Искам да кажа ... (87)

  • 73 244
  • 725
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 366
живеем в град от селски тип и си правим зимнина. 2 поредни години не правим лютеница, а и нашата лютеница не ми харесва и не я ям.
Искам да кажа, че отивам да правя фотосесия на кученца. Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 748
Никитка, не изхвърляй компотите. Намерете някой, който си прави домашна ракия и може да направите бартер - компоти срещу ракия  Mr. Green

Лина, и ние правим като теб. Аз не харесвам лютеницата на свекървата, ММ не харесва тази на нашите. Сега сме си купили една от Лидл. И двамата я харесваме.

# 17
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 199
Никитка, не изхвърляй компотите. Намерете някой, който си прави домашна ракия и може да направите бартер - компоти срещу ракия  Mr. Green

Лина, и ние правим като теб. Аз не харесвам лютеницата на свекървата, ММ не харесва тази на нашите. Сега сме си купили една от Лидл. И двамата я харесваме.

Деизи,много добра идея баща ми прави домашна ракия, но аз не се и бях сетила за тоя вариант Simple Smile

# 18
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 840
Янечек, предимството ни в България е, че сме в къща. Та всичко става в двора, не се налага да вадим тавите на улицата.
Тук сме пробвали да си правим туршия - от тази, бързата, но определено има различен вкус. Може би зарзаватите са такива.
Обикновено през септември пред един от големите търговски центрове монтират павилион. В него има машина, в която пекат чушките. Нещо като огромен барабан е - пускат в единия край суровите, от другия излизат изпечените чушки. Много ги купуват.

# 19
  • Мнения: 11 004
Сега сме си купили една от Лидл. И двамата я харесваме.

Ние купуваме предимно от тази лютеница, много е хубава.

# 20
  • Мнения: 10 503
От две - три години може би си правех сладко от дюли, по 10-тина бурканчета. Миналата направих и от боровинки и смокини и синът ми много харесва боровинковото с кисело мляко си го прави. Тази година направих и от ягоди. Миналата година за първи път правих лютеница на фурна и стана много вкусна. Тази година пак ще правя, въпреки че мама каза че ни е направила, ако нейната не ни допадне ще останем без лютеница, а аз заради детето най-вече се занимавам. Кисело зеле, вино, ракия не правим, но купуваме домашно вино, а ракия ни дава на мъжът ми баща му, майка ми пък дава компоти, кисели краставички, домати, но като цяло не ги консумираме и й ги връщаме пълни като започне да си иска празните буркани. Правя и туршия тип царска по 4-5 буркана, но и от нея ми остава. Не сме по туршийте.
Днес умирам от главоболие - будих се в 3 часа, в 5 часа пих хапчета няколко и още ме боли главата, чак като стана ми се вие свят. Скоро не ме беше боляла толкова силно Sad

# 21
  • Мнения: 39 380
Да се отчета и аз по зададената тема.
Зимнина правя, но оскъдно. Сладка никой не яде. А аз се ограничавам. Та правя по някой буркан, ако съм купила някой не сладък плод. Миналата седмица бяха пъпеш, а после и праскови. Използвам ги за десерти- основно за плодов пай.
Кисели краставички ядем рядко. Ползвам ги за руска салата. Имам 10 буркана и сега не знам дали ще се наканя. Компоти- не се ядат.
Слагам замразени сини сливи, тиквички- за добавка към манджи, винаги имам замразени копър и магданоз, ако ме домързи да отида да си купя. Миналата година правих и печени патладжани и печени чушки. За тази- само чушки може да сложа.
Светалчо, как се слагат в буркани? Долива ли им се вода?
Предстои ми да направя и ябълков оцет от ябълките в градината
Вино пием- прави го зетя на ММ. Миналата година не го направи по наш вкус и съответно не сме изпили и грам от него. Ракия не пием.

