той е срещу нас, така че беше набързо.  Laughing С времето става все по-лесно сякаш.

# 689
  • Мнения: 615
Хаха, това е много мило, което си написала Мерилин. Моят работи във Враца, аз и децата сме в София и толйова съм свикнала сама да се оправям, че той направо ми пречи като се прибере, все едно трето дете, ама с претенции Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт