Дайте идея за почивка по празниците септември?

  • 9 671
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 776
А нещо около Софийско? Кюстендил, Сандански? В Търново си резервирайте по-рано, ако ще ходите. Наблизо са и Ловеч, Луковит с разни пещери и екопътечки.

Кюстендил също не сме били.
Нещо по-конкретно? хотел? Забележителности?

Сандански и Петрич бяхме миналата година.. ама това е 5 часа път , нтц Rolling Eyes

ММ също има РД (първата почивна четворка) - та ще е до последно изненада и за него  Laughing

# 16
  • Мнения: 4 991
А нещо около Софийско? Кюстендил, Сандански? В Търново си резервирайте по-рано, ако ще ходите. Наблизо са и Ловеч, Луковит с разни пещери и екопътечки.

Кюстендил също не сме били.
Нещо по-конкретно? хотел? Забележителности?

Сандански и Петрич бяхме миналата година.. ама това е 5 часа път , нтц Rolling Eyes

ММ също има РД (първата почивна четворка) - та ще е до последно изненада и за него  Laughing


За хотел в Кюстендил не знам, но знам, че градът е приятен, чист, имаше минерална вода, имат една възстановена крепост, паркове, църкви, джамия, бани, няколко музея и възрожденски къщи, наблизо има манастири. Ако искаш, мога да разпитам една приятелка от Кюстендил за хотел и забележителности. Стобските пирамиди са сравнително близо.

# 17
  • Мнения: 3
Хотел РИУ ПРАВЕЦ в Правец уникален хотел .
 Hug
Но ще ти прябва доста пари. Rolling Eyes Цялото им подземие е спа с 100 различни працедури има голф фитнес огромен  вътрешен басеи с тераса големи стаи има и езеро можеш да караш от онези....в езерото.Има и много вкусна храна на високо ниво в стаите има джакузи както и могат да ти гледат детето . Всичко ти е включено.

За вас ще излезе по ефтино тъй като сте с малко дете.
Ето линк към цените http://www.solvex.bg/?AC=72&HID=1842

# 18
  • Мнения: 4 991
A на мен хотела в Правец не ми допада Sad Спа центъра през почивните дни е много пълен, извън хотелския комплекс и езерото няма какво да се прави, а храната в хотела при всяко ходене нито ми харесва, нито е на нивото за претенциите, да не говорим, че три пъти получавах стомашни проблеми, които няма как да са от друго. Единия път бях в апартаментите горе - е, благодаря, от душ-кабината пропуска вода, събира се локва в средата на банята и трябва да внимаваш да не се пребиеш. Освен това гледката към магистралата беше  ooooh!

За парите изобщо не си заслужава. Спа центърът е хубав (не е с минерална вода), но от петък следобяд започват да се препълват сауните и парните бани. Масажистите бяха добри, за козметични процедури също не съм имала оплаквания, но само толкова.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Ние сме от Пловдив и те разбирам, но само не разбирам тези 2 часа като максимум...
Също сме обиколили всичко и не ме свърта, но аз отдавна минах на следното: повече от 4 дни - някъде в чужбина  Joy  Свикнах и детето на 1000 км да не слиза от колата. Гардаленд ще е уникално септември.  Joy

Така де, бих отишла в Габрово и Търното, етъра, Шипка и т.н, ако не си била. Боженци не е лошо (за час два)..
2. Троян и Орешак, Рибарица пак там.

Правец е един хотел просто, хубав, но чак пък толкова, за който е виждал - нищо особено, а и скука освен наличното в хотела. Кемпински е по-добър лятото и има какво да се прави определено наоколо+хубавия въздух.

Има някакъв парк и забележителност около Самоков, където не сме ходили, но разгледах - Цари мали град. Изглежда добре, ако отидете някъде в региона и посещавате подобни неща.