# 22
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Мари, ако питаш за печените чушки - не, не се долива вода. Всяка чушка се посолява и се нареждат  в бурканите - аз държа буркана легнал и в него ги слагам по дължина цели, плътно една до друга. Когато пека чушките, те са изтърбушени и вътре се събира водичка, сок от печенето. Като обръщам чушката от другата страна, изсипвам този сок в една голяма половинлитрова чаша, която си държа до мен. Събирам всичкия сок от печенето - хем да не ми тече по скарата, хем после доливам от него по малко в бурканите. Може да се сложи и сокът, който се отделя при обелените чушки, но аз предпочитам бистрия сок от печенето, другият е по-тъмен заради изгорелите люспи.
Ако питаш за патладжаните в тях се долива от маринатата, в която ги потапям.

# 23
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 999
Аз зимнина не правя, че няма къде да я съхранявам нито имам усливия да се развихря, но от време на време си правя парени червени чушки и  преди правех бурканчета сафрид. Само че, заради анисакис (едно животинче, дето живее в рибите и предизвиква сериозна алергия) спрях да правя. Иначе лютеница или кисело зеле на листа за сарми си купувам, когато ми се дояде, от българския магазин.

# 24
  • До морето
  • Мнения: 7 073
Никаква зимнина не правя, само помагам. Свекърва ми е майсторът и тя ни зарежда - предимно домати с подправки и морковчета в малки бурканчета за готвене, компоти, туршия, краставички и кисело зеле. Лютеницата й не ми харесва, на баба навремето беше по- вкусна, домашни сладка не обичам. Вино и ракия взимаме за зор заман, колкото да имаме вкъщи. Обаче сега си купих електрическа машинка за мелене и от мерак, мисля да направя няколко бурканчета с домати сама  Laughing

Мариат, ние хора не сме ли, рокли не искаме ли да гледаме  Crossing Arms

Сутринта ядохме направихме седмичния пазар и сега децата спят, а аз плакна окото с "Пожарникарите от Чикаго"  Joy

Оплаквам се, че днес в магазина всичкия Персил Сенситив беше разреден, накрая взех капсули, но и там доста порових, докато намеря неразпечатана кутия.

# 25
  • Мнения: 10 503
Кисели краставички със срам ще кажа, че 2 буркана на зима ми трябват, евентуално за руло Стефани. Компотите рядко ползваме, като цяло не обичаме бурканите. Лютеницата си промених рецептата по наш вкус - печена чушка, печен патладжан, домати, моркови, сол. Никакви други миризми, мазнини, кимиони и подправки не слагам освен черен пипер. Като я отворя, добавям лъжица-две зехтин в зависимост от големината на буркана и е екстра, като купената е.
Светалчо, по колко време вариш бурканите с чушките, чула/чела съм, че бомбират.
Във фризера не слагам почти нищо. В момента вече е празен. Ползвам го ако взема повече храна и не преценя правилно та може да прибера някоя пържола или кило кайма, а е голям с 3 чекмеджета и едно малко. Планирам да го сменяме и даже казвах на мъжът ми, да си вземем голям хладилник с камера, че като сегашния с голям фризер не ми е нужен. Абсолютно празен, а отгоре, все не ми достига мястото.
Ракия баща ми най-редовно правеше от неизядените сладка и компоти, даже всеки път се хвалеше колко е добра. Ние не пием много ракия, когато дойдат гости се пие, а аз въобще не я харесвам. Глътка да глътна и ми гори по един час в корема.

# 26
  • Мнения: 22 437
Не правя зимнина, а и почти нищо от нея не ям.
Някой буркан кисели краставички и обща туршия.
Лютеница домашна, досега все не ми е харесвала.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 7 314
Къде дават Пожарникарите?

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 16 171

Обикновено през септември пред един от големите търговски центрове монтират павилион. В него има машина, в която пекат чушките. Нещо като огромен барабан е - пускат в единия край суровите, от другия излизат изпечените чушки. Много ги купуват.
Ето това е добра идея за бизнес  Peace
Къде се намира това нещо? Снимки ако може ще е хубаво  Praynig

Аз зимнина не правя. Нямам къде,няма време,няма и пари.
Всичко купувам от магазина.

Снимката е супер,бих омахала една,две филии с домашна лютеничка  Embarassed

# 29
  • Мнения: 5 366
Черна котке, може ли съотношението на продуктите към лютеницата?  Hug

Общи условия

Активация на акаунт