Опел Корса Д или Рено Клио 3

  • 1 260
  • 3
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Здравейте!
Много бих се радвала да разбера мнението на всеки от вас, който има такова относно тези коли.
Става въпроса за Опел Корса Д (2006-2011) 1.3TDI (75 или 90к.с.) и Рено Клио 3 (2005-2009) версии (1.5 dci (68 или 86к.с.) или facelift-a (2009-2012) 1.5 dci (68, 75 Или 86к.с.)
Вкъщи сме пристрастни, защото имаме Рено Клио 4 grandtour дизел, от което сме доволни, но все пак е ново и на 1.5г. Което отчитам като минус е, че вече е с трети накладки, защото феродото много бързо заминава, което от Рено не отчитат като дефект, а факт, че е по-меко за по-бързо и сигурно спиране и за това заминава по-бързо, но дали наистина е така...
Имаме кола за дълъг път и семейна, а сега се търси и малка, градска, икономична и евтина за поддръжка за мама и детенце и нуждите ни в града.
Да си призная визията на Опел повече ми допада, но до там с мнението ми относно разликите на двете коли като мотори, мнение за комфорт при шофиране, поддръжка, здравина и всичко останало свързано с една кола. От това, което съм карала до сега нямам наблюдение върху двете марки като изключим сегашната ни семейна кола, за която вече споменах.
Колата ще е дизел и ръчка (мразя автоматици!), но коя да бъде? Помагайте с мнения и опит.

Последна редакция: чт, 25 авг 2016, 15:46 от eli70o0

# 1
  • София
  • Мнения: 38 477
С колко врати са двете коли?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 4 924
С 5 задължително. С малко дете съм и вариянта с 3 не ми е опция.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Никой ли не кара някоя от тези коли..  newsm78

Споделете тогава какво карате за градски условия.

Общи условия

Активация на акаунт