Нашите кухни - 65

  • 129 027
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Раковски
  • Мнения: 2 172
 Икеа, диалог, арон, виденов... всичко е на модули.

# 691
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
Не знам за този вариант на лепено на подложка стъкло, може и да има, но аз съм сменяла залепено стъкло-гръб, беше се пукнало над котлоните, уж закалено. С чукове го строшиха на малки части, за да го махнат, изобщо не ми хареса това, после се наложи навсякъде да се чистят тези стъкълца.
От какво се счупи  Shocked точно същото ми разправяше и дизайнерката, все пак било стъкло, можело да се спука или с нещо да се удари и нарани, съответно напука. Но май все повече се насочвам към плочки, ама и лепенето им е една играчка...

Джоселин, поздравления страхотна кухня! Със здраве да си я ползваш!

# 692
  • Мнения: 1 700
Не знам за този вариант на лепено на подложка стъкло, може и да има, но аз съм сменяла залепено стъкло-гръб, беше се пукнало над котлоните, уж закалено. С чукове го строшиха на малки части, за да го махнат, изобщо не ми хареса това, после се наложи навсякъде да се чистят тези стъкълца.
От какво се счупи  Shocked точно същото ми разправяше и дизайнерката, все пак било стъкло, можело да се спука или с нещо да се удари и нарани, съответно напука. Но май все повече се насочвам към плочки, ама и лепенето им е една играчка...

Джоселин, поздравления страхотна кухня! Със здраве да си я ползваш!
Е майстора да му мисли, все пак ти няма да ги редиш. за мен е по-добре плочки.

# 693
# 694
  • София
  • Мнения: 2 439
Здравейте, от доста време чета темата, гледах и се радвах на страхотни кухни и уж всички неща помних, но сега като стигнах до етап нова кухня половината неща забравих и затова ще питам с молба за съвет. Ще имам отделно плот с котлони и фурна в колонен шкаф и мислих под котлоните да имам три чекмеджета - плитко за черпаци, решетъчни лъжици и подобни и 2х35 см. за тенджери. Замислих се обаче дали пък котлоните няма да нагряват плиткото чекмедже и дали е удачно? Вие как сте си организирали шкафа  под котлоните? И другото ми питане - кой размер бурилиера е най-удобен - 15, 20, 25 или 30 см. Имам спомен, че някой коментираше, че 20 см. е най- зле, но дали е така и защо?  До тази бутилиера ще имам шкаф (за прибори и за чинии) като при шкаф за бутилиера 15 см. той ще е 69 см., при 20 см. ще е 64 см., 59 см. при бутилиера 25 см. и 54 при шкаф-бутилиера 30 см. Това реално ми се явява плота между мивка и котлони. Нямам друго място за бутилиера, бокса е малък с кухня на Г 2.35/1.20 м. от новите холокухни. Благодаря предварително.

# 695
  • Бургас
  • Мнения: 10 355
Моята бутилиера е 15 см. Дърводелеца ме посъветва да е толкова, защото при по-големите бутилките се клатят и не са стабилни. Послушах го и не съжалявам.  Наистина съвсем спокойно и стабилно се събират шишета олио, оцет, зехтин, уиски, водка и кутии натурален сок. Mr. Green

# 696
  • Раковски
  • Мнения: 2 172
Аз съм един от хората които не харесват механизма за мебели с размер на шкафа 20см понеже мястото за бутилки е по-голямо от това за 15 см и се клатят. За почти вскички механизми има ограничители или разделители за да не падат бутилките.

# 697
  • Варна
  • Мнения: 6 884
Каква е логиката да се сложи 20см за бутилки? Дамаджани ли ще се слагат вътре?
По-широките механизми са за други неща да се слагат вътре и според мен се ползват на места където няма възможност за друго. Защото 20см широко шкафче с рафтове е неудобно и непрактично. Аз имам един долен ъглов 25см с механизъм. И същия над него, без механизъм обаче в който ще наредя неща които ползвам наистина рядко. Домашната аптечка например.Simple Smile

# 698
  • Варна
  • Мнения: 916
Аз съм със шкаф за бутилки 20 см и не го ползвам. Много ме дразни. Всичко се клати вътре и пада. В следваща кухня може би няма да има такъв.

Имам и плитко чекмедже под котлоните. Вътре всичко се нагрява, но леко и не опасно, според мен. Държа си приборите ца готвене и са леко топли като ги взимам. Така, че мисля не е проблем да си направиш такова чекмедже. Надолу са ми 2 по-дълбоки за тенджери и тигани. Много е удобно.

# 699
  • Мнения: 809
Здравейте, от доста време чета темата, гледах и се радвах на страхотни кухни и уж всички неща помних, но сега като стигнах до етап нова кухня половината неща забравих и затова ще питам с молба за съвет. Ще имам отделно плот с котлони и фурна в колонен шкаф и мислих под котлоните да имам три чекмеджета - плитко за черпаци, решетъчни лъжици и подобни и 2х35 см. за тенджери. Замислих се обаче дали пък котлоните няма да нагряват плиткото чекмедже и дали е удачно?

Тъй като преди 7 години правих кухня (сега ми се налага пак) , от опит мога да кажа, че няма никакъв проблем да има чекмеджета под плота, аз там си държа приборите. Не нагрява изобщо.

# 700
  • Мнения: 5 047
Аз имам широка бутилиера, 30 см. Не се клатят дори високите бутилки, защото има нещо като предпазна решетка / парапет отстрани и по средата, с което бутилките се фиксират успешно.

# 701
  • София
  • Мнения: 2 439
Много благодаря на всички за отговорите - ще заложа на бутилиера 15 см. и плитко чекмедже под котлоните както съм го замислила.

# 702
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
Liya_LT, кухнята ти е СТРА-ХОТ-НА! Черното е уникално! Днес са започнали и нашата черна матова кухня и нямам търпение да я видя Simple Smile

Не съм сигурна вече дали питах, извинявам се, ако се повтарям: Shadowman, какво се прави с тези плоскости Perfect Sense Matte след нарязването им? Как се обработват и боядисват, за да имат същото покритие, като лицевата част?

# 703
  • Раковски
  • Мнения: 2 172
Материала се купува готов, тоест само рязане и кантиране.

# 704
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
Да, знам, че е готов. Точно затова питам как се обработва след рязането Simple Smile Отказах се от тези плоскости, защото не мога да си представя кантиран мдф Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт