Искам да кажа ... (87)

  • 73 328
  • 725
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 208
YanaDG, дали би казала как правите лютеницата фина и много приличаща на купешката?
Аз много си харесвам моята, но виждам децата - искат си вкуса на купешка. Уважават и моята:), но искат и от другата.
Моята е едро смляна, с много чушки, а също и патладжан и моркови.
Твоята пропорция каква е?

# 46
  • Мнения: 10 677
Какъв телефон дебнеш Сесили? Дано скоро намериш Simple Smile
Аз да се похваля, че мааллко ми просветна. Мразя дните с мигрена. Всеки път го преживявам като, че ми е последен ден от живота. Голяма болка е това. На моменти си мисля, че няма да я понеса 😢

# 47
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема!

Ох, как обичам хляб с лютеница и сирене!

Мисля си само за лютеница да си направя, но не съм пробвала.


Не правя зимнина.

 Само мм си прави сушено месо, осолена риба (носят ни прясна риба приятели рибари) и от лова през зимата си прави и еленски луканки.

 

Последна редакция: пн, 29 авг 2016, 15:55 от Анонимен

# 48
  • Мнения: 22 524
blackcat, Галакси S6.
За 230паунда го изтървах.

# 49
  • Мнения: 12 473
Ох, тежко ми е.. Изядох сама цяла пица..((
А цял следобед пихме вино на двора с кумата ми..
накрая си поръчахме пици, свалихме си "Под небето на Тоскана" и пихме лимончело.

# 50
  • Мнения: 7 690
Моме, като те знам колко си кльощава трябва по-често да си изяждаш по цяла пица сама

# 51
  • Мнения: 12 473
До догодина няма да се повтори..))  Честно, много ми е тежко..)
Но пък се заредих с женска енергия и ми е усмихнато.

# 52
  • Мнения: 7 690
До догодина няма да се повтори..))  Честно, много ми е тежко..)
Но пък се заредих с женска енергия и ми е усмихнато.


Лисицо, остават 3 месеца до края на годината.  Laughing

# 53
  • Мнения: 12 473
 Joy
Ако искаш и за по-догодина мога да обещая..))

# 54
  • Мнения: 6 739
Добра вечер bouquet
Зимнини не правя, за да помогна на родителите ми се включвам в мероприятието.Това лято инициирах направата на 2 сладка-сини сливи и смокини.Понякога правим и домашен кетчуп, от няколко години не сме обаче.

Днес бях на обучение и коментирахме детските страхове, Руми, сетих се за девойката ти, как е тя?

# 55
  • Мнения: 11 742
Кате, добре е, благодаря че питаш  Hug
Изкара две седмици с баба си - и на Плевен и на морето, нямаше никакви проблеми. Нито веднъж. Но и каката помогна много. Надявам се да е отминало съвсем. Вече чака 15 септември с нетърпение  Laughing

# 56
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Да се включа и аз по темата със зимнината.
До скоро, до скоро, до миналата година, не правех зимнина, ядяхме от това, което направеше свекърва ми.
От миналата година, обаче, си правим сами буркани.
Прецених, че за децата е по-добре домашното, пък и харесват вкуса.
Правим компоти от праскови и череши, малко от кайсии и това са компотите. Сладка не правя, купувам си всяка година от една жена, дето продава на пъя за Пампорово. Не си падаме много по сладката, само за палачинки, а тях не правя мноооого често.
Правим кисели краставички, че големият син много обича, правим и лютеница. Даже в събота я пекохме. От нея правим повече. Голям труд е.
Остава да направим някой буркан туршия и да сложим зелето.

Купували сме и кисели краставици и кисело зеле от магазина, ама не е същият вкус.

Интересно, че малко са хората, които не обичат домашно приготвената зимнина/храна.
От друга страна, забелязвам, че все повече хора се връщат към приготвянето на зимнина. Имаше един период, масово спряха хората да си произвеждат, започнаха да купуват готово ( в това число и ние), но от 2-3 години пак се възвръща домашният вкус.

# 57
  • Мнения: 4 303
Редовно си правим зимнина от всякакъв вид и не очаквам нищо от никой/освен продукти, ако има в излишък/. Преди години при свекърва ми правехме и се редяха в тяхната маза на село. Всеки път да чакам да ме покани или даде някой буркан newsm78 Сега си правим сами, слагаме ги в нашата маза и когато ми трябва нещо, имам го.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добро ви утро и успешна седмица!

Много апетитна картинка, ммм...
Правя само сладка, много вървят у нас.
Останалата зимнина, от мама, не сме по
туршиите много. Консервирани домати,
печен пипер и кисели краставички са
основното което ядем зимата. С компоти
ме снабдява един колега, сега пак чакам.

Гена, чудно да си изкарате.

През двата почивни дни ходя да наглеждам
един плажен бар в св.св.Константин и Елена,
е няма такива гнусни туристи като руснаците.  Sick

# 59
  • Мнения: 12 028
В момента съм на планина и заредих няколко бутилки с горски плодове за любимите ми ликьори.Писала съм за тях в една от темите.Много се радвам, че тази година намерих по полянките зрели и ароматни плодове, не всяка година има.
    
 Това в моята зимнина, иначе майка ми прави, аз помагам.Печем пипер на огнището и замразяваме във фризер.Майка ми прави кисели краставички и туршии, също и зеле.Затваряме домати в буркани и така през зимата имаме за готвене.Друго- компоти от кайсии и праскови, защото синът ми ги обича много.

      Майка ми прави и една"мързелива лютеница",не е свързана с много варене и бъркане, но няма и вкус на класическа лютеница.Детето я харесва.

Общи условия

Активация на акаунт