На 2 часа, че и по-малко язовирите - Батак, Доспат. За предпочитане Батак от страната на цигов чарк, почти има какво да се прави, има хотели с басейнчета и лунапарк на центъра на циговчарк, разходки с лодки, риболов, а и септември времето би трябвало да е ок, все пак онзи склон го дават целогодишно слънчев. Може да спите и там в региона не точно в цигов чарк ами в онези вили, които цветана пиронкова харесва до дорково (музей с мамут).

 bouquet

# 20
  • Мнения: 10 776
На Гардаленд в Италия ако имаш предвид, ходят с баба си (баткто вече за 5 път)
На язовирте ни се събират 3 уикенда + 1 седмица (палаткуваме) това лято. Но сега ми е вече хладно за такива изпълнения.
Там е работата, че сме ходили по много навсякъде и вече се изчерпах откъм свежи идеи.
Чужбина не искам, по работа летя през седмица, а и с тия случки напоследък, с децата тц.
За двата часа - на дребните им писва, а не искам половината ден да е само път...
Сега сме на Боровец, утре атакуваме Мусала Simple Smile а аз зяпам местенца за следващия дълъг уикенд Simple Smile Simple Smile
Кюстендил и Търново засега ...да видим какво ще излезе Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 1 040
Ние ще ходим в Павел баня-смятам да разгледаме Карлово, Казанлък, гробницата, ферма за щрауси и етнографски комплекс, да се качим на Шипка.Въобще в този район не сме били и ни е интересно.Споделям го като идея. Hug

# 22
  • Мнения: 49
Моля някой да каже за северозападните идеи  Flutter

# 23
  • Мнения: 6 379
Ние ще ходим в Павел баня-смятам да разгледаме Карлово, Казанлък, гробницата, ферма за щрауси и етнографски комплекс, да се качим на Шипка.Въобще в този район не сме били и ни е интересно.Споделям го като идея. Hug
Това е много добра идея. Аз около 24 май бях в района и има много за разглеждане. Не мога да  препоръчам хотел, т.к. бяхме в частен апартамент на мои близки в Казанлък. Не зная обаче за тези дати дали на Шипка няма да е лудница. Иначе има няколко гробници в долината за разглеждане.
Аз бих препоръчала нещо друго, стига да има места - местност вили Костенец, балнеохотел Констанция. Реновирана база с минерална вода, вътрешен и външен басейн с малък плаж, прилична храна, забавни програми със жива музика по време на празници. В района, обаче е скучничко. 1 параклис, 1 водопад и по-далечко крепост Траянови врата(не съм я потещавала). Основно ходим заради минералната вода. Цените също са прилични и разрешават внасянето на алкохол. www.bgholiday.com/ В този сайт има и много други такива места.

# 24
  • Мнения: 4 991
Моля някой да каже за северозападните идеи  Flutter

На лични или тук? Simple Smile Ако ми кажеш точно какъв туризъм - градски, селски, културен, спа? За колко дни? Скоро правих примерен маршрут за пет дни - обиколка на няколко места, като за активна почивка, подходящо и за деца (стига да понасят пътуване).

# 25
  • Мнения: 1 299
Моля някой да каже за северозападните идеи  Flutter

На лични или тук? Simple Smile Ако ми кажеш точно какъв туризъм - градски, селски, културен, спа? За колко дни? Скоро правих примерен маршрут за пет дни - обиколка на няколко места, като за активна почивка, подходящо и за деца (стига да понасят пътуване).
Тук в темата, за да го прочетат повече потребители, а и на мен също ми е интересно.

# 26
  • Мнения: 49
Нека е тук ,току-виж с някои от вас се засечем  Simple Smile
Нещо, което да включва или преходи ( не особено трудни) или културен - църкви, манастири, музеи Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 991
Ето и за Северозапада:

Планински туризъм - Врачанския Балкан, има много екопътеки, има наблюдателници за снимане и гледане на редки птици. Изключително красиво е, подходящо по всяко време на годината, без студените силно снежни дни - от логистична гледна точка. Наблизо е пещера Леденика. Малко кич е станала с фигурите и лазерното шоу, но много семейства с деца споделят, че малките много се радват. В района има доста къщи за гости, има и хотелски комплекси - спане във Враца не препоръчвам. В самия град има хубав музей-галерия, там обикновено седи Рогозенското съкровище. Има Музей на файтоните. Почти всеки уикенд от Парк Врачански Балкан организират преход, на който може да отиде всеки. Обикновено са по 5-6 часа, а цената за водач е символична - 2-3 лв.

