Нашите кухни - 65

  • 129 082
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • Countryside
  • Мнения: 11 659
След като стъклото се лепи за подложка, не е ли лесно, просто да се махне подложката заедно със стъклото или аз неяо пропускам при махането на стъклото как точно става ?
Ами то май и ако има подложка и тя се лепи  newsm78 незнам но нещо се понаплаших по темата и май се насочих към плочки. Ако някой има стъкло и го ползва да каже. То довода беше ако нещо падне или го надраска, или го напука... Но май истината е че няма достатъчно отзиви по темата, примерно 10-15г ползване.

# 676
  • Мнения: 2 708
Джоселин, честита да ти е. Много ми е уютно у Вас   Hug, много ми е приятно да разгледам снимките и да ти "погостувам". Благодаря ти, че ме "прие на гости". Вкусни гозби да приготвяш, вълшебни мигове да имаш  Hug. Плочките са мн оригинални, супер са.

# 677
  • Sofia
  • Мнения: 866
Джоселин, невероятна кухня! Честита да ти е!  bouquet

Пепински, благодаря!  Hug

# 678
  • Sofia
  • Мнения: 9 782
Не знам за този вариант на лепено на подложка стъкло, може и да има, но аз съм сменяла залепено стъкло-гръб, беше се пукнало над котлоните, уж закалено. С чукове го строшиха на малки части, за да го махнат, изобщо не ми хареса това, после се наложи навсякъде да се чистят тези стъкълца.

# 679
  • По света и у нас
  • Мнения: 189
   Джоселин, честита нова кухня! Чудесно изглежда! Simple Smile

# 680
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
Вижте тук - http://interior-i.bg/userfiles/editor/file/SCHUCO.pdf страница 108/109 (или от пдф 4-та), това е система за гърбове на кухня независимо дали е стъкло или пдч, профилите се монтират на на плота и на дъното на горния шкаф и гърба се защипва, няма лепене. С този профил е по-скъпо, но си има и опция с лед. На 109 страница е по-лесен за монтаж, само трябва да се застопори в горния шкаф, но стъклото трябва да е по-дебело, в случая 16мм.

# 681
  • Мнения: 2 998
Josellyn, за какво е контактът до прозореца? Според мен там е по-добре да се сложат някакви рафтчета (да не са бели), за да придадат някаква дълбочина. Иначе в момента масата и столовете се сливат със стените и винаги ще ти изглежда празно. Дясната сттена си е много добре така и ми се струва, че може да стане прекалено, ако се сложи нещо под 3-те картини. А и няма ли да пречи като се сяда?

# 682
  • Мнения: 817
Josellyn, относно прозореца, може да сложиш има едни щори , казват им "щора -перде" , поне в офиса, в който бях да ги разгледам. Създават доста уют според мен, отвън изглеждат като вертикални щори, а отвътре са пердета - цветове има избор. Като ги направиш да се отварят към климатика ще е супер , и ти си преценяш колко отворени да бъдат.

Относно принт стъклото - аз съм твърдо ЗА. То всъщност ""отваря" кухнята. Сега гледам картинки - спряла съм на някакъв пейзаж или някакъв водопад ми се ще. Не му мислете, ако се пукне, те са закалени и едва ли някой ще тръгне да хвърля ножове или тенджери срещу него  Laughing

# 683
  • Мнения: 1 532
Ние сложихме стъкло, едноцветно няма принт , ММ го избра в последния момент още не сме ползвали и кухнята но се надпвам д анямаме сериозни проблеми с него. Фирмата която ни монтира кухнята ни монтира шкафове, фурна , котлон и абдорбатор . Цплото ВиК го остави така. Нито един контакт не монтира върху стъклото и не монтира осветлението на самата кухня под горните шкафове. Кажете ми това ли значи включен монтаж или имам пълно основание да съм недоволна от тази фирма. Уж всичко щяха да оправят а сега ММ добре че има майстор под ръка който му помага за тези работи иначе да си виспхме с недовършена кухня много време

# 684
  • София
  • Мнения: 3 072
Лия,Жоселин чудесни кухни.Само вкусни манджи да готвите и да събирате добри приятели в тях.
Жоселин, и аз не бих сложила нищо на дясната стена,може би едно цвете в ъгъла би стояло добре(да е по-високо отколкото широко).
Не виждам какъв е проблема да сложиш щора на прозореца.При нас в хола са сложени хоризонтални щори,ще има и пердета.А на прозорците към кухн.бокс сложихме ролетни щори от Икея.Ето такива 
http://www.ikea.bg/textiles/Curtains-and-blinds/Blinds/61839/90059/

# 685
  • Варна
  • Мнения: 924
Josellyn, кухнята ти е много хубава. Само малко детайли й трябват и ще стане супер.

Първи вариант:
сложи една рамка или колаж от малки рамки на стената до прозореца. Големите рамки на съседната стена ги махни и сложи 2 дървени рафта с черни конзоли и си нареди разни шукарийки, стъклени буркани, семейни снимки и много много други неща. 1. 2. 3. 4.

Втори вариант:
сложи си перде до земята и го дръж дръпнато в ъгъла само от едната страна. Също и едно килимче няма да е зле. цък

Липсва й малко уют, а уют се постига с текстил (килими и пердета) и лични вещи. В момента все едно се каниш да продаваш апартамента. Така изглежда.

# 686
  • Мнения: 2 998
И аз мислех да предложа килимче, обаче ми се струва непрактично в кухнята. Може би, ако е някое леко и лесно за изтупване, но пак ще трябва често да се местят масата и столовете.

# 687
  • София
  • Мнения: 228
И аз за килимче си помислих Simple Smile. Иначе ние мислим да слагаме римски щори, но ще си ги шием, за д амога да избера плата.

# 688
  • Мнения: 39 770
Да кажа и аз моите идеи- тези 4 рамки са ми прекалено големи и подредени.
По- добре ще е за мен по- малки рамки, небрежно разположени.
За перде съм. Щом е едно помещение с хола- нека пердето да е като това в хола. И трябват аксесоари и цвят!

# 689
  • 70% Варна, 30% Шумен
  • Мнения: 84
Какво мислите за кухня от модули?

Общи условия

Активация на акаунт