Ако си падате по лек планински туризъм, в района на Вършец и Чипровци също има екопътеки. Там, както и в Берковица, градчетата са планински и няма нужда да се катерите много, за да отидете на тихо и чисто планинско място. Във Вършец има добри спа хотели, има и много къщи за гости - там и в близки села. Над Берковица е ски зона "Ком". Над Враца също има малка ски писта, знам, че там ходят доста хора, които нямат голям опит или с деца, защото не е трудна.

Около Монтана и в самия град има крепост, Исторически музей, няколко приятни места за разходка. По принцип градът е доста индустриален, но през хубаво време е приятно да се разхождаш в парка, крепостта и околностите.

Оряхово - имат галерия, музей, хубави стари къщи и много добра винарна - Бургозоне. Там предлагат винен туризъм с хапване, има и къде да се спи в района. За децата - може да ги разходите из лозята, по брега на Дунав, а може да отскочите и до близкия остров Есперанто (не съм била, но казват, че е невероятно красиво и спокойно на острова). Край града също има останки от крепост.

Видин - на мен ми трябва ден, за да разведа гости из основните забележителности. Иначе аз самата ходя за повече Simple Smile И бих оставала още, ако не трябваше да се връщам в София. Баба Вида, няколко църкви - православния катедрален храм е най-големият в България след Александър Невски, има и такива на по няколко века. Има джамия (Осман Пазвантоглу), в която спокойно може да влезете и да си поговорите с имама - особеното й е, че на върха на минарето има обърнато сърце - това е единствената в света джамия без полумесец на върха. Има еврейска синагога, която е била изключително красива, но сега се руши. Край Дунав има разкошен градски парк. Там е Художествената галерия, както и театър Вида - първата сграда в България, строена специално за театър. Целият град е пълен с къщи в стила на виенската архитектура - някои изоставени, някои се поддържат добре. Музеите са малко с чиновническо работно време, но ако сте в работен ден, може да ги разгледате. Единият е Кръстата казарма - много интересна сграда, останала от времето на Османската империя. Няколко хубави места за хранене, хотелите в активния сезон често са заети от туристи от круизните кораби, така че си направете резервации.

Към Белоградчик има много за разглеждане и релакс - пещери, скалите, крепостта, спокойни места за почивка. Самият град също е много приятен. Около града има много къщи за гости и комплекси за тип "селско-природен туризъм". Предлагат разходки по скалите, там има изградени веломаршрути. Магурата е задължително за разглеждане, подгответе се, че се ходи дълго и вътре е студено и хлъзгаво. До нея е едноименна винарска изба, а от другата страна на Белоградчик е изба Боровица. Има къмпинг, ако искате на палатка (Мадона), с кътчета за игра на деца. В едно близко село Стакевци организират цяло лято детски лагери. Пак наблизо е Биосферен резерват Чупрене - това е и едно сравнително голямо село. Планинско е, прохладно и подходящо за прохладни преходи.

За районите около Искърското дефиле и Петрохан не мога много да кажа, тъй като там съм била повече транзит. По принцип препоръчвам да се минава през Петрохан или Своге, ако се пътува от София, много по-спокоен е пътя и е изключително красив.

Манастири има много в района, най-посещавани май са Чипровския и Изворския. Аз по манастири много не ходя, но поне откъм природа и спокойствие, препоръчвам Simple Smile

Пускам линк към маршрута, който е за 5-6 дни и покрива част от забележителностите: http://severozapazenabg.com/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D1%88%D1%80%D1%83 … 0%B4%D0%BD%D0%B8/

Из сайта сме пуснали отделни теми за главни забележителности и манастири.

Дано съм била полезна!

# 28
  • Мнения: 49
Много благодаря. Сега ще опитам да убедя и семейството.  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 955
Следя темата и това за Северозапада ми е много интересно.
Ето една Величествена снимка от отбивката преди Вършец.


Дано октомври отида към този край. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт